Окачване VW Golf 4 ALH

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 21 апр 2023 20:05


[quote="Ивайло Димов" ,може и да са втора ръка от някоя морга .[/quote]
И ше разбЕре колко са измОрени след като ги монтира.




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 21 апр 2023 20:14


:th_up Здравко, той предишния чорбажия ги е монтирал .. според автора на темата.Аз лично сефте виждам такъв вирнат голф 4 ....това не е излязло стоково така от завода.Днес си направих труда да разцъкам по моята рама предното и задно окачване ,ми грам не се различава с тва на голф -а .


milionervzeleno
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 16 ное 2020 21:23
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ALH 2000

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот milionervzeleno » Нед 23 апр 2023 19:39


Нямам си и на идея за амортисьорите какви са. Представиха ми ги за Sachs, може и аз да не съм разбрал. Като се замисля, май ще послушам колегата goppa и ще метна едни нови амортисьори да видя как ще е работата. Пружините предполагам мога и на по- късен етап да ги сменям. Не ми е проблем, че колата е толкова вирната. Нали съм я карал 3 години така. Важна ми е стабилността в завои и на магистралата (макар че и височината е фактор за тези неща разбира се)


Irnik
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот Irnik » Нед 23 апр 2023 20:53


Моята беше нестабилна не само в завой , но и на прав път . Нови амортьосори , носачи , тампони , шарнири . Сега може да се кара без ръце . Пружините са ми от Октавиа , по дебели , по високи /около 5 см/ , по твърди , по хубави от оргиналните . Оргиналните са меки и колата ми закачаше отдолу много често. Амортьосори скромни TRW въздушни .


milionervzeleno
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 16 ное 2020 21:23
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ALH 2000

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот milionervzeleno » Нед 23 апр 2023 22:12


На прав път колата е косъм. Няма вибрации нито когато се пусне волана, нито когато се ползват спирачки, но пък на неравности и дупки тресе отвратително (бих го описал, като все едно да караш само по джанти), и в завои т. нар. body roll е отвратителен и имаш чувството, че ще се обърнеш.


Irnik
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот Irnik » Пон 24 апр 2023 8:37


Предполагам , пружините ти са по дебели от оргиналните /от това идва друсането от павета/ . За мене това не е лошо , ще караш по бавно на такива участъци . Ти ще си прецениш какви да сложиш .Моите от Октавията , като ги сложиш до оригиналните са по ниски , но като ги сложиш на колата тя се вдига .


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот samo_pechka » Пон 24 апр 2023 9:22


Irnik написа:Моята беше нестабилна не само в завой , но и на прав път . Нови амортьосори , носачи , тампони , шарнири . Сега може да се кара без ръце . Пружините са ми от Октавиа , по дебели , по високи /около 5 см/ , по твърди , по хубави от оргиналните . Оргиналните са меки и колата ми закачаше отдолу много често. Амортьосори скромни TRW въздушни .

5см е повдигната или с 5см са по-дълги пружините. Разликата е, че така обяснено, не е ясно самата кола колко е повдигната . Странното е, че дори и така да е,амортисьорите "успяват" да работят. Може би са с по-голям работен ход ( цялостна дължина ) от старите, преди интервенцията ( или оригинално вгражданите ) .
5см повдигане е адски много за Г4 , ако е така де.


milionervzeleno
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 16 ное 2020 21:23
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ALH 2000

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот milionervzeleno » Пон 24 апр 2023 12:00


Не съм мерил с точност до милиметрите, но колата отзад между гумата и калника има 10тина см място, без да е натоварена.
samo_pechka Това което казваш означава ли, че ако се сложат само нови амортисьори няма да работят правилно с тези пружини?
В момента ми предлагат уж с отстъпка Bilstein B4 предни и задни амортисьори (без пружини) за 360-370лв. Не знам дали това е добра цена, но ако само ще ги прецакам с моите пружини, няма смисъл само амове да се купуват предполагам.


