неработещ климатик golf 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dminkovv
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 19 юни 2008 11:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

неработещ климатик golf 3

Мнениеот dminkovv » Нед 29 юни 2008 17:48


та става въпрос преди 3 седмици климатика си работеше,без проблем,но като се прибрах и покарах колата и викам я да пусна климатика а тои въобще не натовари двигателя,тоест не се пусна и 1 и 3-та степен на вентилаторчето за охлаждане не работеха,та става въпрос за голф 3 1.6 моноинжеклция,та отидох на маистор и то ми каза че нямам грам фреон трябвало да го напълни и да го оцвети,това ми е бил проблема,та може ли някой да посдели това ли е само и колко фреон събира климатика ми масло трябва ли да се сипе малко защото




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Нед 29 юни 2008 18:55


Най -вероятно изтекъл фреон от корозирала ос на компресора. когато не се ползва дълго време е тк.Корозира остта на компресорът надира семерингите и фреона изтича. Шлайф на остта на компресорът , нови уплътнения и зареждане. добре е да се смени и дехидраторът / 1 цилиндър където са и датчиците на пресостата.


Потребителски аватар
Nikito_
Мнения: 59
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Nikito_ » Нед 29 юни 2008 19:35


Зависи колко е обема на системата. При мен е 800 грама. Кофти е обаче че тои ще ти го напълни и ще те накара да покараш малко 100-200 км и чак тогава ще види от каде е теча. И пак пари за ремонт и пълнене. Аз като си допълвах моя ми взеха 25 лв. за 100 грама. Дано да се разминеш евтино.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Нед 29 юни 2008 20:10


Слага се оцветител и се гледа с ултравиолетова лампа. не се зарежда фреон , а газ с оцветител първо.


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Мнениеот dj_tuhla » Нед 29 юни 2008 22:46


Nikito_ написа: Аз като си допълвах моя ми взеха 25 лв. за 100 грама.


Направо са те разбили. Аз където го ремонтирах е 90лв цялото пълнене...


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Wish_Master » Сря 09 юли 2008 14:02


Здравейте. Ще ми се да питам нещо...
Опитвам се да намеря информация колко е нормалната температура в духалките като се пусне климата. Доста време климата ми не работеше и вчера ходих в сервиз. Казаха че по принцип имам една клапа за смяна, но засега още държи. Струва ми се обаче, че духа все по-топло и по-топло. Внушение ли е това или фреона изтича и охлажда все по-малко и по-малко? То по някой време ще спре и да се включва климата като падне съвсем налягането.
Иначе докато чаках в 1 друг сервиз на една корса от новите момчето мери температурата в духалките и беше -6 градуса. Аз утре ще премеря колко е при мен, но ми се струва че е към 10С. Някой има ли идея на какво може да се дължи това?
И още нещо, каква е разликата дали ще пуснеш да ти върти въздуха в купето? Мерси предварително


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Сря 09 юли 2008 14:12


Нормална темепратура: 7-9 градуса при следните параметри:

2000 оборота. 2-ра степен. 35 градуса външна. Поне 5 минути работа. В аутодата има инфо...


Потребителски аватар
Bordiur
Мнения: 292
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 8:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Bordiur » Сря 09 юли 2008 16:31


dj_tuhla написа:
Nikito_ написа: Аз като си допълвах моя ми взеха 25 лв. за 100 грама.


Направо са те разбили. Аз където го ремонтирах е 90лв цялото пълнене...


Начи в тая цена е вклучена и самото пълнен, а фреона е сравително евтин.
При мен преди 3 дена беше следната тарифа 9лв 100гр фреон а смото пълнене бе 16лв.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Сря 09 юли 2008 20:45


Wish_Master написа:Иначе докато чаках в 1 друг сервиз на една корса от новите момчето мери температурата в духалките и беше -6 градуса.


Я пак помисли малко .Това да не е фризер ?? И тези минус 6 гр да те бият в гърдите - готов си с плевмония .+10 е нормална /най -ниската да стигне +8 / Климатика дори и зимата е необходимо да се включва за малко поне 1-2 пъти в месеца. Иначе корозира остта на компресора и на лято фреона го пиши избягал.

Да беше казал да те изпратя при надеждни хора.


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Wish_Master » Сря 09 юли 2008 23:36


Ами то уж от познати че те пък на други познати. Фирмата не е безизвестна - Импас 56. Много добре работят, имат и доста уреди за мерене, пълнене, тестване и какво ли не, но бая дерат кожи.
Иначе и при мен е станало нещо такова, дълго време преди да купя колата не е карана и тази клапа се е скапала, та уж засега държи, но имам чувството, че все по-малко и по-малко охлажда. Утре ще измеря каква температура дава на духалките и пак ще коментираме.


Потребителски аватар
jafaar
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 08 юли 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jafaar » Чет 10 юли 2008 15:13


kris11 написа:Да беше казал да те изпратя при надеждни хора.


Моля те кажи къде са надеждните хора и дали ще могат да ми намерят и монтират читав климатик (за Г3 говорим, GTI, 2000cc).

Много ме тормози жегата, а съм шофьор новобранец и не искам да купувам по-лачена кола преди да натрупам поне година стаж зад геврека, затова бих се изръсил за климатик.

Благодарско ;)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Чет 10 юли 2008 19:22


jafaar написа:
kris11 написа:Да беше казал да те изпратя при надеждни хора.


Моля те кажи къде са надеждните хора и дали ще могат да ми намерят и монтират читав климатик (за Г3 говорим, GTI, 2000cc).
/quote]

Намират се във Варна. Но твоето искане не може да се удовлетвори - сума ти труд за нищо ,а ти само пари ще потрошиш- продавай я и си купи кола с климатик.


Потребителски аватар
jafaar
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 08 юли 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jafaar » Пет 11 юли 2008 10:25


kris11 написа:Намират се във Варна. Но твоето искане не може да се удовлетвори - сума ти труд за нищо ,а ти само пари ще потрошиш- продавай я и си купи кола с климатик.


Мне, ще си се тарангясам с голфа, пък после ще купувам хубава кола. Само го побутвам по някви бордюрчета, хем не е нисък, а като си купя хонда прелюд, която е още по-ниска и доста по-лачена, ще ми се къса сърцето при всеки стържещ звук :)

А защо труда да е за нищо? Ако си работи читаво... или няма да работи читаво? Парите в случая не са проблем, за щастие :)


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Wish_Master » Пет 11 юли 2008 10:28


Снощи мерих температурата в духалките на 2-ра степен и след 1 мин работа показа 6.8С. Дотук добре, но тестът го правих в 9ч вечерта и температурата на въздуха беше 24 а не 35+ както е по принцип през деня. Като че ли все пак има някаква надежда да си работи нормално и само на мен да ми се струва, че не охлажда добре.


Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Мнениеот edisonov » Пет 11 юли 2008 10:58


Моя като го зареждах пролетта и ми замериха температурата на средните духалки показа 2 градуса.

Вярно, че беше неповече от 24 градуса навън, но все пак беше със затворена клапа и си въртеше само въздуха в купето. Незнам дали е много малко това, но човека който ми го зареди каза че така трябвало. А и преди да го заредя работеше пак, но духаше около 15-на градуса някъде.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], kovrovec, petar_a и 311 госта