Размисли относно турбо на 1.8Т АЕБ

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Betterr
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:20
Автомобил:
Двигател:

Размисли относно турбо на 1.8Т АЕБ

Мнениеот Betterr » Пон 19 мар 2018 14:42


Здравейте колеги, от доста време съм замислил един проект за моят "тръц" . А той главна се състой от това, да запазя максимално приличния диапазона от обороти, и колата да бъде за "евридей". А не да чакам буст на 4.200 400хиляди оборота. И да се набирам на волана до тогава :mhihi
На кратко за колата:
Генерация на 67мм от до
Инжектори имам 2 чифта 550C bosch ev14, и едни ОТ Saab 375cc ако не се лъжа. Все още карам с стоковите си!
Ревизиран и подкован мотор. (Шлайф,хонинг на блока, лагери, биели, сменени втулки на шаф помпата също) (главата е ревизирана от до също така) общо взето ясно ви е, да не описваме всичките неща и процедури!
Интеркулер също имам 550ммх180мм- ако се окаже че е малък ще го сменя не е болка за умиране.
Нямам маф хаузинг, но си търся все още от ВР6 със номера 17512 Bosch или vag 6462A
Wallboror 255l бензинова помпа
Съединител:маховик от Аце направен за съединител от s2
Това е като цяло май май :gruebel
И Тука идва въпроса какво турбо да избера. Колебая се между т04е 50trim 0.48 A/R или .. к04-64 borgwarner знам че за него ще ми е нужно и адаптер за да пасне на моята глава. целта на проекта е едни прилични 350 hp + - ще се радвам да чуя и вашите предложения относно турбини.

П.С: на цифри и графики не робувам.Така че,дали ще постигна 320 или 350 коня няма да плача. Важното е да имам приятен що годе ранен спул и да държи до края "да се чувства колата жива"
Лек и успешен ден колеги :)


Последно избутана от Betterr на Пон 19 мар 2018 14:42.




Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта