Воден инжекцион

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
benzino
Мнения: 1037
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 15:42
Автомобил: VW Polo 86c
Двигател: mix
Местоположение: Смолян

Воден инжекцион

Мнениеот benzino » Пон 07 май 2012 0:59


Интересува ме каква е функцията на този вид инжекция? В нета попаднах на следната статия. В нея пише, че водната инжекция е за охлаждане на двигателя и е изключително ефикасна при двигатели с принудително пълнене. Същевременно прочетох и темата за Голф 3 А59 тук във форума, който е с такъв вид инжекция. Обаче Ваското1 казва, че действа на принципа на нитрото и придава мощност. Все пак В1 се е доказал много пъти и съм склонен да се съглася с твърдението му. Та кое е основното за тази инжекция и как стои въпроса с монтажа? Също така не вярвам да се използва чишмяна вода... mhihi

vaskoto1 написа:
Pichaga написа:а а а какво е това воден инжекцион :oops: :oops: :oops:


при бегачките понякога се ползва като нитрото най общо казано само че се впръсква вода в цилиндъра при определени обороти и температури и налягания.
ефекта е че водата се разпада и водорода дава бууст на горенето а кислорода го поддържа.
нитро не може да се ползва защото мотора е вече разпилен на максимума си и горивото е напомпано на макс и просто двуазотен окис ще го гръмне тотално...




brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Воден инжекцион

Мнениеот brum » Пон 07 май 2012 12:50


В гугъл има много инфо, примерно http://en.wikipedia.org/wiki/Water_inje ... engines%29 :) .

Аз все си мисля, че не е само до охлаждане, а се стига и до разграждане на водата на кислород и водород. Ама от друга страна т'ва ме съмнява, че ще даде много сила, защото ще имаме и не-малка загуба да разделим кислорода от водорода. Ма пък знаеш ли после дали няма да оптимизира процеса на горене и да стане като бълбукатора :) .

Мога да дам малко информация за положителния ефект при дизелите - може да ти смъкне температурата на изгорелите газове. Което пък да ти позволи да вкараш още нафта без повече аванс и да извадиш по-голяма мощност. Има и недостатък - водата както знаем не се свива. В резултат се вдига степента на сгъстяване на мотора според това колко вода си впръскал.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Воден инжекцион

Мнениеот muns61 » Пон 07 май 2012 13:34


Ще стигнем до Месершмит и Фоке-Вулф.


Pencp
Мнения: 319
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Воден инжекцион

Мнениеот Pencp » Пон 07 май 2012 14:07


muns61 написа:Ще стигнем до Месершмит и Фоке-Вулф.

...точно ,германците са го измислили и приложили още в далечната 1939г.Техните системи впръскват водно-метанолова смес...на големи височини и азотен прекис за увеличаване на мощността-разбира се кратковременно в рамките на един полет...


Потребителски аватар
GOLF 2 GTI16v
Мнения: 155
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Воден инжекцион

Мнениеот GOLF 2 GTI16v » Вто 08 май 2012 14:13


ако някой от по напредналите тунери сподели подробностите темата ще бъде много полезна


4ipika
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 01 фев 2012 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: YAMBOL

Re: Воден инжекцион

Мнениеот 4ipika » Вто 08 май 2012 15:27


Ся аз нямам притенции да съм батка тунер,но имам в колата си Воднометанолова инжекция
Системата се препоръчва за турбинирани мотори и то когато се карат на по-високо налягане
Ефекта от системата е ;понижава темп. в двигателя и го предпазва от детонации
Смесват се 50/50 вода и метанол ,като се вкарват под налягане през всмукателния колектор
при самото горене сместа отнема част от топлината в горивната камера


Потребителски аватар
GOLF 2 GTI16v
Мнения: 155
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Воден инжекцион

Мнениеот GOLF 2 GTI16v » Вто 08 май 2012 15:38


4ipika написа:Ся аз нямам притенции да съм батка тунер,но имам в колата си Воднометанолова инжекция
Системата се препоръчва за турбинирани мотори и то когато се карат на по-високо налягане
Ефекта от системата е ;понижава темп. в двигателя и го предпазва от детонации
Смесват се 50/50 вода и метанол ,като се вкарват под налягане през всмукателния колектор
при самото горене сместа отнема част от топлината в горивната камера

като деиствие да кажем че има достатъчно писано но самото приложение.......
при теб каква е помпата дюзата какво количество се впръсква в мотора каде точно си сложил дюзата
вдига ли мощноста или е главно за охлаждане


4ipika
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 01 фев 2012 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: YAMBOL

Re: Воден инжекцион

Мнениеот 4ipika » Вто 08 май 2012 15:42


при мен казана е в багажника с помпата
отпред имам дюза малко преди дросела,след кулера
системата ми е настроена да впръсква при буст над 1,5 бара
Главно е за охлаждане, но колата се настройва заедно с метанола/все пак малко обогатява/


Потребителски аватар
benzino
Мнения: 1037
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 15:42
Автомобил: VW Polo 86c
Двигател: mix
Местоположение: Смолян

Re: Воден инжекцион

Мнениеот benzino » Вто 08 май 2012 16:20


4ipika написа:при мен казана е в багажника с помпата
отпред имам дюза малко преди дросела,след кулера
системата ми е настроена да впръсква при буст над 1,5 бара
Главно е за охлаждане, но колата се настройва заедно с метанола/все пак малко обогатява/

Това ме интересуваше... :да: А самия монтаж лесен ли е и при кой си слагал инжекциона?


4ipika
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 01 фев 2012 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: YAMBOL

Re: Воден инжекцион

Мнениеот 4ipika » Вто 08 май 2012 17:23


Всичко при мен е сглобено и настроено от Monster Performance

Най добре е с готов кит
Моят е на АЕМ ,и си идва с инструкции за монтаж


Потребителски аватар
Dido_Petrov
Мнения: 400
Регистриран на: Нед 01 окт 2006 21:50
Автомобил: Polo 6N
Двигател: 1.8 20VT
Местоположение: Стара Загора

Re: Воден инжекцион

Мнениеот Dido_Petrov » Вто 08 май 2012 17:47


http://www.vbox7.com/play:3c4961b3
Гледайте внимателно клипа


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Воден инжекцион

Мнениеот Vizor » Чет 10 май 2012 20:58


muns61 написа:Ще стигнем до Месершмит и Фоке-Вулф.


Ето един начетен.. :) Браво! От там се започва всичко! Водно-метаноловата инжекция са я ползвали да охлажда. Така въздуха ставал по-сгъстен и са можели да летят на по-големи височини! Общо взето същия принцип, на който работи интеркулера :) Това е само вторичния ефект, който се получавал. Замисъла му е да гаси детонациите, които се получават. Демек можели са да бутат аванса :oops: Шегата на страна ама са вдигали наляганията на supercharger-ите. Войната обаче искала по-големи висини и да стават все по неуязвими за вражеския огън. Тогава навлиза N2O през втората световна при Messerschmitt BF109.

Доста от нещата в днешни дни са започнали ТОЧНО от тогава.. но борбата е била силна.

Демек.. ако нямаш нужда от това.. по-добре не го прави :oops:


k.kirilov91
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 20 юли 2017 4:58
Автомобил: пасат 5+
Двигател:

Re: Воден инжекцион

Мнениеот k.kirilov91 » Пет 20 окт 2017 18:48


Здравейте Колеги,

Виждам че сте почнали темата, таа да попитам има ли някой представа, какви са изискванята за монтирането на такава система?
Като над колко бара се впръсква, само на бензин/турбо ли се монтира? :gruebel


Потребителски аватар
Modeup
Мнения: 144
Регистриран на: Пон 08 май 2017 21:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Воден инжекцион

Мнениеот Modeup » Пон 23 окт 2017 8:59


И на бензин и на дизел може да се сложи такава система. Мех инжекцията служи за анти детонатор , като на дизел може да се сложи да впръсква след 2.0 бара , на големи конски сили тъй като тогава започва да има детонации .



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: krisaliks и 21 госта