Водороден Генератор/Ускорител за Автомобил

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Водороден Генератор/Ускорител за Автомобил

Мнениеот radi_nrj » Вто 22 мар 2016 17:20


Същия ефект ще има и една обикновена газова на дизелов двигател.




Потребителски аватар
yms
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Водороден Генератор/Ускорител за Автомобил

Мнениеот yms » Съб 02 апр 2016 17:24


maaarin написа:Здравейте пичове и женски пичове. Искам да кажа и аз няколко размисли и факти относно водорода като ползвател на такава уредба, с разликата че сам съм я правил цялата включително електрониката, и съм достигнал до тези изводи.
1. Никъде никой не е казал че колите работят само и единствено на този газ или се ползва като основно гориво. Той играе ролята да запали по-лесно и подобри доизгарянето на основното гориво каквото и да е то, защото има изключително висока запалимост окло 10пъти по-добра от бензина например , от което е ясно че не може да се говори за икономии от 50%. Това са глупости. Реално до 20%
2.Не е нужно да се произвежда количества като 2,3,4,5 литра газ в минута защото е безсмислено точно поради горното, просто идва един момент в който влагаш повече енергия за един и същ ефект.
3. На пича с пасата дето му работи на 2000-3000 оборота на празен ход и сменя ремъци и ролки на кило, мога да го посъветвам да сложи подходяща електроника която да му управлява горивната клета в зависимост от оборотите и показанията от положението на педала на газта . Знам че има много разбиращи и компетентни хора тук, но повечето са лайкучки който са специалисти по всичко но както и да е.


Здравей и на теб . Като " лайкучка" към човек с малко познания в областта на ДВГ , да кажа :
1 . Явно не си наясно нито със свойствата на горивата , нито с процесите на горене в ДВГ .
2. Ефектът - влагаш повече , получаваш по - малко - си е постоянен , без значение колко литра " вълшебен " газ правиш . Законите на физиката и химията , не са " врата " в необятното поле на " икономиите " , а крепостни .
3. Тук има разбиращи и компетентни хора . Това е и единственият верен извод , до който си стигнал . :biggrin

Все пак , ако можеш да докажеш " икономиите " , винаги можеш да " натриеш носът " на всички - " лайкучки " , " маргаритки " , " мащерки " , ..... и друга подобна флора обитаваща нормалният свят - печелейки милионната награда . :biggrin



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта