VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dwoikata
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 24 юни 2013 1:29
Автомобил:
Двигател:

VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот dwoikata » Пон 24 юни 2013 1:46


Здравейте, първо се извинявам ако съм объркал раздела, моля да ме извините.
Обръщам се към Вас с молба ако можем да разрешим един проблем. Имам Бора 1.6SR двигател 101 коня. След смяна на скоростна кутия поради блокиране на диференциала и спукан кожух.. се получи доста странен за мен проблем с мощността на колата.. При включване на 1-а, 2-а и 3-а не забелязвам абсолютно никакви проблеми.. но при 4-та и 5-та колата е доста тромава. Аз и давам газ - тя неще да върви.. Значи за този малък 1.6 мотор съм вдигал 180 без проблем като си ги и поддържа, но сега повече от 130км/ч не може да вдигне.. просто я забелязвам как и подавам газ и тя едваам едвам ускорява. Не знам на какво се дължи това, ако имате някакви предположения - давайте ги на сам, моля! А.. и да кажа, че сложената кутия отговаря на старата, номерата им отговарят! Качвал съм колата на компютър, грешки по двигателя нямаше, имаше само една която е по климатроника която е оправена. Та.. моля за помощ!




Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот Somi » Вто 25 юни 2013 11:10


Белези ангренаж , компресия , налягане бензинова помпа, задръстен катализатор или менте гърне с паднала вата.


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот lent » Вто 25 юни 2013 11:16


По номер отговаря само корпуса на кутията,а в действителност какво е правено вътре в нея в последствие не се знае.Има вероятност да са сменяли зъбни колела особено на 5-та предавка,защото по принцип скоростите са къси и някои хора не ги кефи да карат със 140 км./ч. а пък да са вече на 4000об./мин.Зъбните колела стават и отдруги кутии,така че не изключвам и тази вероятност.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот hooligan_sk » Вто 25 юни 2013 13:20


Оборотите как са сравнение със старата кутия? Твърде възможно е кутията която си взел да е сбирщайн, тези често късат нитове и се правят магарии след това. :th_up


dwoikata
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 24 юни 2013 1:29
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот dwoikata » Сря 26 юни 2013 0:47


Така.. Относно оборотите - забравих да спомена, за което се извинявам..
Оборотите и скоростта с която върви съответстват.. каквито обороти държеше със старата кутия, такива държи и сега.
Относно номерата за кутията.. да найстина отговарят, и колега би ли само ми пояснил какво е сбирщаин?! ;дд
И аз си я помислих това нещо за зъбните колела обаче.. как да съм сигурен, че са те. И ако е правено нещо в кутията, какво да правя?
Просто искам това нещо да се отстрани.. не мога просто да карам на 5-а със 120-130 и то едвам едвам.. най-големият проблем е при изпреварването.. налагало ми се е до 3-а да свъщам за да се набера по-бързо и да изпреваря.


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот al3xbg » Сря 26 юни 2013 6:06


Колега съдейки по моя голф, скоростите и оборотите, които цитираш са напълно нормални. 5та доста къса , а и това все пак е 1.6 на голямо купе като на бора не виждам какво очакваш.


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот niki1_j » Сря 26 юни 2013 10:02


Чак да не може да изпревари с тоя мотор. Карал съм извънградско такъв и след 100 км/ч дори изпреварвам на 5-та, защото кутията и диференциала са така изчислени, че я държат в добри обороти. Особенно ако си сигурен, че оборотите на 5-та скорост при 100 км/ч наприемр съвпадат на 100% със новата и старат кутия, проблема ще е друг.

Щом проблема се е появил веднага след смяната на кутията, може да сте забравили да закачите някой датчик например. Доста неща се 'скубят' при смяната й. Може да има някакво съпротивление в новата кутия ..., а може и да е съвсем друг проблем, който да е чисто съвпадение.

Аз лично първо бих разгледал какво се случва с двигателя на една диагностика. Ако там всичко е наред, бих вдигнал колата на подемник и бих повъртял мало гумите, за да видим дали няма някакво затягане примерно. МОже дори както е във въздуха да запалиш и да включиш 3-та, 4-та и да й дадеш малко газ, след което да я освободиш и да видиш дали има инерция в колелата или ще спрат да се въртят във въздуха набързо.

Само внимавайте с този тест. Задължително на подемник, а не на крикове.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот zografski » Сря 26 юни 2013 10:12


Измери си налягането на бензиновата помпа, не е лошо да си погледнеш и горивния филтър.


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Сря 26 юни 2013 10:43


Здравей Колега,

Мой познат имаше подобни проблеми със скоростна кутия на венто 1.6.
Оказа се, че я карал дълго време без масло. Колата въобще не вървеше и нямаше никаква тяга. Наля и масло но ефекта беше почти никакъв.
След като си купи друга кутия(със същи код) я смени вече може да изпреварва и на 5-та, а и разхода му падна.
Старата я беше отворил за да я разгледа и се оказаха, че лагерите затягат.
Така че може и проблема да е от новата(втора употреба) кутия.

Поздрави!


dwoikata
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 24 юни 2013 1:29
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот dwoikata » Чет 27 юни 2013 1:59


Със сигурност има нещо в тази кутия която е в момента защото няма какво друго да е. Поне така както аз си го обеснявам, защото найстина се появи точно след смяната й.
Отностно вървенето на колата - за 1.6SR колата съм я карал със скорост до 180, на магистралата за София съм карал с 160 като си ги поддържаше без абсолютно никакъв проблем.
Ще я карам на този който ми я слага и ще му кажа да провери тези неща които казвате: за някоя букса изкубнала, за колелетата как се въртят, дали затягат някъде.. ии последния вариант, ще е сваляне отново на тази кутия и отварянето и.. аз друго решение не виждам за съжаление.
Благодаря за отговорите все пак, и ще пиша скоро време след като успея да я закарам да я погледнат.


Потребителски аватар
silven-VW FOREVER
Мнения: 671
Регистриран на: Пон 11 май 2009 22:31
Автомобил: Audi A6 Audi A1
Двигател: FSI TFSI
Местоположение: Козлодуй

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот silven-VW FOREVER » Чет 27 юни 2013 7:39


Аз бях така със старата кутия. Течеше от нея масло и когато свърши, започнаха да затягат лагерите доста гадно. Колата едвам вървеше и беше доста мудна при набиране.


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот niki1_j » Чет 27 юни 2013 8:28


dwoikata написа:Със сигурност има нещо в тази кутия която е в момента защото няма какво друго да е. Поне така както аз си го обеснявам, защото найстина се появи точно след смяната й.
Отностно вървенето на колата - за 1.6SR колата съм я карал със скорост до 180, на магистралата за София съм карал с 160 като си ги поддържаше без абсолютно никакъв проблем.
Ще я карам на този който ми я слага и ще му кажа да провери тези неща които казвате: за някоя букса изкубнала, за колелетата как се въртят, дали затягат някъде.. ии последния вариант, ще е сваляне отново на тази кутия и отварянето и.. аз друго решение не виждам за съжаление.
Благодаря за отговорите все пак, и ще пиша скоро време след като успея да я закарам да я погледнат.


Ако пробелмът е от нея, отварянето мисля че ще е излишна операция. Не знам как сте се уговорили с продавача, но ако имате предварителна уговорка за подмяна при евентуален проблем, няма нужда да отваряш. Просто истановете дали има някакво прекалено усилие и ако е така, взимай друга.


Kenan iliev
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 27 сеп 2017 21:20
Автомобил: Vw Bora
Двигател: 1999

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот Kenan iliev » Чет 28 сеп 2017 6:50


Здравейте група ☺ нов съм в групата ' разрових се малко но неможах да намеря подобна тема ' някой знае ли дали мога да сложа на моята бора 1.6 ср . Кутия от 1.8 1.9 2.0 или 2.3 ' какви ще са плюсовете и минусовете


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora 1.6 SR - Проблем след смяна на скоростна кутия

Мнениеот Somi » Пон 02 окт 2017 15:03


За да монтираш от гореизброените трябва да я вземеш с периферията и, а именно двигател от гореизброените.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 268 госта