Голф 4 - Постоянно светещи плафони след смяна на микро ключе

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Голф 4 - Постоянно светещи плафони след смяна на микро ключе

Мнениеот tih » Пет 11 яну 2019 23:40


Ивинявам се ако някъде има тема с подобно съдържание, но аз не можах да намеря.
Проблема е следния: преди седмица си подмених прословутото микро ключе в шофорската врата, защото беше заминало, но днес без видима причина ми светнаха всички плафони в купето(централен, задни врати и багажник), при положение че са настроени да светят само при отворена врата/врати и всичко това при положение, че вратите са си затворени, а до сега всичко си беше както трябва. Другите съпътстващи проблеми покрай микретата НЕ са на лице, т.е. централното си работи както трябва, червеното диодче винаги свети при заключване на колата, червените плафони на предните врати си светят и изгасят коректно, зумера също си работи. Излизам от колата, заключвам/отключвам, плафоните си светят постоянно. В момента съм ги изключил принудително за да не падне акумулатора. Вече не знам къде да търся проблема, дайте някакви съвети и насоки. Колата както е ясно от заглавието е Голф 4, без фабрична аларма.




Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 723
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 - Постоянно светещи плафони след смяна на микро ключе

Мнениеот williams_vn » Съб 12 яну 2019 10:23


ако нямаш диагностика под ръка наи лесно става като почнеш да вадиш буксите на вратите и ще видиш от коя врата ще спре плафона да свети вадиш самата букса която е към колата за задните врати дърпаш маншона назад и там е буксата на предните трябва да извадиш пластмасовите панели долу в ляво или дясно според врата


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Голф 4 - Постоянно светещи плафони след смяна на микро ключе

Мнениеот tih » Пон 14 яну 2019 22:40


Благодаря за насоката, въпреки че беше малко вероятно, проверих маншоноте с буксите и кабелите, видимо всичко е в добро състояние. Така или иначе има развите по нещата, в деня в който се получи проблема, 1-2 часа по рано колата беше на автомивка, та имах съмнения, че може в последствие капчици вода да са се стекли от между вратите и да са намокрили микро ключето на мястото на спойките, тъй като там са 3 крачета, но се ползват 2, а аз така и не изолирах спойките и свободното краче по никакъв начин. Естествено това си е някакво мое си тълкуване, тъй като не съм много в час жичкаджийките истории. На втория ден след автомивката, плафоните вече започнаха да работят както трябва и да светват и изгасят при отваряне и затваряне на вратите и тъй като това също няма как да е случайно, днес отново свалих бравата и залях спойките на микро ключето с горещ силикон, само това ми беше под ръка, след което пак измих колата, за сега нещата са добре, надявам се това да е бил проблема :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Golf_power, Ivaile, pa4o_ivanov61, Serto0, vucata, Ивайло Димов и 166 госта