Климатик на голф 4 работи и спира

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
GOGO_1986
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 20 юли 2011 12:10
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASV 2002
Местоположение: kostinbrod

Климатик на голф 4 работи и спира

Мнениеот GOGO_1986 » Пет 02 авг 2019 23:22


Здравейте колеги имам проблем с климатика на голф 4 1.9 тди 110 ASV мотор ако е от значение та проблема е следния сменях компресора на климатика че изпускаше фреон от остта отидох да го напълнят оказа се че ми е заминал магнитния съединител смениха го смениха и датчика за високо налягане климатика си тръгна направи сибир в купето.
Работи един ден качествено и се появи друг проблем когато колата е студена климатика работи как дигне 90 градуса (по прибор на таблото) спира да работи изключва сам, истине ли колата започва да работи друго ми направи впечатление че за растояние от 2 км гд дигна от 0 до 90 градуса в беше привечер не беше жега и се включиха перките.
Идей ???




JustSom3one
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 01 авг 2019 13:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатик на голф 4 работи и спира

Мнениеот JustSom3one » Чет 08 авг 2019 9:58


Здравей колега,

Вчера идвам от сервиза с подобен проблем. Климатика ми духаше леко топло и го закарах на диагностика. Видях,че имам 450 гр. фреон от 770 / 750 гр.
Напълнихме го и при последния тест при загрял двигател и в обороти се качваше на над 20-25 бара, човека се изплаши и източихме фреона за да работи на 15 бара. Според него имах запушен радиатор отпред и трябвало да се отпушва. Покарах я така колата и забелязах, че когато загрее на място с пуснат климатик компресора постоянно се включва/ изключва и следователно ту има ту няма студено. Закарах я отново в друг сервиз и напълнихме фреон за да следим за налягането. По данни двете перки на радиатора ( малка и голяма ) се включват при приблизително 17 бара, да ама голямата ми перка не се пускаше ( изголяла 1ва и 2ра степен ), от там компресора се пуска, но налягането се вдига и след малко се изключва за да компенсира = духа топло. Смених перката и нещата заспаха, държи 17 бара и не изключва вече. Провери дали перките отпред се включват при пускане на климатроника.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dmw1606 и 78 госта