Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
bobkata2000
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 20 яну 2017 21:29
Автомобил: VW PASSAT b3
Двигател: 2E

Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Мнениеот bobkata2000 » Нед 14 май 2017 19:26


Здравейте колеги, от доста време обмислям как да засиля малко мотора на Пасата(Б3-2Е 115к.с).Ако може да дадете някой съвет или препоръка ще съм му много благодарен.Благодаря предварително на отзовалите се колеги!




Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Мнениеот Voluminer » Нед 14 май 2017 21:10


Моя съвет е да направиш обслужване на мотора.Капачка,палец ,кабели,свещи,ново хубаво масло,въздушен горивен филтър и тн.Огледай за скъсани вакууми около дросела,може да мернеш и компресия да видиш състоянието на мотора.Проверка на белези,центровки да си сигурен че мотора е на шест.Друго няма какво да се направи че да дигне значително коне.Има ли газ?


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Мнениеот pe6kata » Пон 15 май 2017 18:30


Voluminer написа:...Капачка,палец ,кабели,свещи,ново хубаво масло,въздушен горивен филтър и тн.Огледай за скъсани вакууми около дросела,може да мернеш и компресия да видиш състоянието на мотора.Проверка на белези,центровки да си сигурен че мотора е на шест.Друго няма какво да се направи че да дигне значително коне...


Странни разбирания за Дигане на коне и въобще за силов тунинг.

Много може да се направи и много изписано има.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Мнениеот M3ntata » Пон 15 май 2017 18:48


Преди всичко нека провери състоянието на мАторя и запалителната с-ма (кабелите ако светят вместо свещите :11 )...
Все пак какви пари си готов да похарчиш ако е хиледарка не очаквай повече от 5-10к.с. (при идеален двигател). Това удоволствие при атмосферките струва много пари ако се гони истински резултат. Кажи какви са очакванията ти и ресурсите на портфейла, иначе има много писано.


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Мнениеот Voluminer » Пон 15 май 2017 20:02


pe6kata написа:
Voluminer написа:...Капачка,палец ,кабели,свещи,ново хубаво масло,въздушен горивен филтър и тн.Огледай за скъсани вакууми около дросела,може да мернеш и компресия да видиш състоянието на мотора.Проверка на белези,центровки да си сигурен че мотора е на шест.Друго няма какво да се направи че да дигне значително коне...


Странни разбирания за Дигане на коне и въобще за силов тунинг.

Много може да се направи и много изписано има.


Мислех да те помоля на Л.С да се включиш в темата :th_up Идеята беше да се провери всичко по мотора преди да се прилагат други методи.Иначе бих гласувал за турбо на 0.5-0.6 бара и мотора ще живне доста.Естественно трябва да се налее някой лев.За атмосферния тунинг при този мотор бих се радвал да напишеш два реда.

Пп *Вдигне(избягала ми е буквата)


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Мнениеот pe6kata » Пон 15 май 2017 21:57


За 500 лв спокойно става 150 коня, мята един абф.


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Мнениеот Voluminer » Пон 15 май 2017 22:07


Двигател+инсталация...Друго какво му трябва?Може ли да се ползват скоростите от 2Е?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Мнениеот muns61 » Пон 15 май 2017 22:26


Ела покарай колата от аватара ми ще ти хареса вървежа на твоята.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Мнениеот M3ntata » Пон 15 май 2017 22:48


pe6kata написа:За 500 лв спокойно става 150 коня, мята един абф.


Най доброто което може да направи при ограничен бюджет в противен случай трябва пачка. Все още не е отговорил какви са му очакванията, ако иска просто доизкусуряване на фабричното не му трябват много пари, но пък и резултатът ще е почти нищожен, другото е abf отново малко парички, малко време. От тук нагоре трябва надуване, което е пари...


Потребителски аватар
whity
Мнения: 70
Регистриран на: Пет 28 мар 2008 21:27
Автомобил: VW GOLF MK IV
Двигател: ASV
Местоположение: Добрич

Re: Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Мнениеот whity » Вто 16 май 2017 17:55


Здравей, пътят е дълъг и стръмен както се изказва един друг колега който има засилена кола, и аз гледам чета и искам да засиля моята печка (в моя случай), но няма много смисъл. Трябва ти друга кола, по-добре фабрична с повечко коне отколкото да се занимаваш с Мунинг освен ако не искаш да казваш колата ми е пипана и на мен ми липсва старата бангия (карах ABF- 150 к.с.), но наистина помисли.... единствен + и то ако може да го наречем такъв е че може би няма да плащаш по голям данък, но в такъв случай колата не се продава...Иначе и аз съм за.... трабва в нашата малка страна да стават все повече проектите та дори и малки да са те..... Мисли добре и успех.............


bobkata2000
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 20 яну 2017 21:29
Автомобил: VW PASSAT b3
Двигател: 2E

Re: Тунинг за начинаещи (Passat b3-2E)

Мнениеот bobkata2000 » Сря 17 май 2017 11:36


Благодаря за бързите и изчерпателни отговори колеги.Ще окаже ли влиание друг разпределителен вал и от какъв мотор?(Колата се кара на бензин и на газ,а мотора е след основен ремонт на 20хил.км)



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта