В момента е Нед 18 ное 2018 8:06
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Нед 19 фев 2017 23:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Колеги някои ползва ли чиповете на това момче и дали е доволен?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Пон 20 фев 2017 7:36 
Извън линия

Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Мой приятел слага на Голф4/90кс. Доволен. Голфа е доста промени.
Но има и доста недоволни. На един друг образ за тестове на колата е изгорил 20л нафта+бонус сцепена гума и крива джанта. Самият младеж е с доста голямо самочувствие, но има още много боб да изяде.
Аз лично ходих при него да се интересувам ако махна катализатора как ще действаме със втората ламбда сонда.
Ти казва, го махни после ще мислим.
:screwy

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Пон 20 фев 2017 9:52 
Извън линия

Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1100
Двигател: avf+m47
Няма ли доказани коне (стенд)според мен не си струва и една стотинка да се дава :th_up Още повече на "учащи се" точно в тоя бранш!Не си струва за 100лв по малко да се учи на Твоята кола :c020 Има доказани мапери, аз бих дал повече със гаранция че конете са налични, отколкото от някакъв който твърди че вдигнал еди колко си коня само на думи :th_up

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Пон 20 фев 2017 10:20 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: [GolfMK4] [W211]
Двигател: [ALH++ 01] [220CDI 05]
Те конете, че ще се вдигнат - ще се вдигнат, но е важно по какъв начин точно се вдигат за да не се счупи колата след месец или година. И аз бих те посъветвал да отидеш при някой който се е доказал в този бранш и има дино, хем ти ще си знаеш точно каква ти е разликата и колко ти върви колата, хем ще си спокоен, че всичко е както трябва, а не само на думи.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Пон 20 фев 2017 11:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Отдавна мисля за чипосване,но от друга страна се тревожа да не скъся живота на мотора.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Пон 20 фев 2017 11:04 
На линия
Потребителски аватар

Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Ламарините ще те предадат преди тоя мотор :).

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Пон 20 фев 2017 11:57 
Извън линия

Ако си се накарал на тази кола и искаш друга,след чипа няма да можеш да я познаеш ще имаш чувството че е друга найстина :mhihi А Радо на колко ти предлага чипосването?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Пон 20 фев 2017 13:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Seat Ibiza 6K1
Двигател: AFN
Това беше втория тунер, който твърдеше, че няма смисъл да си карам хибрида (1752) на налягане от порядъка на 1.6, 1.7 (с 216ки разпръсквачи). Беше изключително загрижен за оста на турбто и последствията, които може да я сполетят, ако се кара на такова налягане. Ако наистина колата би вървяла по един и същи начин на 1.7 и на 1.4 бара налягане, то тогава е похвално, че е загрижен за турбината.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Пон 20 фев 2017 23:12 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
В крайна сметка не разбрах дали този човек си го бива по чиповете или трябва да се пренасоча към друг мапер?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Пон 20 фев 2017 23:21 
Извън линия

Не съм дизелджия и мапер.
Но смятам, че трябва да се насочиш към доказан човек.
А и този взима 150лв.
Едно турбо струва повече от разликата.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Чет 23 фев 2017 11:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ
От разходките ми до "доказани" мапери и тунингисти, мога да споделя, че най-важно е човека да е разбран, и да ти обърне внимание, ако нещо не се случи от първия път. Защото ако се разчита на това, че някой си е изградил име по форумите, разочерованието е гарантирано. Оставям настрани и факта, че повечето дори не правят диагностика на дадена кола, преди да променят чипа. А пък и силно се съмнявам, че някой ще прави софтуер специално за фабрична кола, по-скоро се ползват готови такива. Това по темата за доказаните мапери, на които им знам и репликите и дупликите, когато нещата НЕ се получат.
Въпросния мапер , чипаджия, или както е , не го познавам и не мога да дам мнение за работата му, но пък и не съм сигурен, че при някой от "гурутата" в силовия тунинг, самия софтуер ще е много различен

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Чет 23 фев 2017 18:48 
Извън линия

Да така е,затова казвам че разликата се вижда на диното :th_up А инъче са само приказки "колко коня е качила" след чипа :c020

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Чет 23 фев 2017 22:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Ами щом казват прати ми компютъра и да му качим конете,явно не се интересуват от състоянието на колата преди чипосването и след него.Това ми прилича на доктор, който ти изписва лечение по телефона без да те изследва.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Мнения за чиповете на" RD chip" Монтана Публикувано: Пет 25 май 2018 12:56 
Извън линия

Въпросният мапер ми писал на лично в месинджър.
Преди доста време.
Но го виждам тия дни,явно ме и блокирал,щото не мога да му върна.
Защо пишете глупости по форумите,явно чете тук,кога съм ти казвал че
Zdravko Zankov написа:
Ти казва, го махни после ще мислим.
:screwy

А това си е самата истина.
Не можа да ме убеди,че знае какво да направи.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 14 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00