Проблем с ключ vw golf 7

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
MapTo_D
Мнения: 52
Регистриран на: Чет 17 юни 2021 17:51
Автомобил:
Двигател:

Проблем с ключ vw golf 7

Мнениеот MapTo_D » Сря 04 май 2022 9:23


Здравейте.
Пускам тема, надявайки се, че не я дублирам с друга, уж търсих преди това и не намерих такава или подобна.
От миналата есен съм собственик на голф 7, която към момента не ми създава почти никакви грижи и проблеми (да чукна на дърво).

Има обаче проблем с единият от ключовете. Автомобила беше закупен с два оригинални ключа, тогава и двата работеха. Единия от тях го дадох на баща ми, да си има. В един момент се оказа, че той не работи, не отключва и заключва, викам си батерия, заминала е. Смених я, новата изкара около 12-14 дни и приключи. :eek

Викам си може да не е била точна, уж четох каква се слага - cr 2025. Отива на ключар бащата, там му казват не била такава и му дават друга, с нея същата работа, пак работи около 2 седмици и приключва. Остави ключа на ключар да го отворят и видят, казали уж, че нещо задържало и все едно постоянно е сработвал и са го оправили, да ама не, нова батерия и отново след 2 седмици е чао.
На моя ключ в един момент ми изписа на таблото да му сменя батерията, не съм го правил към момента, но той и надписа вече не се появява.

Та какъв може да е проблема на този ключ, че така яде батериите? Нещо платката или друг проблем? Интересно е, че когато сложа уж вече неработещата батерия на друго дистанционно - то си работи. :screwy
Голфа е с централно и предполагам някаква фабрична аларма, няма безключов достъп и други такива благинки.




kolino
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 22 юни 2009 21:35
Автомобил: Голф 7
Двигател: DDYA 2018
Местоположение: sofia

Re: Проблем с ключ vw golf 7

Мнениеот kolino » Вто 10 окт 2023 10:36


Аз имам подобен проблем. Разликата е, че опитах да отворя с оригиналния резервен ключ, но дистанционното не сработи. Червената лампичка светеше ,докато натисках бутоните и в един момент угасна тотално. Естествено реших, че батерията е за смяна. За съжаление с новата батерия проблемът остана. Дистанционното не работи. Няколко батерии смених. Мерих им напрежението. Все 3.1-3.2V. Някой сблъсквал ли се е с такава ситуация? Има ли някой, който се занимава с ключове и дистанционни и евентуално да го прегледа?


deqnak__
Мнения: 115
Регистриран на: Сря 18 ное 2009 12:07
Автомобил: VW Golf 7 16 TDI Variant
Двигател: CXXB
Местоположение: Ихтиман

Re: Проблем с ключ vw golf 7

Мнениеот deqnak__ » Вто 10 окт 2023 10:55


Не съм имал подобен проблем. От колегата за пръв път чувам, че безконтактното откючване яде така батериите. Аз съм с безключово отваряне и палене и при мен си яде батериите доволно. но кумуникацията е доста на често с ключа. Има и друго На ключовете след 2008 г. вече се пазят километрите на колата и някаква друга информация. Аз всеки път като ходя в Порше и незнам точните километри, приемчика слага ключа на една поставка и ги вижда.


Irnik
Мнения: 89
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с ключ vw golf 7

Мнениеот Irnik » Вто 10 окт 2023 20:20


Явно има нерегламентирана консумация на ток . Проблема може да е от конденз /ако ключа е стоял при неподходящи условия / , до дефектирал елемент /интегрална схема / . Занеси го в сервиз за автомобилна електроника /ако знаеш такъв / или в телевизионен сервиз , ще ти свършат работа , според мен . Виждал съм дистанционни за телевизор , по платката им има лепкава течност подобна на олио /образува се от конденз от разлика в температурите /. Телевизионното дистанционно се подчиства с хладка вода и препарат за чинии , с мекото на гъбата , много внимателно . Твойто не е същото , трябва да се види , от какво е проблема .


kolino
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 22 юни 2009 21:35
Автомобил: Голф 7
Двигател: DDYA 2018
Местоположение: sofia

Re: Проблем с ключ vw golf 7

Мнениеот kolino » Вто 10 окт 2023 20:46


Проблемът е решен. Минах през Порше Изток и с тяхна батерия дистанционното тръгна без проблем. Странното е, че ползвах чисто нови батерии с проверено напрежение. По данни на човека, който е на резервните части там, и други колеги са имали същия проблем. Новата батерия няма бранд. Китайска, произведена за Фолксваген. Удоволствието струваше 10.61лв, като не броим разкарването до там.


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 556
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Проблем с ключ vw golf 7

Мнениеот bahyr » Сря 11 окт 2023 6:57


Дам, трябва си читава батерия. С тези от Кауфланд - Лидъл не работят, останових го това скоро и Аз. С Енерджайзер за 3лв работата заспа.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта