Голф 3 1.8 бензин/газ няма тяга,трябва да върна до първа,да я изрежа и да тръгне.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
GGMU!!!
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 17:32
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 1.8 бензин/газ няма тяга,трябва да върна до първа,да я изрежа и да тръгне.

Мнениеот GGMU!!! » Нед 10 фев 2019 17:52


Здравейте колеги,преди да си задам въпроса се извинявам за някой термини,които сигурно са грешни,но не съм механик. Та имам голф 3-ка 1.8 бензин/газ,като последните няколко години върви само на газ,рядко я карам,защото си купих малко по-нова кола.При последното и палене запали много трудно,но все пак запали,обаче направих страшно задръстване,няма тяга,трябва да върна до първа,да я изрежа и да тръгне.Вечерта пак едва ме прибра от работа,като вдигнах капака видях,че целия карбуратор е в масло и конденз,от тогава не съм я пипал,защото ме е страх да не згъне тотал,някой има ли идея какъв може да е проблема?Чух мнения за сигменти и бутала,но се надявам да е нещо по-дребно,а интересното е,че една седмица преди проблема и навъртях 300км. И нямаше никакви проблеми,благодаря предварително!




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 1.8 бензин/газ няма тяга,трябва да върна до първа,да я изрежа и да тръгне.

Мнениеот radotom » Нед 10 фев 2019 18:20


Я първо кажи какъв е двигателя, защото Голф3 с карбуратор фабрично няма


GGMU!!!
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 17:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 бензин/газ няма тяга,трябва да върна до първа,да я изрежа и да тръгне.

Мнениеот GGMU!!! » Нед 10 фев 2019 18:24


1.8 моно инжекция,abs мисля,че се води.
Тя е някаква странна 3-ка :biggrin 93-та е с абс,борд компютър,четири дискови спирачки,явно е пипан


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 1.8 бензин/газ няма тяга,трябва да върна до първа,да я изрежа и да тръгне.

Мнениеот radotom » Нед 10 фев 2019 18:30


Първо провери вида на маслото в картера.
Ако е като боза - не я карай! Смесило е масло и вода.
По-вероятно да не е, а да са се запушили маркучите за маслените пари. Един идва от към картера, влиза в капака на клапаните и от там излиза друг и влиза преди моно-то, във входящия въздух.
При каране на газ, особено в студено време, се получава конденз, който замръзва и става весело! :no
Ама чак пък толкова да се натрупа, че да запуши входящия въздух и да нямаш мощност... :gruebel
Та провери маркучите и ги почисти. Спокойно можеш да ги промиеш с коресилин или бензин


GGMU!!!
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 17:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 бензин/газ няма тяга,трябва да върна до първа,да я изрежа и да тръгне.

Мнениеот GGMU!!! » Нед 10 фев 2019 18:36


Мерси колега,ще го пробвам


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19146
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф 3 1.8 бензин/газ няма тяга,трябва да върна до първа,да я изрежа и да тръгне.

Мнениеот stefan4o » Пон 11 фев 2019 7:17


Нищо пипано няма, просто е ГТ вариант заводски.


GGMU!!!
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 17:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 бензин/газ няма тяга,трябва да върна до първа,да я изрежа и да тръгне.

Мнениеот GGMU!!! » Нед 24 фев 2019 18:59


Маркуча е като нов колега,явно другаде ще излезе проблема.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boichopavlov и 130 госта