Упгрейд на турбинка на Голф 1.6 ТД/SB мотор/

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Упгрейд на турбинка на Голф 1.6 ТД/SB мотор/

Мнениеот °niksi° » Чет 16 фев 2006 0:12


Идеята е следната: на този Голф турбинката нали тръгва след около 2500 оборота. Има ли вариант да се смени с такава която бачка от 0 или примерно от 1000 оборота. Ако има възможност каква по-точно турбинка трябва да търся /марка, модел и т.н. или от каква кола/.
При евентуална смяна какво да очаквам с разхода и евентуално ще скъси ли живота на двигателя това което съм намислил.




Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Чет 16 фев 2006 0:18


Никси ми тея турбинки не се ли управляват от EKU-то посредством клапани. Такава от TDi тръгва по спомени от 1200 оборота.


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот niikoo_1 » Чет 16 фев 2006 0:19


Дай си пощата да то паратя едни снимки, и ако имаш възможност може да ги постнеш
Автомобила е на едно момче от Сливница. Колата е Г2 1.6ТД, незнам с каква турбина, но има интеркулер от Ивеко, дискови спирачки отзад и се опъва на някой ГТИ-та.
Собственика е колега на мой много добър приятел.

Колата е продадена, и джантите и интеркулера са свалени от нея, но определено е станала добре и си заслужава да видиш снимките. :wink:


Потребителски аватар
Sachko
Мнения: 643
Регистриран на: Нед 15 авг 2004 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bansko/Sofia
Контакти:

!

Мнениеот Sachko » Чет 16 фев 2006 0:57


на ТДИ клапаните (не тия в главата :oops: ) се оправляват от ЕКУ-то , но на 1.6ТД Г2 клапана си е механи4ен (а и няма ЕКУ) ... за това от колко по4ва да надува мисля 4е влиаят други неща ... като размер на турбото (малко или голямо)
На 1.9 ТДИ турбото е 2 пати по малко от на 1.6ТД и е много по паргаво....
...много по4нах да говора нещо :oops:

ааа и преди да сам забравил една тема която преди време беше пусната в форума от brabus мисля ... която може да служи за вдахновение ...http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1964259


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Упгрейд на турбинка на Голф 1.6 ТД/SB мотор/

Мнениеот tatenceto » Чет 16 фев 2006 9:15


°niksi° написа:Идеята е следната: на този Голф турбинката нали тръгва след около 2500 оборота. Има ли вариант да се смени с такава която бачка от 0 или примерно от 1000 оборота. Ако има възможност каква по-точно турбинка трябва да търся /марка, модел и т.н. или от каква кола/.
При евентуална смяна какво да очаквам с разхода и евентуално ще скъси ли живота на двигателя това което съм намислил.
аз съм със същия мотор и моята тръгва около 2200 ремонтирах я и маистора спомена че може дасе регулират да отваря и по рано но аз не съм голям фен на скоростите и не се заинтересувах


Потребителски аватар
rusty
Мнения: 437
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Oldenburg

Мнениеот rusty » Чет 16 фев 2006 10:55


Аз карам моя 1,7Д (KY) с турбина от 1,9 ТДИ и интеркулер от Паджеро. Развърта се от 1000 оборота някъде. Другият вариант е турбина с променлива геометрия на перките, тя дърпа от 0 теоретично но трябва да и мислиш блоу офф. Проблема и при двете е че не стават на колекторите, трябва или колекторите да се преправят или както аз направих да се направи преходник. Иначе наистина има огромна разлика... буса върви с подходящите скорости 150 (Т3 Бус)


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Пет 17 фев 2006 19:43


Айде бе хора кво става, тука всеки 2-ри слага турбини и т.н. и т.н а сега няма почти нищо.
Дайте някакви конструктивни мнения, аз ако ми беше ясно може ли и от каква кола нямаше да питам тука.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта