размисли за подсилване на поло 1.9 sdi aey 98г.

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: размисли за подсилване на поло 1.9 sdi aey 98г.

Мнениеот samo_pechka » Чет 13 дек 2018 15:58


polovera_9n3 написа:Хммм интересно... Никой да не знае нищо за засилване на 1.9сди. Не може да няма начин софтуерно да се барне. За коне чак до 100 едва ли, ама поне малко въртящия момент да се вдигне и ще се усети голяма разлика според мен...

Няма отде да дойде доп.въздух. Нафта ще може , но и въздух трябва. Без турбо трудна работа. Може би има малко пушлевещ вариант докъм 70-ина магарета да стане , оттам нагоре-не.
С газ както споменаха колегите които са опитвали, ще е вероятно доброто решение.




banditko1
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: размисли за подсилване на поло 1.9 sdi aey 98г.

Мнениеот banditko1 » Нед 23 дек 2018 23:27


здравейте. май качих 3 коня. с нови дюзи повече гориво от главата на помпата центровка на момента на впръскване. предполагам че помпата е 1 зъб назад ама майстора не казва.пали по твърдо и рабори по нервно и твърдо.преправена изпускателна система без катализатор и сменени тръби до крайното гърне. мисля че гърнетата оказаха голямото влияние както предположи колегата.колата не пуши освен при много обороти ама предполагам че изгаря натрупани нагари щото напоследък карах доста градско на студен мотор. при пробите стигна 4600 оборота на пета при равен път без товар и после май има ограничител около 170 км.ч. колата се събуди доста.за газодизелите събрах доста информация но не мисля че скоростите ще издържат има направени 3 половера за които знам и 3 те са счупили скорости малко след това. при голфовете явно се получава по добре но сигурно кутиите са различни.весели празници на всички


Потребителски аватар
Iago
Мнения: 463
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:10
Автомобил: Volvo XC90 V8 Sport
Двигател: B8444S
Местоположение: София

Re: размисли за подсилване на поло 1.9 sdi aey 98г.

Мнениеот Iago » Вто 25 дек 2018 13:36


170км/ч, мхм... с разлика в показанието на скоростомера около 25-30км/ч може.

Весела Коледа!


Edit: Знаеш ли кода на кутията, че ми стана интересно?
Edit2: Потърсих малко инфо, ала-бала... и на 4600 на 5та е г/д със 170км/ч наистина. Ибааах аз тоо SDI.. :deal


banditko1
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: размисли за подсилване на поло 1.9 sdi aey 98г.

Мнениеот banditko1 » Чет 03 яну 2019 21:54


здравеите, честита нова година на всички да си пожелаем здраве и късмет и нека всяка нова година да е по добра от старата. кода на кутията не го знам. тази скорост показваше на километража с гпс не съм мерил ама си беше страшно не бих повторил. нашите коли не се славят с най добрите спирачки или поне моята.в този ред на мисли някой правил ли е подобрения нещо което да влиза в джанти 14 цола алуминиеви.аз миналата година смених дисковете с някакви италиански 85лв.и съм разочарован спира по зле и се усеща нещо като биене все едно на половината диск спира а на другата не като да са криви от завода усещам го само при леко натискане при силно няма проблем. после ми регулираха кантара на задния мост да спират и задните препоръчвам го на всички с поло комби но трябва да се внимава по завоите че задницата става нестабилна ако е без товар. с нова спирачна помпа съм и ново серво като износя и тия накладки мисля за нови дискове и апарати някои колега ще сподели ли малко опит как да спираме по добре.пп колата няма абс и отзад е с барабани, някой ще каже смяна на моста със задни дискови но според мен колата е прекалено лека и основно спира на предни а там какво може да се направи??? поздрави на всички и безавариина.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: размисли за подсилване на поло 1.9 sdi aey 98г.

Мнениеот stefan4o » Чет 03 яну 2019 22:07


Сменяш с по-големи спирачни апарати и дискове отпред.


Explode12
Мнения: 309
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 20:05
Автомобил: MK2
Двигател: RP
Местоположение: Варна

Re: размисли за подсилване на поло 1.9 sdi aey 98г.

Мнениеот Explode12 » Пет 04 яну 2019 9:13


Колегата най-вероятно е с 239мм отпред, което значи че трябват и шенкели..


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: размисли за подсилване на поло 1.9 sdi aey 98г.

Мнениеот stefan4o » Пет 04 яну 2019 9:21


Така де. То е ясно. Има доста изписано по въпроса, аз и личен опит придобих малко.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта