Гуми за по добър старт

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Гуми за по добър старт

Мнениеот M3ntata » Пон 31 юли 2017 15:19


Не знам дали са добри за старт предвид цената си, но имат добри оценки за спиране и стабилност на мокро, а щом ще се кара ежедневно мисля, че това е по важно да ти е стабилна по завоите. Michelin pilot sport 4.




Потребителски аватар
Koko95
Мнения: 290
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:27
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: ATD
Местоположение: Видин/Fuengirola

Re: Гуми за по добър старт

Мнениеот Koko95 » Чет 24 авг 2017 0:55


С тия гуми или имаш хубави ежедневни гуми или имаш хубави улични гуми за стартове. Няма 2 добри. Обикновенно тези дето лепят на сухо на мокро ги няма никъде. Мишелинките са хубави но PS4 са доста по голям боклук от PS3. Изкараха 7000км на един познат на Е класата. БЕЗ ВЪРТЕНЕ НА ГУМИ! Super sport серията ми мисля че за парите дето струва топли би трябвало да издържат 380кс кола с пуснати тракшани уви боксуват. Аз съм наточил зъбите да пробвам семи сликовете на Federal че на Yokohama парадите се разпадат бързо или па са ебати пласмасата.
Изкарах 20.000км на Dunlop SportMaxx RT много хубаво държат още от студени за улична гума , но с висока скорост от порядака на 160-180 имам чуството че ме увличат в завойте но пък за сметка на това не свършват като Michelin PS или Pirelli pZero .


Потребителски аватар
Iago
Мнения: 463
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:10
Автомобил: Volvo XC90 V8 Sport
Двигател: B8444S
Местоположение: София

Re: Гуми за по добър старт

Мнениеот Iago » Чет 24 авг 2017 10:34


Не знам защо търсиш нещо уникално като сцепление при старт от гумите които си написал. Това не са семи-сликове. От гума с трейдуеър 300, да очакваш да държи 380кс без да буксува. То тва и семита няма да го направят.


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Гуми за по добър старт

Мнениеот lubo007 » Чет 24 авг 2017 22:48


Колккото е по далече от клас "А" на икономия на гориво, толкова по добро сцепление ли има и в същия ред - колкото е по икономична, толкова по лошо сцепление!?
:gruebel
бъркам ли се?


Потребителски аватар
Iago
Мнения: 463
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:10
Автомобил: Volvo XC90 V8 Sport
Двигател: B8444S
Местоположение: София

Re: Гуми за по добър старт

Мнениеот Iago » Пет 25 авг 2017 22:45


По-принцип са два вида А-тата.. едните са за температура, другото за сцепление, а трейдуеъра е колко са меки. Ама бих казал, че по наще рацинг земи е условно прието масово да се гледа само трейдуеъра. Toyo R1R бяха с трейд 140, R888 - 100, а T1R (нормални летни гуми) с 280. Колкото по-меки, толкова по-добро сцепление имат и респективно се износват по-бързо. Естетсвено да съдиш за сцеплението само по трейд не е абсолютен достатъчен критерий. Въпреки, че аз карах атмосферка, две години като ежедневка и още една или две като фън кар с R1R с много направени стартове на Кондофрей и по улиците и не ги изтърках. По-скоро се влоши малко сцеплението заради стареенето, отколкото да им е свършил материала.


Потребителски аватар
Koko95
Мнения: 290
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:27
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: ATD
Местоположение: Видин/Fuengirola

Re: Гуми за по добър старт

Мнениеот Koko95 » Съб 26 авг 2017 3:57


Iago oчаквам като най високия клас улични гуми на Мишелин да издържат на 380кс кола която тежи 2 тона и е автомат без кой знае къв напън от място ги палеше докато не резне тракшъна. Но мисля че като цяло ако искаш гуми за стартове трябват семи слик и нагоре демек нямаш ежедневни гуми. В ежедневните гуми аз бих търсил фактори като стабилност при дъжд скорост шум.. Пестенето на гориво не е толкова голям фактор колкото шума или държанието им на мокро. Иначе като стрийт гума Dunlop Continental Michelin все първи марки с който няма да сбърка човек. На дъртия на колата сложих toyo proxes cf2 и съм много доволен от цена/качество.


Потребителски аватар
Iago
Мнения: 463
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:10
Автомобил: Volvo XC90 V8 Sport
Двигател: B8444S
Местоположение: София

Re: Гуми за по добър старт

Мнениеот Iago » Съб 26 авг 2017 10:30


Физика човече. Няма по-точно обяснение от нея. Всъщност и химия, заради състава на гумата. :biggrin


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Гуми за по добър старт

Мнениеот lubo007 » Нед 03 сеп 2017 22:43


Iago написа:.. Колкото по-меки, толкова по-добро сцепление имат и респективно се износват по-бързо. Естетсвено да съдиш за сцеплението само по трейд не е абсолютен достатъчен критерий. ..

Те и зимните са меки, но лятото държат като "френски ключ на обла гайка"

Тия Toyo ги заглеждах, но р1р 250 лева 16 цолова. Някак си ме отказва. Dunlop max още някой мнение ще каже ли или Federal


Потребителски аватар
AnCh0
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 21:20
Автомобил: Гетеи
Двигател: не го знам ама бяга xD
Местоположение: Varna

Re: Гуми за по добър старт

Мнениеот AnCh0 » Пет 29 сеп 2017 20:15


Аз лично съм доволен от toyo T1R много добра гума стига да знаеш как да я използваш пълноценно.За улични стартове, за писта ( лично изпробвани ) при добре стоплени гуми ЛЕПНАТ като мед. Особено като се съчетаят със шпер на предно задвижване се получава страхотно и приятно екстремно управление. :)



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта