1.9 tdi Tuning (Seat Leon 1p)

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
1pGang
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 19 сеп 2023 10:57
Автомобил: Seat Leon 1P
Двигател:

1.9 tdi Tuning (Seat Leon 1p)

Мнениеот 1pGang » Вто 19 сеп 2023 11:13


Здравейте, колеги! Това може би е една от най дискутираните теми и прочетох доста тук, но искам да конкретизирам според параметрите на моят автомобил. А именно Seat Leon 1p(mk2), 90к.с.(105 мотор). Към момента по колата всичко е стоково, има само софтуер от Адлер на 140 к.с. и 370 нм и е с затапен ЕГР. Целта ми е да стане поне 180 или около 200 к.с. Колебая се между 1752 и 1756 турбина и най-вероятно ще трябва да сменям и съединител, но не знам какъв да сложа. Интересува ме дали е възможно да запазя всички други компоненти стокови, като кулер, вал, биели, дюзи и т.н. И също така е с 5 степенна кутия, дали да я сменя? Иска ми се да излезе бюджетно и надеждно за ежедневна. Моля колеги които имат опит да споделят компетентно мнение. Благодаря!




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: 1.9 tdi Tuning (Seat Leon 1p)

Мнениеот railfan » Сря 20 сеп 2023 7:55


Не мога да ги разбера тия напъни...от 90 коня кола да се изкарат двойно, че и отгоре....със сумати преправяния. Че и БЮДЖЕТНО и за ЕЖЕДНЕВНО каране :icon_lol :icon_lol :icon_lol
И защо? Вместо да си купиш нещо с по-голям мотор и евентуално някакъв софт и да си караш.

Пишлегарски изпълнения.

П.С. Това нито би излязло бюджетно, нито пък тук се дискутират подобни изпълнения често.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта