Електрическа схема за голф 5 1,6 фси

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
babayaga83
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 21:13
Автомобил: Golf V 1_6 fsi
Двигател: 2004
Местоположение: ПЛОВДИВ
Контакти:

Електрическа схема за голф 5 1,6 фси

Мнениеот babayaga83 » Сря 09 яну 2019 17:02


Здрявейте откъде мога да намеря Електрическа схема за голф 5 1,6 фси като ми трябва информация за самите кабели (цветове номера) , имам проблем с лампата в багажника където недостига напрежение . Ключа който е в заключващия механизъм на вратата е проверен но проблема не е от там. Трябва ми да проследя самия кабел къде отива и откъде минава да не е прекъснат някъде




Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Електрическа схема за голф 5 1,6 фси

Мнениеот xalerrelax » Чет 10 яну 2019 12:23


Изтегли си Аутодата.
Там би трябвало да намериш всичко.
Най -вероятно е прекъснат, където се затваря 5-та врата.Ако има маншон, в който влизат кабелите, там търси.
Прозвъни кабела, непосредствено преди вратата и след нея.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Електрическа схема за голф 5 1,6 фси

Мнениеот kris11 » Чет 10 яну 2019 16:50


търси в руските форуми. Не чакай да ти се поднесе на тепсия.


babayaga83
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 21:13
Автомобил: Golf V 1_6 fsi
Двигател: 2004
Местоположение: ПЛОВДИВ
Контакти:

Re: Електрическа схема за голф 5 1,6 фси

Мнениеот babayaga83 » Чет 10 яну 2019 19:24


Благодаря , сега ще потърся в аутодата , ще проверя и кабелите в маншона .
kris11 -Търсих навсякъде включително и в руски форуми но ненамерих това което мо трябва


nikname
Мнения: 229
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Електрическа схема за голф 5 1,6 фси

Мнениеот nikname » Пет 11 яну 2019 8:37


Проблема може да се окаже освен в самите проводници/ако вече си ги проверил/ и в самата ел.машинка на самата врата.Както си видял няма никъде ''пъпка'' която да натиска самата врата и при отваряне тя да вклюва осветлението....тук нещата са малко по други.
Осветлението за багажника сработва с едно микро ключе,което се намира в самата брава.
Дано не стигаш до там,по трудоемко е.


Golfico-6
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 23 юли 2018 8:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Електрическа схема за голф 5 1,6 фси

Мнениеот Golfico-6 » Пет 11 яну 2019 20:31


И на мен ми е интересно къде се намира решението. Имам подобен проблем: веднъж светва, веднъж не (по-рядко). Дразни ме защото съм си сложил LED-осветление в целия багажник (направи сам за 10лв.), което при слабо улично осветление е супер. Може ли малко повече инфо за това микро-ключе в бравата?


babayaga83
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 21:13
Автомобил: Golf V 1_6 fsi
Двигател: 2004
Местоположение: ПЛОВДИВ
Контакти:

Re: Електрическа схема за голф 5 1,6 фси

Мнениеот babayaga83 » Пет 11 яну 2019 20:42


микро ключето е проверено работи , намира се в самия заключващ механизъм в youtube има малко клипчета как става всичко , общо взето трябва да разглобиш корите на задната врата , но после като свалиш заклюяващия механизъм тръдно се разглобява тъх като е капсолован , но ключето може да се провери с мултицет само вадиш буксата към заключващия механизъм и мериш 2-ра и 3-та букса в същото време с ръка натискаш куката на заключващия механисам и после отваряш ( така ще разбереш дали ключето затваря и дали работи) .
Проблема при мене е някъде в кабелите след него но още неми е останало време да търся.


Golfico-6
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 23 юли 2018 8:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Електрическа схема за голф 5 1,6 фси

Мнениеот Golfico-6 » Пет 11 яну 2019 21:09


Ясно. Лошото е ако не става със спрей - contact cleaner. Ще изчакам по-топло време, но това с капсуловката не ми допада. От професионалната ми практика по-добре да се разглоби самото ключе и почистят с по-груба хартия (от опаковка/амбалаж някакъв) контактите му - никога шкурка дори и най-финната! Че сваля покритието им (особено ако е тънко сребърно) и почват още по-чести и кофти проблеми. Дори новите ключета не са по-добро решение, щото и те се покриват с гаден окис, който влошава контактното съпротивление. При теб да не е от самите клеми - да не забравяме че са кербовани, а не запоени (което е най-доброто като връзка)? Имаш ли възможност да прозвъниш отделните кабели (да мериш директно с мултицет съпротивлението им между началото и края, т.е. между клеми ключалка и клеми лампа, при движение задна врата/ключалка) и така да установиш кой прави магарии? Що ми се върти из главата, че минуса от лампата отива някъде към фабрични точки (шпилки) за маса купе,а към нея да отива само плюс.


babayaga83
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 21:13
Автомобил: Golf V 1_6 fsi
Двигател: 2004
Местоположение: ПЛОВДИВ
Контакти:

Re: Електрическа схема за голф 5 1,6 фси

Мнениеот babayaga83 » Нед 20 яну 2019 18:49


Ключето неможах да го отворя много е малко и май изобщо неможе д асе изчисти , кабелите като ги прозвънявам нещо не е наред защото и двата кабела на лампичката дават че са свързани с ключето а нетрябва да е тъка. Някъде има проблем но и аз чакам хубаво време че да разглобя всичко пак и да проследявам. Ако нестане ще пробвам да взема от запалката с багажника напрежение и през ключето отново да го преправя да работи



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: speedvw и 86 госта