!!!!Съвет за гърнета

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
xarpun
Мнения: 68
Регистриран на: Съб 26 ное 2005 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот xarpun » Сря 21 дек 2005 16:41


60мм не е много като се има предвид че оригиналната е 55мм. А за катализатора, не е хубаво да се избушва че гадни звуци издава като е празен а тръба да му се набие вътре става само ако сондата не е на него




Потребителски аватар
bartokomus
Мнения: 80
Регистриран на: Пет 28 яну 2005 23:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bartokomus » Сря 21 дек 2005 17:16


аз съм с колектор и гарне от Supersprint. между тях едно малко резонатор4е. а тръбата от край до край е 60мм. 4удесно се полу4ава а звука е прекрасен, но в никакъв слу4ай дразнещ! резонатор си трябва, ина4е много бързо ще си замине гарнето на края. Трябва да ви кажа 4е тая работа с из4исленията е доста сериозна. Първо имах едно друго гарне - от Горубляне го бях взел и колата само ръмжеше но доста неприятно и варве6е горе долу, но в момента в който го изхвърлих и сложих на Supersprint гърнето нещата коренно се промениха. Просто то създава някакъв вакум там и варвенето се променя коренно. Ако се сложи неподходящо гърне или тръба с неподходящ размер дори може да се получи обратен ефект. Да върви тоест по-зле.


Някой 6те ми каже ли каде е този крафт в дружба и дали мога да си подменя само тръбата между колектора и гърнето за6тото е много ръждива.


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Мнениеот POLO PAVLETI » Сря 21 дек 2005 17:29


Намира се на пътя който свързва 1-ва и 2-ра част,с/у бензиностанция Темпо от другата страна на пътя на виско.на пътя има неква авто мивка и веднага след нея се качваш нагоре. :wink:


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Сря 21 дек 2005 17:32


Поне елементарни сметки за изпускателата система си трябва , все пак не е печка тип кюмбе, а двигател дето вади налягане и то променливо.


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Мнениеот POLO PAVLETI » Сря 21 дек 2005 17:32


Днес бях там и утре мисля да отида след обяд ,че трябваше да чакам а утре тоя каза че нямало да има много коли.


Потребителски аватар
PL-16v
Мнения: 629
Регистриран на: Пет 25 фев 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот PL-16v » Сря 21 дек 2005 17:33


xarpun написа:60мм не е много като се има предвид че оригиналната е 55мм. А за катализатора, не е хубаво да се избушва че гадни звуци издава като е празен а тръба да му се набие вътре става само ако сондата не е на него


се си мисля че заводски е по малка от 55 де да знам .................


Потребителски аватар
inoi
Мнения: 493
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 8:03
Автомобил: VW Golf III
Двигател: AFT 1996
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот inoi » Сря 21 дек 2005 17:40


bartokomus написа:Някой 6те ми каже ли каде е този крафт в дружба и дали мога да си подменя само тръбата между колектора и гърнето за6тото е много ръждива.


Със сигурност могат да ти я подменят.

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=3f7b9 ... 1_21.y=189

Някъде в тая част е.

Ако има проблем с линка - намира се на Бул. Проф. Цветан Лазаров, между Бул. Асен Йорданов и Бул. Христофор Колумб.

Има две бензиностанции от двете страни на входа но сервиза. В сервиза на Крафт има две сгради - предната(по-близката до пътя) е за прегледи , а като я заобиколиш е втората за гърнетата. На първата сграда има голям надпис КРАФТ.


Потребителски аватар
bartokomus
Мнения: 80
Регистриран на: Пет 28 яну 2005 23:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bartokomus » Сря 21 дек 2005 21:48


благодаря за информацията! в петък ще гледам да отида та да си сменя тръбата. Предполагам 4е ка4ествено работят, да се надяваме :D



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 131 госта