Coilover - спортно окачване

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
Serjinio20
Мнения: 117
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 22:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Serjinio20 » Нед 14 окт 2012 19:48


да, мина време, моите вече са на 2г и малко,като цяло съм доволен.Не са омекнали, не са изпуснали - колата си вози като каруца и това е mhihi :screwy Нашите пътища не са за такъв тип окачвания,но за сега се държи, говоря специално за LOWTEC... проблема с тампоните не мога да го реша,пробвах различни монтажи,с полиуретанови тампони съм и отпред ми клопа яко.Задните тампони ги смених преди месец на 2 седмица се разтропаха, раздрънчаха,направо е ужас,кажете при вас как е с тампоните ?може би аз не ги монтирам правилно, знам ли вече :( :banghead:




Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот toshara » Пон 11 фев 2013 20:30


Колеги,дали би било възможно да се направи гайка от стругар за койловър,имам оферта от Германия за H&R,но на единия гайката била за смяна :rolleyes


G60

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот G60 » Пон 11 фев 2013 20:45


toshara написа:Колеги,дали би било възможно да се направи гайка от стругар за койловър,имам оферта от Германия за H&R,но на единия гайката била за смяна :rolleyes

Естествено ,че може


Потребителски аватар
ilia_d008
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 01 окт 2007 17:29
Автомобил: VW Golf III GTI
Двигател: ABF 1995
Местоположение: Панагюрище

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот ilia_d008 » Съб 16 фев 2013 23:29


А в България има ли хора който са представители или вносители на раномираните марки за другите от ниския клас е ясно дискутирано е в темата?


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот wmalevski » Нед 17 фев 2013 22:52


toshara написа:Колеги,дали би било възможно да се направи гайка от стругар за койловър,имам оферта от Германия за H&R,но на единия гайката била за смяна :rolleyes


Вчера си взех мойте от колегата величков (memberlist.php?mode=viewprofile&u=156517), който ми беше направил гайките на окачването страхотно, препоръчвам го с 2 ръце. Мойте бяха запекли, колегата ги свали и направи нови, със същия размер и форма.


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот toshara » Съб 23 фев 2013 19:17


Колеги,днес си сложих койловъри,НО има проблем.Малките пружини не се сгъват,когато колата е на земята,и като карам скърцат яко и колата вози много меко.Предните почти са се прибрали,но може още.Задните са много отворени,но те май скърцат по-малко.
Окачването е Jom Bochum Blue Line-чисто ново го взех от Германия.
Интересното в цялата работа е,че колата не е свалена ниско долу,а е горе-долу на нормално ниво.Ако я сваля по-ниско,сигурно още ще се разпънат малките пружини :screwy Дали все още не са се раздвижили амортисьорите,или самите амортисьори са твърди и не позволяват да се сгъне пружината?
Като цяло колата вози мноооого по-меко,от колкото със обикновеното ми спортно окачване...Ето малко снимки за разяснение.
Toва е отзад:
Изображение
Това е как стои като цяло:
Изображение
Помагайте,колеги :banghead :k050


Потребителски аватар
Adrian-AAA
Мнения: 1319
Регистриран на: Съб 10 мар 2007 21:07
Автомобил: Golf 2 and 3
Двигател: AAA and AFN
Местоположение: София(BG)/Lübeck(DE)

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Adrian-AAA » Съб 23 фев 2013 19:52


На 1-вата снимка колата на Крик ли е


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот toshara » Съб 23 фев 2013 20:02


Не,на гумите си е,снимах я точно преди да я снимам цялата :neutral Наврях телефона между калника и гумата и снимах


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот golfmk1 » Съб 23 фев 2013 21:04


А ръчната пусната ли е


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот toshara » Съб 23 фев 2013 22:24


Да,карах я даже 5-6км и пак си е така...Сега я свалих още малко,пак е така.Сега видях,че тези пластмасовите шитни между двете пружини опират на резбата и издават тези гадните звуци...Но не вярвам заради тях да не ляга малката пружина....Ще я карам малко така,да видим няма ли да си дойдат на място... :confused


Потребителски аватар
xploid91
Мнения: 180
Регистриран на: Съб 09 окт 2010 19:38
Автомобил: Golf 4
Двигател: AGU 2002
Местоположение: Пловдив

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот xploid91 » Съб 23 фев 2013 22:30


Колко витки остават да се развие до край?
Ако се свали до долу, малките пружини няма да се разпънат, а точно обратното :)


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот toshara » Съб 23 фев 2013 23:18


Карах я малко,сега отпред са почти сгънати,отзад не са,но отзад спря шума,имам чувството,че отпред намаля...
В интерес на истината,вози доста приятно това JOM-че :smile Дано се оправи и няма проблеми :smile


Потребителски аватар
klimatronik
Мнения: 198
Регистриран на: Съб 24 ное 2007 16:31
Автомобил: Golf TDI PD+PASSAT B8 CR TDI 190
Двигател:
Местоположение: София

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот klimatronik » Съб 08 юни 2013 11:23


Взех да карам едни предни койлове h&r но единия е изпуснал и държи едвам накрая (долу) и е в масло. С много дебело стебло е, което ме навежда на мисълта че не са с пълнители? http://www.billswebspace.com/vw78.jpg
Има ли и какви са вариянтите за възстановяване, ремонт, рециклиране защото са им хубави резбите, гайките и пружините?


G60

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот G60 » Съб 08 юни 2013 12:38


klimatronik написа:Взех да карам едни предни койлове h&r но единия е изпуснал и държи едвам накрая (долу) и е в масло. С много дебело стебло е, което ме навежда на мисълта че не са с пълнители? http://www.billswebspace.com/vw78.jpg
Има ли и какви са вариянтите за възстановяване, ремонт, рециклиране защото са им хубави резбите, гайките и пружините?

Дебело е само това което се вижда,иначе самия стержен си е доста тънък дори по тънък от нормалния ;)
В долната си част амортисьорите имат една гайка,развиваш я и вадиш пълнителя.
По принцип има един човек които рециклира амортисьори но живее в Бяла Черква,трябва да му ги пратиш с куриер.
Ако те интересува ще му потърся телефона и ще ти го дам.


Потребителски аватар
klimatronik
Мнения: 198
Регистриран на: Съб 24 ное 2007 16:31
Автомобил: Golf TDI PD+PASSAT B8 CR TDI 190
Двигател:
Местоположение: София

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот klimatronik » Съб 08 юни 2013 16:22


Супер! А тогава какъв пълнител да търся, само на h&r ли са такива? И в другия случай имаш ли идея колко горе-долу взима този човек :th_up



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта