Разглобяване на задна врата на GOLF 4...как?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Petkovski
Мнения: 120
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 19:28
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Разглобяване на задна врата на GOLF 4...как?

Мнениеот Petkovski » Вто 06 май 2008 19:25


Здравейте колеги, не мога да разглобя задната врата на Golf-a, стигам след кората, в смисал кората си я свалям всички кабели си ги откачвам и гледам има алуминева плоскост закрепена със 10 или 12 болта 6mm, свалям болтовете и тази плоскост не може да се махне на нея е закрепен канала за ел. стъклото, пробвах да я махам заедно със стъклото не стана...за малко да остана без заден прозорец. Искам да стигна до заключващата машинка, изключвам варианта да е сглобена и да не се сваля.....HELPPPPPPPP!!!
Поздрави!




Потребителски аватар
radoslav414
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radoslav414 » Пет 09 май 2008 19:06


Не съм го правил но знам че трябва да освободиш стъклото и да го подпреш разбира се. Поне така е за предна врата. Намерих нещо което ще ти е от полза http://volkswagen.msk.ru/body/g4/g4_rear_door.pdf


Потребителски аватар
egoist_ok
Мнения: 485
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 18:23
Автомобил: Golf 4 TDI 4 motion
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Троян

Мнениеот egoist_ok » Пет 09 май 2008 19:44


Значи като си стигнал до тази "плоскост" с многото болтове - да си забелязъл една гумена тапа на нея? Отваряш я и сваляш стъклото до нея и ще видиш един щифт с който е захванато стъклото за механизъма за вдигане и сваляне - освобождаваш го и си готов

Успех :D


Потребителски аватар
Petkovski
Мнения: 120
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 19:28
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Petkovski » Пет 09 май 2008 22:09


Почивните дни ще се пробвам пак мерси за помоща..... :P


Потребителски аватар
venci_wrc
Мнения: 122
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 8:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Мнениеот venci_wrc » Съб 10 май 2008 11:19


Да така е за гумената тапа и аз се опитах да махна тая плоскост но нищо не стана съмнявам се и ти да успееш на мен ми се беше откачило стъклото от релсата и кат видях тапите отворих ги и от там го оправих побърках се и кво ли не опитах но неможах да махна оная плоскост


Потребителски аватар
pleasuree
Мнения: 59
Регистриран на: Пон 23 май 2011 12:40
Автомобил: Golf MK4 V6
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Burgas

Re: Разглобяване на задна врата на GOLF 4...как?

Мнениеот pleasuree » Нед 24 юли 2011 16:20


Petkovski написа:Здравейте колеги, не мога да разглобя задната врата на Golf-a, стигам след кората, в смисал кората си я свалям всички кабели си ги откачвам и гледам има алуминева плоскост закрепена със 10 или 12 болта 6mm, свалям болтовете и тази плоскост не може да се махне на нея е закрепен канала за ел. стъклото, пробвах да я махам заедно със стъклото не стана...за малко да остана без заден прозорец. Искам да стигна до заключващата машинка, изключвам варианта да е сглобена и да не се сваля.....HELPPPPPPPP!!!
Поздрави!


А кората как се сваля?


Dimitrix
Мнения: 114
Регистриран на: Чет 05 май 2005 21:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Разглобяване на задна врата на GOLF 4...как?

Мнениеот Dimitrix » Съб 27 авг 2011 11:59


pleasuree
колега разглабя се дръжката на вратата тя е на щипки само внимаваш да не я надереш разбира се и под нея мисля че биаха 2 винта и има осхте 3 звездички от долу под вратата може да се бъркам за бройката правил съм го одавна


Потребителски аватар
vankicha
Мнения: 62
Регистриран на: Пон 26 дек 2011 14:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re:

Мнениеот vankicha » Вто 12 мар 2013 12:12


egoist_ok написа:Значи като си стигнал до тази "плоскост" с многото болтове - да си забелязъл една гумена тапа на нея? Отваряш я и сваляш стъклото до нея и ще видиш един щифт с който е захванато стъклото за механизъма за вдигане и сваляне - освобождаваш го и си готов

Успех :D

тоя щифт ми такова майката направо :banghead час и половина ръчкане с отверка и неще :twisted направо ми иде да изкъртя целия механизъм :11 и като си сменя микрето да си търся друг.
Сега като се успокоих малко ще пробвам да го разпробия с дрелка
Прикачени файлове
12032013356.jpg
12032013357.jpg
12032013359.jpg


Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re:

Мнениеот icemans » Пет 28 юли 2023 12:13


egoist_ok написа:.........Отваряш я и сваляш стъклото до нея и ще видиш един щифт с който е захванато стъклото за механизъма за вдигане и сваляне - освобождаваш го и си готов

Пичове, как се сваля този щифт, ма..ка му. Не мога да схвана. Развива ли се, издърпва ли се? На предна врата е малко по-лесно сякаш. Хванах се да свалям бравите на задните врати да ги прегледам за микрета и студени спойки ама това стъкло ми разказа играта....

П.П. Успях да го махна. Оказа се, че вътрешната втулка трябва да се избие леко за да освободи външната, която пък държи стъклото. Сега обаче все още не мога да сваля тази цялата метална част. Държи се горе вдясно и не знам как трябва да го освободя?!? Бях разглобявал предната врата преди време, но задните май се оказах по ш.т.... :banghead

vw.jpg



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 228 госта