Г4 комби 2000 - постоянно свети грешка за отворен багажник

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Георги.Игнатов
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 06 яну 2019 10:59
Автомобил:
Двигател:

Г4 комби 2000 - постоянно свети грешка за отворен багажник

Мнениеот Георги.Игнатов » Нед 06 яну 2019 11:09


Проблема започна след като си оправих връзката за водата до машинката на чистачката. Ползвах я известно време и на таблото започна да премигна, свети с различна сила светлината, че е отворен багажника, без да ми изписва luggage comp. грешка на дисплейчето. Оказа се, че от горната страна на вратата на багажника също има такава глупава връзка и беше окъпала всички букси към багажника.

Сега до проблема.
Вече постоянно ми свети лампата за отворен багажник на таблото. Натисна ли спирачката изгасва. От време на време ми изписва luggage comp, например ако пусна дълги. Пробвах да откача всички букси отгоре на багажника. Без успех. Продължава да свети и да спира, когато натисна спирачката.
VCDS-Lite на 46 central conv. не изкарва никакви грешки. Моите предположения са да е имало някъде букси по тавана и до тях да е стигнала вода, или да е изгорила водата нещо по модула след като е заляла буксите.




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Г4 комби 2000 - постоянно свети грешка за отворен багажник

Мнениеот vanesto » Нед 06 яну 2019 18:35


В самата брава на багажника има микроключе. То може да се е окислило и от там да свети. Изключи му буксата и виж дали пак ще свети. Ако не е от него, може да има протрити кабели в маншона на вратата.


Потребителски аватар
Георги.Игнатов
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 06 яну 2019 10:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Г4 комби 2000 - постоянно свети грешка за отворен багажник

Мнениеот Георги.Игнатов » Нед 06 яну 2019 21:12


ОПРАВЕНО

Колеги, моля четете докрай. Написал съм, че съм изключил всички кабели идващи до вратата, включително и тези за микроключето, много преди да достигнат до него. Та какво стана:
-след като съм оправил връзката за водата до моторчето на вратата е започнала да тече зверски връзката, която е в горната част на вратата, идваща от купето.
-по изолацията от багажника до купето водата е стигнала до букса под левия стоп.
-Въпросната беше също синьо окъпана.
-Извадих се и изкасна грешката от таблото. Има 4 кабела. Отговарят за микроключето.

На този етап напръсках буксата с wd40 и я оставих разкачена. Освен липса на сигнал дали е отворен багажника и липса на светлина ако го отворя, не съм забелязал нещо друго да не работи. Ще го оставя да се понакисне в вд40.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта