Golf 4 1.6 APF, смяна на дросел

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Golf 4 1.6 APF, смяна на дросел

Мнениеот IcoMk3 » Съб 09 фев 2019 20:08


Колеги,дросел от 1.6 16в 105 коня пасва ли на 1.6 ср 101 коня,за електронна газ става дума. За смяна ми е а имам оферти и за двата и се чудя кой да взема. Също така ще трябва ли адаптация с вагком след това,или става с метода с откачане на акумулатора?




Потребителски аватар
Dimitrov_123
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 10 апр 2016 12:25
Автомобил: MK IV
Двигател: APF

Re: Golf 4 1.6 APF, смяна на дросел

Мнениеот Dimitrov_123 » Чет 14 фев 2019 19:41


Според мен от 1.6 16 няма да стане
На моя АПФ преди да сваля дросела за почистване откачих акомулатора, свалих, почистих и обратно. След това не съм го адаптирал и няма проблеми


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Golf 4 1.6 APF, смяна на дросел

Мнениеот IcoMk3 » Чет 14 фев 2019 23:11


И аз тази процедура ползвах, откачих акумулатора,почистих дросела,монтирах го обратно на мястото му,закачих акумулатора,изчаках 20 минути без да паля или да давам на контакт,и после оставих 20 минути да работи на място без да форсирам или нещо. поне така ме посъветва колега от фейсбук групата. И мисля че всичко се получи добре,проблема идва когато колата загрее хубаво до оптимална работна температура. Дотогава няма проблем. Но след като загрее хубаво,щом изключа от скорост,гасне. Майстора който мислага газовата ми каза че е за смяна,иначе аз дори не бях се замислял че има проблем. Каза че на бензин някак държала обороти но на газ ще се мъчи да гасне,и така и става. Казва нещо за някакви писти на дросела,но така и не разбрах за какво точно става въпрос.


Потребителски аватар
Dimitrov_123
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 10 апр 2016 12:25
Автомобил: MK IV
Двигател: APF

Re: Golf 4 1.6 APF, смяна на дросел

Мнениеот Dimitrov_123 » Пет 15 фев 2019 6:38


Търси дросел втора употреба от друг АПФ, а диагностиката показа ли нещо?


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Golf 4 1.6 APF, смяна на дросел

Мнениеот IcoMk3 » Пет 15 фев 2019 10:55


Диагностика съм си правил само с приложение на смартфона,показва само грешки на ламбда сондата,смених първата сонда изчистих грешката,сега показва грешка на втората сонда,но ми казват че тя не играела съществена роля затова не мисля да я сменям. Иначе някаква грешка "system too lean" ми изкарва. Ще направя днес отново с телефона,и ще снимам да покажа какво излиза. Иначе преди няколко дни си купих лаптоп втора ръка специално за да мога да си прав диагностика,купих си и софтуер и кабел,и скоро ще си направя свястна диагностика да видя какво става като цяло.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 179 госта