Golf MK3, 1995г,1.6АЕК- Виене(странен шум)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
kvnedelchev
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 28 апр 2016 22:53
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3, 1995г,1.6АЕК- Виене(странен шум)

Мнениеот kvnedelchev » Пон 11 фев 2019 10:03


Здравейте, колеги! От няколко месеца имам един странен проблем, който не мога да открия. При каране със скорост по висока от 80-90км/ч в колата започва да се чува нещо, като виене, все едно нещо се завихря от вятърна струя, но не е постоянно. От около две години понякога се чува и нещо подобно при пускане на климатика, но го прави за секунди и изчезва. Не знам дали имат нещо общо двете неща. Отначало мислех, че е перката, но изглежда, като нова, няма лувтове, а и на място, като заработи няма проблем. Не е и от лагер. Не е и скоростната кутия, защото като изключа от скорост пак се чува. И от моторчето на парното не е, защото при спряно парно пак се чува. Не знам дали не е от компресора на климатика, но не знам дали има логика, защото зимата не го пускам, макар, че май ремъка го задвижва.А бе не знам, много е странно и дразнещо.... Ако някой има на идея или се е сблъсквал с подобен проблем, да помога! Благодаря, предварително!




diavo
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 8:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3, 1995г,1.6АЕК- Виене(странен шум)

Мнениеот diavo » Пон 11 фев 2019 18:53


аз имах подобен проблем и се оказа перката на радиатора. Когато се включва сама няма проблем но когато вдигне скорост около 80 км. и насрещния вятър я завърта леко и се чува доста неприятен но и ясно отчетлив и нехарактерен шум.Колата е голф 3 115 коня, смених перката и край



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold и 88 госта