Irnik
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот Irnik » Пон 24 апр 2023 12:31


Колата е бора 1.6ср,99та , мисля че голф 4 са еднакви . За пружините , от магазина тези от Октавията са по ниски от оригиналните , но монтирани на колата я повдигат с около 5 см.Важно е и с какви гуми и джанти е . Ако е много нисък профила е едно .Лято карам 205/55/16 , зимата 195/65/15 . Нямам никакви проблеми с тия пружини /така съм от 2013та год./ .


milionervzeleno
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 16 ное 2020 21:23
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ALH 2000

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот milionervzeleno » Пон 24 апр 2023 19:21


Да добавя още малко инфо към темата, ако разбира се е от полза. Амортисьорите и пружините ги видяхте какви са. Току що слязох да измеря разстоянието между най- високата точка на гумата и началото на калника отпред и отзад. Отзад разстоянието е 9 см, а отпред 8 см. Иначе гумите с които карам са 205/55/16, а джантите мисля, че се казват Le Castellet. Прилагам и снимка, понеже не съм сигурен за името.
Прикачени файлове
5c7068e3efa41a612190fa10.jpg


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 24 апр 2023 19:29


Така е излязла от завода,с такива джанти и гуми .Но тая кола е вдигната по някакъ извратен начин,има 3 голф 4 пред блока и разстоянието между гума и калник е 2-3 пръста.


Irnik
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот Irnik » Вто 25 апр 2023 8:55


Малко повече е вдигната . При мене калник гума е около 5 см . Предполагам , че само предни пружини са сменени . Преди да купя бората в една автокъща си харесах едно ауди дизел 110 коня .Пробвах как върви , много ми хареса , като го вкарвах в къщата закачи отдолу , въпреки че бордюра беше нисък и циментиран . Наведох се и колата почти се влачеше по корем/6-7см/ просвет . Затова не я купих и сега съжалявам . Имай впредвид , че на дизелите моторите са тежички и оргиналните пружини , като поостареят и колата тръгва по корем . Затова са ги сменили .


Irnik
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот Irnik » Вто 25 апр 2023 11:29


Нормална ти е колата . Премерих на мойта , калник-гума 8см задни/пружини на 22 години/, отпред имам 7-8 см. Не знам защо мислиш ,че пружина може да повреди амортьосор . Това може да стане само при натоварена кола , грохнала пружина и удар в дупка , че и тогава не е сигурно . Смени си амортьосорите и си карай спокойно , те пружините с времето сами ще се свият и колата ще стане по ниска .


Потребителски аватар
DeNiro1
Мнения: 37
Регистриран на: Пет 26 май 2017 23:01
Автомобил: Golf 4
Двигател: ALH
Местоположение: Казанлък

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот DeNiro1 » Вто 05 дек 2023 20:09


goppa написа:
milionervzeleno написа:... Искам да ви помоля за съвет при положение, че амортисьорите не изпускат (марка Sachs са),

Предвид снимките, не са марка Sachs, а са оригиналните с които колата е излязла от завода. Това, че не са омаслени, въобще не значи, че си вършат работата.
Смени и 4те амортисьора и ще имаш хем висока, хем стабилна кола!

Колега, как да разбера аз с какво окачване съм, и какви амортисьори ще са ок за моята? Предполагам че окачването е нормално, защото дават и за усилено, и за лоши пътища...аз искам да не друса много и да не се клати по завоите. По този стикер можеш ли да разбереш какво е, що е..С 15 алумин. джанти съм сега...не искам да пада повече отколкото е нормално


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Окачване VW Golf 4 ALH

Мнениеот walentin » Нед 17 дек 2023 23:23


goppa написа:
milionervzeleno написа:... Искам да ви помоля за съвет при положение, че амортисьорите не изпускат (марка Sachs са),

Предвид снимките, не са марка Sachs, а са оригиналните с които колата е излязла от завода. Това, че не са омаслени, въобще не значи, че си вършат работата.
Смени и 4те амортисьора и ще имаш хем висока, хем стабилна кола!


Те са били омаслени, ама преди години. :biggrin
А гумите как са?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 368 госта