Coilover - спортно окачване

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Sashko_Trg » Пон 25 май 2015 17:44


Момчета, прочетох темата доста назад, но няма много информация за голф 4!!

Та върпоса ми е, че съм се навил и аз да слагам окачване, но не знам какво да сложа, не искам колата да вози много твърдо, предложете някоя марка ????




Потребителски аватар
zhulien91
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 28 юли 2014 16:40
Автомобил: Volkswagen Bora
Двигател: 1.9 TDI AXR 101 Hp B.j.2002
Местоположение: Köln,Deutschland

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот zhulien91 » Вто 26 май 2015 12:10


Sashko_Trg написа:Момчета, прочетох темата доста назад, но няма много информация за голф 4!!

Та върпоса ми е, че съм се навил и аз да слагам окачване, но не знам какво да сложа, не искам колата да вози много твърдо, предложете някоя марка ????


Аз доколкото разбрах JOM с били с по-мека возия или пък KONI , но при тях имало 3 цвята като жълтите май са били меки
оранжевите средни и червените твърди мисля , че така е но , нека някой който има да сподели.

А моя въпрос е мога ли да си вдигна предницата по-високо от нармалното с регулируемо окочване ?


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Vizor » Вто 26 май 2015 14:42


Регулируемото окачване сваля примерно с 30мм минимум и натам се регулира колко още да се свали. Няма как да го качиш нагоре освен ако не направиш цигании като подложки между тампоните на амортисьорите и всякакви такива други глупави истории. Така, че отговора е не.


vladoooo
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот vladoooo » Сря 03 юни 2015 8:00


Имам едно питане за подобен тип окачване на купе Golf IV/Audi A3/Seat Leon. Колата пада надолу,но носача в какво положение остава и има ли някаква вреда за полуоските и каретата на автомобила?


Потребителски аватар
dj_beat_boxer
Мнения: 216
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 17:15
Автомобил: GOLF MK4 2.3 V5
Двигател: AGZ
Местоположение: ihtiman

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот dj_beat_boxer » Сря 03 юни 2015 8:16


vladoooo написа:Имам едно питане за подобен тип окачване на купе Golf IV/Audi A3/Seat Leon. Колата пада надолу,но носача в какво положение остава и има ли някаква вреда за полуоските и каретата на автомобила?

Аз съм карал с Coilover на golf 3 abf 2 години и не съм имал проблеми с носачи, все пак си има ход носача. А що се отнася до карета и т.н. в тази среда на полуоската и е по-добре защото се върти в полу-право състояние и няма чупки.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот hvp800 » Пон 09 май 2016 21:24


Да разбутам малко темата след почти едногодишно прекъсване :) с един въпрос. Някой има ли актуална информация къде мога да си рециклирам окачването. Става дума за Koni с реглаж на височина и твърдост. Четох темата но инфото в нея е от преди доста време и затова питам за актуално инфо


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот IceHeart » Пон 09 май 2016 22:35


И аз имам въпрос. Как мога да повдигна Голф 4, който е със стандартно окачване. Искам да е висока колата! Благодаря!


krisaliks
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 27 май 2013 16:13
Автомобил: Range Rover
Двигател: m51
Местоположение: Варна

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот krisaliks » Вто 10 май 2016 20:00


hvp800 написа:Да разбутам малко темата след почти едногодишно прекъсване :) с един въпрос. Някой има ли актуална информация къде мога да си рециклирам окачването. Става дума за Koni с реглаж на височина и твърдост. Четох темата но инфото в нея е от преди доста време и затова питам за актуално инфо


Пробвай с https://www.facebook.com/evgeni.filchev?fref=ts. Прави и тества амортисьори, ершокове със и без реглаж.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот hvp800 » Вто 10 май 2016 20:50


Можеш ли да постнеш друг линк, че на този ми иска регистрация, а сураттефтера не ми е слабост ;)


Потребителски аватар
mitkovbg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 14 юли 2013 15:27
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: TDI ASZ 2002
Местоположение: Бургас

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот mitkovbg » Пон 02 яну 2017 18:56


А някой може ли да каже дали регулируемите окачвания за Голф 4 се продават с ухо за монтаж на дълга биалетка? Защото търся из сайтовете конкретно koni или KW, но не намирам такива. Целта ми е като сложа регулируемо, да не се занимавам да сменям стабилизираща щанга от 4motion, а направо да си сложа други биалети. Конкретно за KONI се интересувам, ако може и да препоръчате някой модел с регулиране на височина и твърдост. :)


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Snuupy » Вто 29 авг 2017 9:35


Колеги, карам с окачване ТА Техникс, с настройка на теърдостта отзад (малката пружинка), но като се свали колата, тя се разгъва и колата почва да люлее много неприятно при малки неравности. Като е вдигната тая пеужинка се смачква и го няма това неприятно залюляване. Може ли да се махне или изолира тази пружинка?


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот golfmk1 » Вто 29 авг 2017 11:58


Тази малка пружина няма нищо общо с твърдостта.Служи само и единствено като е свалена колата или като подскочи на неравност да не дрънчи голямата пружина.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Snuupy » Пон 11 сеп 2017 10:48


Благодаря, реших да ги свалям. Искам само да попитам, като махна тампоните на предните амортисьори, ще ми трябват ли скоби за пружините, понеже не виждам да са под напрежение като при нормалните аморти. За койловете говоря.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот golfmk1 » Пон 11 сеп 2017 10:59


Няма да ти трябват скоби.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Snuupy » Пон 11 сеп 2017 14:09


Благодаря.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта