румолене в двигателя а при натискане на съединителя спира

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gazarchetyyy
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

румолене в двигателя а при натискане на съединителя спира

Мнениеот gazarchetyyy » Пет 21 мар 2008 9:21


колеги преди 1 седмица си купих голф 3 97 година и от няколко дни ми се появи някакав шум в двигателя а при натискане на съединителя спира зн ли от какво може да е това




d00mEr
Мнения: 54
Регистриран на: Чет 26 апр 2007 11:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот d00mEr » Пет 21 мар 2008 9:48


Имам същия проблем. И майстора каза че е някакъв лагер в скоростната кутия. Сложи някакви добавки към маслото иииии дано се оправи.... Другия вариант бил смяна на кутията с такава на старо или ремонт на кутията но ремонта струвал повече от колата :)

Ще видим дали след добавката в маслото ще поутихне.


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Мнениеот Petyoffy » Пет 21 мар 2008 9:52


Няколко варианта:
1. Аксиален лагер
2. Скоростна кутия
3. Диска на съединителя.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот parno » Пет 21 мар 2008 9:53


d00mEr написа:Ще видим дали след добавката в маслото ще поутихне.

ни най-малко :lol:


gazarchetyyy
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот gazarchetyyy » Пет 21 мар 2008 9:59


Petyoffy написа:Няколко варианта:
1. Аксиален лагер
2. Скоростна кутия
3. Диска на съединителя.

ОК мерси а зн ли колко струва скоростна кутия на старо


Потребителски аватар
evgbg
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 01 авг 2006 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Бургас
Контакти:

Мнениеот evgbg » Пет 21 мар 2008 10:03


Няма проблем колеги. Подщи всички коли имат този странен шум. Той идва от аксиалния лагер. Голфовете нямат такъв или поне не е същия като на другите коли при нас било някаква пластина. Но както и да е... този шум си го има и не е проблем. Просто е дразнещ за тези които му обръщат внимание. Може би има възможност да се намали но това ще е свързано с безмислен разход на средства :)


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Мнениеот Petyoffy » Пет 21 мар 2008 10:11


Предишната ми кола беше Голф2. Аз също имах такъв шум и при смяна на съединителя ( само феродовия диск), шума изчезна. Пружините които са по диска се бяха разхлабили ( от к'ъв зор?????) и дрънкаха в леглата си.


gazarchetyyy
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот gazarchetyyy » Пет 21 мар 2008 10:28


Petyoffy написа:Предишната ми кола беше Голф2. Аз също имах такъв шум и при смяна на съединителя ( само феродовия диск), шума изчезна. Пружините които са по диска се бяха разхлабили ( от к'ъв зор?????) и дрънкаха в леглата си.

ок мерси мн а и друго ама тоя шум преди се чуваше мн рядко а сега се усили и го има дори и когато колата нее в движение а като тругвам се усилва и сичко това стана за 3-4 дни


gazarchetyyy
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот gazarchetyyy » Пет 21 мар 2008 10:55


колеги ако някой друг знае нещо по този въпрос моля да пише


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Пет 21 мар 2008 22:31


Споко аз така карам две години вече...ту го има ту го няма....ама като го има всеки път е един и същ...не се усилва или намалява а и го прави само на място....в движение не....


Потребителски аватар
dinko_bonev
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет 30 дек 2005 13:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот dinko_bonev » Съб 22 мар 2008 10:05


Ronin написа:Споко аз така карам две години вече...ту го има ту го няма....ама като го има всеки път е един и същ...не се усилва или намалява а и го прави само на място....в движение не....


И при мен така 3 годинки... Споко...


Потребителски аватар
kilima
Мнения: 484
Регистриран на: Пон 30 юли 2007 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kilima » Съб 22 мар 2008 10:44


И на майка ми полото е така,след смяната на сьединителя продьлжава тоя гаден шум.Не е болка за умиране.


i3v3a3n
Мнения: 519
Регистриран на: Вто 18 мар 2008 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот i3v3a3n » Съб 22 мар 2008 16:07


трябва да се види при въртене на двигателя на място ...като се подаде газ на място шума усилва ли се или не... след това при натиснат съединител изчезва ли или не .... вариантите са два ако е лагер в скоростната кутия шумът би следвало да се усилва и намаля при подаване на газ тоест при набиране на обороти на двигателя и не би трябвало да се чува когато колата е на място ....още повече звукът от разбит лагер в скоростната кутия е много гаден и силен плашещ направо...ако шумът се чува винаги и на място и в движение трябва да се пробва по горното което описах ако на място има промяна в шума при натискане на съединителя дори много минимално .. проблема е в съединителя и по точно аксиалния лагер на него има една пласмасова втулка която с течение на времето се преебава и се откъсва от лагера и шумът който се чува е от нея аз смених съединител миналата година и за по малко от година този лагер се разби и сега и аз чувам този шум според мен това е фабричен дефект на голфовете не е доизкусурен съединителя , а отделно и некачествените менте части които се продават за оригинални... и аз се каня цяла зима да го отварям пак съединителя сега като се стопли времето ще го жидя и ще си върна стария съединител поне знам че е истински а проблема му беше само лагера на стария ... ама нали слушам маистори като се сменя сменя се сичко дрън дрън ,... набута ти менте боклук е вярно че то няма и друго де амате издруса като за световното и после си скубеш косите


djo_zmey
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: румолене в двигателя а при натискане на съединителя спир

Мнениеот djo_zmey » Съб 22 мар 2008 22:10


gazarchetyyy написа:колеги преди 1 седмица си купих голф 3 97 година и от няколко дни ми се появи някакав шум в двигателя а при натискане на съединителя спира зн ли от какво може да е това



САМО И ЕДИНСТВЕНО ----> Аксиален лагер : vw fen


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1458
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Re: румолене в двигателя а при натискане на съединителя спир

Мнениеот Gal » Съб 22 мар 2008 22:22


djo_zmey написа:
gazarchetyyy написа:колеги преди 1 седмица си купих голф 3 97 година и от няколко дни ми се появи някакав шум в двигателя а при натискане на съединителя спира зн ли от какво може да е това



САМО И ЕДИНСТВЕНО ----> Аксиален лагер : vw fen

и аз такъв опит имам ;)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 272 госта