ABS модул Голф 5 - проблем

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Lyulin_golf5
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 23 юни 2018 8:26
Автомобил:
Двигател:

ABS модул Голф 5 - проблем

Мнениеот Lyulin_golf5 » Вто 26 фев 2019 9:16


Здравейте, появи се следния проблем: Както си карах светна грешката за ABS и ESP заедно с тази за налягането на гумите. След като я закачих на диагностика, сменихме ABS датчика на предно ляво колело, заедно с кабела до него. Грешката се изчисти но след около 700 км. отново светнаха грешката за ABS и ESP, налягането на гумите, Chek Engine и грешката за волана, този път имаше и звуково предупреждение от грешка (!), стрелките на скоростомера и горивото играеха. Отново направих диагностика и майсторът е изкарал 2 пъти и вкарал буксата към ABS модула и каза, че грешката се е изчистила. Според Вас от какво може да е това, тъй като ми казаха, че ако отново се появят същите грешки означава, че ABS модула си е заминал? Също така как ще е по-добре, първо да се ремонтира чрез запояване или да се програмира нов. Познавате ли майстор, който може да ремонтира такъв модул?
Прикачвам и снимки: http://prikachi.com/images.php?images/930/9512930h.jpg http://prikachi.com/images.php?images/931/9512931q.jpg

Последна промяна от group® на Вто 26 фев 2019 9:26, променено общо 1 път.
Причина: Преместена тема




nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: ABS модул Голф 5 - проблем

Мнениеот nikname » Вто 26 фев 2019 11:15


Какъв е кода на двигателя колега?
Аз от няколко дни се мъча с подобен проблем,само че при мен светна ABS/ESP-нищо друго,само те двете.
Първо свалих предните два датчика на abs,почистих ги,също и ,,гривните,, на каретата.
След това проверих всички бушони на ABS,нямаше изгорял само ги поразместих наместих отново и всичко заспа,лампите изгаснаха.Покарах така една седмица и пак светнаха двете заедно.Прегледах бушоните на Abs отново,даже подмених някой и пак изгаснаха лампите....докога никой незнае.
Моя мотор е 1.6BSE,и попаднах на една руска тема на един братушка,където се оказало,че температурния датчик бил виновникът за периодичното светване на тези две лампи.Давал някакви грешни напрежения и бъгвал електрониката на ABS-а.Следващият път ако светене ще го сменя,15-20лв е,не скъп.
Как ти е акумулатора,прегледай го и него.....да не се окаже,че той е проблема?


Lyulin_golf5
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 23 юни 2018 8:26
Автомобил:
Двигател:

Re: ABS модул Голф 5 - проблем

Мнениеот Lyulin_golf5 » Вто 26 фев 2019 12:16


Двигателят е 1.9 105 hp. Акумулаторът е на 1 месец-чисто нов е. И аз съм оправил положението за сега, но ми казаха, че понеже е електроника не се знае до кога ще се задържи. Къде те намират тези бушони, като се извинявам за тъпия въпрос,но автомобилите не са ми професия?


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: ABS модул Голф 5 - проблем

Мнениеот nikname » Вто 26 фев 2019 17:14


Незнам как са при дизела,но има бушони вътре в купето/странично на таблото/като отвориш шофьорската вратата има капак,а другите са под капака отпред до мотора.Ако нямаш обозначения кой бушон какъв е,в нета има доста инфо,че за дизела предполагам позициите са други.Но това е най-малко вероятния проблем/бушоните/ при положение,че са здрави можеш само да напръскаш с контактен спрей и това е.


Потребителски аватар
Angel_
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 06 мар 2015 23:07
Автомобил: Golf mk5
Двигател: 1.6i BSE
Местоположение: Пловдив

Re: ABS модул Голф 5 - проблем

Мнениеот Angel_ » Вто 26 фев 2019 20:26


Трябва да се закачи на компютър да се види какви грешки дава. Може да е активиран тест и да не е завършен и от това да светят лампите. При мен се беше получил този проблем с активиран и незавършен тест. Таблото беше светнало като коледна елха ...


Lyulin_golf5
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 23 юни 2018 8:26
Автомобил:
Двигател:

Re: ABS модул Голф 5 - проблем

Мнениеот Lyulin_golf5 » Сря 27 фев 2019 11:26




Потребителски аватар
ivanov99
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 03 яну 2019 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: ABS модул Голф 5 - проблем

Мнениеот ivanov99 » Нед 10 мар 2019 17:56


Колега, първо трябва да видиш в момент на движение дали датчиците отчитат движение на колелото ти. След това сваляш гумите и мериш с мултицет дали работят датчиците. След това кабела проверяваш и ако намериш компютър на ABS пробваш за да видиш има ли разлика.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта