1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Чет 19 мар 2015 0:30


Моля ви, не ме атакувайте прибързано с думите "има достатъчно написано из форума", наистина прочетох много страници и много теми, събрах много информация, но досега проектите за които четох бяха все за цялостно подобрение и изцеждане на максималните възможности от двигателя, което не е моята цел. Малко информация: имам два пасата Б3, единия седан, другия комби, седана е работната ми кола, а комбито е колата на жена ми и колата за извънградски пътувания, като двете коли се ползват ежедневно. Двата пасата са с двигатели RP, карат се предимно на пропан-бутан, като и двата са претърпели ремонт от моя милост изразяващ се в смяна на биелни и основни лагери, маслена помпа, сегменти, цялостен ремонт глава и тн... Работната кола си върви, карам си я предимно сам и не ме бърка толкова, а и като не е натоварен седана си върви прилично - всяко пътуване Шумен-Варна не слиза под 160км/ч и се държи много добре, нито пипа масло нито нищо.... докато комбито ми е мерак малко да му подобря характеристиките защото извън града като се натовари, не че не върви ама из проходи и подобни маршрути гледам предимно назад преди да изпреваря отколкото напред :mhihi и понеже вече и камионите вървят прилично добре изпреварвания и прочее стават трудни.... , а не ми се иска да сменям колата защото ми харесва, а специално по комбито сам съм си направил доста неща по него - възстанових климатика, ремонт на цялото парно, двигателя както споменах, цялата горивна система (бензинова помпа, миене на резервоар и подобни "гимнастики"), 4 ел стъкла си сложих, ел огледала, хубава аудио система, уред за налягане на масло, волтметър.... абе мерак ми е колицата ама няма динамиката, която да ми позволява малко по-спокойно да си я карам извън града. Целта, която гоня считам, че ще е полезна за много колеги, които искат да си запазят ежедневните автомобили, а също като мен мощността им недостига спрямо новите такива, а тя е: повишаване на мощността с не повече от 10-15% при минимални разходи. Днес ми попадна читав двигател, комплектован с кутията и полуоските и смятам полека-полека да го подготвя, въпроса ми е какво да направя? Прочетох как се разтъргва моно инжекцията, портват се клапани, полират се канали, но това са неща, които помагат на двигателя при високи обороти - при ниски поради по-големите отвори скоростта на флуида е по-бавна и съответно горивото не нахлува в горивната камера, а се "изсипва" в нея, което мисля, че повече пречи отколкото помага (поправете ме ако греша) а аз искам да се ползва колата всеки ден без проблем т.е. трябва да има по-голям въртящ момент и мощност при по-високите обороти, като се запази оригиналния диапазон от такива. Изтъргах си капачка на регулатора на налягането на моно-инжекцията с резба, че да може да се повишава налягането ама това ще помогне за бензин, а аз искам да си върви на газ.... Като за начало си мисля едно сгъстяване на двигателя, както и доколкото е възможно термоизолиране на изпускателните колектори, както и оригиналната генерация, но на по-голям отвор на тръбите. Въпроса ми е според условията, които гоня доколко и как мога да го сгъстя тоя двигател - четох за смяна на бутала ама не разбрах от какво, както и шлайфане на главата, но не разбрах колко максимално мога да я смъкна? Ще съм благодарен и на други предложения и идеи, за които предварително благодаря!!!!




Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот MK4 » Чет 19 мар 2015 10:43


Дори хипотетично да повишиш мощността с 10% на това купе няма да го усетиш.
Кола с такива габарити и килограми трябва да е поне 200 к.с. за да върви приятно.
Няма смисъл да се занимаваш с тоя двигател, какво остава и на газ отгоре на всичко.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот nii » Чет 19 мар 2015 12:34


По-добре разреди двигателя.... И сложи едни чаркове от G60.
Наистина от 10% файда няма.


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот lent » Чет 19 мар 2015 12:54


Колегите над мен са много прави,искам само да добавя това,че използването на конвенционална газова уредба автоматично убива мощността на мотора.Карбурирането на сместа става много по-просто и неточно спрямо дори еднокамерен карбуратор.Затова не може да се изисква от такъв вид газова уредба да осигурява нормална динамика и мощност спрямо инжекционната система на двигателя.


Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Чет 19 мар 2015 15:20


Момчета, въпроса ми по подразбиране е към хора технически грамотни, в тоя ред на мисли дали ме вълнува мнението на технически патерици? Затова изрично споменах, че двигателите си съм ги разпилявал и събирал съвсем сам, думата "ремонт" не ми е чужда, а думата "силов тунинг" и не ми се иска на принципа "проба-грешка" да откривам топлата вода при положение, че целите ми не са високи! От тук нататък апелирам да пишат хора, които знаят каква е разликата в стъпките на резбите между цоловия и метричния стандарт, а не философи, които си тунинговат колите при разни "майстори".... заради такива разсъждения грамотните хора не пишат тука, а само разни интернет рейсъри си дърпат ластици по клавиатурите...


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот nii » Чет 19 мар 2015 16:02


Очевидно си достатъчно грамотен сам да знаеш методите с които да постигнеш целта (компресия, валове, 16V глава и т.н.), но крайния ефект никога няма да оправдае вложените средства.
По-ефективно, и икономически изгодно, ми се струва че след като ще сменяш двигател просто да сложиш 2.0 (115 или 150кс) и да решиш проблема радикално.


Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Чет 19 мар 2015 16:55


Искаш да кажеш "кардинално"..... ко да говоря повече?


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот nii » Чет 19 мар 2015 16:59


Не, искам да кажа радикално.

п.с.
Наречие, тип 188
Краен, най-силен и действен, засягащ основата на нещата; коренен, дълбок. Радикални мерки.
Синоними
основно, коренно, издъно


Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Чет 19 мар 2015 17:26


Добре, отличен 6, а по темата нещо? Само да спомена, че с материалната база, която имам, като инструменти и оборудване пълен ребилд на двигателя плюс разходите по повишаване на мощността разходите от купуването на двигателя до слагането в коша няма да надвишат 450лв.... ай кажи отде да взема ремонтиран, обновен двигател 115-150 коня за тия кинти!


GLI
Мнения: 294
Регистриран на: Сря 15 авг 2007 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот GLI » Чет 19 мар 2015 17:36


Безкрайно нагъл си. Нне стига, че някой изобщо се занимава да ти пише в безсмислената тема (безмислена е, защото е обсъждана милиони пъти) ами и остроумничиш - технически патерици . Отвори темата на Vento и чети. Там всичко е написано подробно и ясно. Друго по този мотор не знам какво можеш да направиш. Като си толкова знаещ и можещ защо чакаш някой наготово да ти напише, а не действаш? Не ми отговаряй.


Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Чет 19 мар 2015 17:49


Как да му се занимава на някой, като за да ми пише трябва да е в час, а от интернет-рейсъри компетентните хора бягат.... аз освен темата на Венто прочетох сума други, а от самия Венто информация и помощ получих вече... ко да обяснявам на технически неграмотни хора?


Потребителски аватар
lubecku
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 19:04
Автомобил: mk3
Двигател: ABF
Местоположение: sofiq bulgaria
Контакти:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот lubecku » Чет 19 мар 2015 18:45


:icon_lol

Последна промяна от lubecku на Чет 19 мар 2015 19:05, променено общо 1 път.


Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Чет 19 мар 2015 18:56


Така..... в тия 450лв ми влизат закупуване на цял двигател РП със скоростната кутия и полуоските, на същия двигател ремонт и сгъстяване на главата, портване, бутала от АБС, нови лагери на коляновия и паразитния вал колбеншмит, смяна на всички гарнитури и семеринги, изпускателен колектор, нови сегменти също колбеншмит..... и тн, както казах инфо получих, всичко ще си го правя сам защото имам къде и как, а от магазините ползвам достатъчна отстъпка, че да се впиша в тия пари, а клавиатурните рейсъри ще се чудят кое е туй бялото комби дето ги изпреварва по баирите :ugly_tocktock Всичко от което имах нужда е маааалко информация от някой знаещ, а не разсъжденията на лаиците....


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот stefan4o » Чет 19 мар 2015 19:01


Mixxer написа:Как да му се занимава на някой, като за да ми пише трябва да е в час, а от интернет-рейсъри компетентните хора бягат.... аз освен темата на Венто прочетох сума други, а от самия Венто информация и помощ получих вече... ко да обяснявам на технически неграмотни хора?

Това, че си разглобил и събрал два двигателя не те прави кой знае колко компетентен. Технически грамотните и знаещите как се вдига мощност на даден двигател не пускат теми по форумите да питат как става... а просто го правят. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот nii » Чет 19 мар 2015 19:19


Продай това RP и със същите пари вземи 2.0 и прави тунинга на него.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта