Coilover - спортно окачване

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
G60

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот G60 » Съб 08 юни 2013 17:41


klimatronik написа:Супер! А тогава какъв пълнител да търся, само на h&r ли са такива? И в другия случай имаш ли идея колко горе-долу взима този човек :th_up

По принцип трудно ще намериш такъв пълнител,а иначе пълнителите на H&R са си BILSTEIN но и те не се намират ;)
Иначе ето това е номера на човека 0888731587 Златко. На мен ми е рециклирал един пълнител KONI и то регулируем на твърдост и съм особено доволен от резултата дори и реглажа си работеше перфектно.

П.П. Взима около 35-40лв на брои за рециклирането




Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Peteff » Съб 08 юни 2013 18:01


Малко инфо за окачване на lowtec hilow 9.2 на пасат б5 за което съм писал по напред в темата - днес след 1 година от монтажа реших да пусна колата отпред 3 сантиметра надоло . Оказа се че винтчетата на контрагайката на ботуша нямат развиване - превъртях шестограма , от там последва разпробиване , но въпреки това гайката не помръдна , от там последва тотално разпробиване на цялата гайка и вече развиване . Отдоло беше адски клеясало и даже да бях развил на гайките стоперчетата пак нямаше да помръдне . Представям си какво щеше да е след 2-3 години ...
Отзад положението е следното - сложих пружини от жмелско окачване за да слезе хубаво надоло - с тези пружини задните които си бяха към окачването не слезе достатъчно ,въпреки че беше само на пружини . Возията сякаш не се промени , може би една идея по твърдо и то може би заради това че е по ниска от преди с 2-3 сантиметра .
Е ... вече съм тотално по корем , дано не опира в гумите или ниски неравности :)
Рапорт даден!


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот mupk0 » Съб 08 юни 2013 18:19


Всеки се оплаква от неразвиване на някви "незнайни" окачвания.Защо не си решите проблема като ги пръскате с медна грес?Дори гърнетата не се заварят след време...вярно е малко като ръжда на външен вид,но няма отмиване.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Peteff » Съб 08 юни 2013 18:25


А аз се чудя защо не са им измислили едни гумени маншони върху резбите и проблема с клеясване мръсотия и ръжда няма да го има .


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот toshara » Пон 10 юни 2013 7:43


Aз пък съм си мислел за платняни или по-скоро брезент.Да се държи за пружината и долу под резбата.А може и по целия амортисьор,все пак не прави кой знае какъв ход в сравнение с обикновените амортисьори :rolleyes


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот spears » Сря 12 юни 2013 6:50


[quote="toshara"]Колеги,днес си сложих койловъри,НО има проблем.Малките пружини не се сгъват,когато колата е на земята,и като карам скърцат яко и колата вози много меко.Предните почти са се прибрали,но може още.Задните са много отворени,но те май скърцат по-малко.
Окачването е Jom Bochum Blue Line-чисто ново го взех от Германия.
Интересното в цялата работа е,че колата не е свалена ниско долу,а е горе-долу на нормално ниво.Ако я сваля по-ниско,сигурно още ще се разпънат малките пружини :screwy Дали все още не са се раздвижили амортисьорите,или самите амортисьори са твърди и не позволяват да се сгъне пружината?
Като цяло колата вози мноооого по-меко,от колкото със обикновеното ми спортно окачване.
Тоше и аз имам същия проблем и моя задния десен скърца от кфо е :mhihi забелязах че оная шитня м/ж пружините съм я затиснал и не паснала на мястото си дали е от нея ?? :Mr Green Fun


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот icotoooo » Сря 12 юни 2013 7:49


От нея е.И аз имах този проблем със задните койлове,но колегата toshara ми обясни как да оправя проблема и сега всичко е ОК.Ако той не ти обясни,пиши ми на ЛС


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот spears » Сря 12 юни 2013 17:52


icotooo разбрахме се с тошето ниее :mhihi само трябва да опрая пружината и ще спре скърцането :banghead иначе окачването си е перфектно не е толкова твърдо само днеска минах през една по дълбока дупка че нямаше на каде да бягам и знаеш кфо се чува в багажника :mrgreen


Потребителски аватар
Golf_Blade
Мнения: 815
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 0:15
Автомобил: 1996- BMW 316 Compact
Двигател: M43B16
Местоположение: Стара Загора

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Golf_Blade » Сря 12 юни 2013 23:54


mupk0 написа:Всеки се оплаква от неразвиване на някви "незнайни" окачвания.Защо не си решите проблема като ги пръскате с медна грес?Дори гърнетата не се заварят след време...вярно е малко като ръжда на външен вид,но няма отмиване.


Миро...медната грес е за болтове и гайки подложени на силна термична обработка,да не запича резбата(колектори,турбини,смукатели и прочее),на тая кал,луга и вода...медната грес ще издържи точно един петък....и не е като да няма отмиване.....Ползва се за скрити резби не за резби подложени на всичките лайняни атмосверни условия! :wink Единственото решение,което един мой приятел направи като ме послуша...е да си вземе микропореста гума за изолация на водопроводни тръби и да го сложи около резбата с миши опашки(на Е36 Купе),след първата зима..койловете са като нови... :wink


Bobby_
Мнения: 2260
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 2:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Bobby_ » Нед 16 юни 2013 22:40


медната герес не издържа на температура!!!! пробвано е !!!!единствения начин да се запазят резбите и гайките е периодично да се раздвижват и резбите да се почистват!

има един гаден спрей ..... течна грес и парафин това също върши работа на консерватор ама е до време....
На тези условия на които е подложен ботуша е почтни невъзможно да се запази всичко като ново каквото и да му се пръска или маже

Зимата леда е като пясъкоструйка замаслата и гресите!!!! Те стават на камък от температурата и леда ги изтърква като ....

аз за себе си съм намерил лечение на тези ядове с ботуши от инокс и гайки от полиамид!

Алуминиевите гайки имат едно покритие отгоре... което се изтърква при няколко оборота на гайката. остава чист алуминий който оксидира много лесно и затова блокират гайките.

обикновения ботуш просто ръждясва леко полека.... и.... като се съберат двете неша накуп (ръжда и оксидация) нешата стават зле.

Това аз знам от опит.

Боби


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот spears » Пет 21 юни 2013 8:41


Вече съм навъртял около 5к км с окачването и съм доста очарован как вози джома не друса толкова много но имам един въпрос сякаш вече задницата ми са струва мека или аз така си въобразявам :mhihi


Потребителски аватар
nqakak
Мнения: 63
Регистриран на: Сря 04 авг 2010 10:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот nqakak » Пет 21 юни 2013 10:30


Колеги,извиняван се ако мнението ми не е за тук, но за да не отварям нова тема искам да питам колеги с Голф мк 1 с какви Coilover-и карат смисъл марки, цени и от къде са купени ако може.Благодаря на всички предварително.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот golfmk1 » Пет 21 юни 2013 10:49


Аз съм с та-техникс вече 3 години.Поръчах си го от Драго гт от форума.Мисля ми излезе около 450лв :wink


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот Gigabyte » Пет 21 юни 2013 12:58


Аз мисля като събеера лева да поръчвам JOM от ebay.de (179евро е) ,защото вози една идея по-мека ,заразлика от техникса ,който си е.... :stumm


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: Coilover - спортно окачване

Мнениеот spears » Пет 21 юни 2013 14:26


Gigabyte написа:Аз мисля като събеера лева да поръчвам JOM от ebay.de (179евро е) ,защото вози една идея по-мека ,заразлика от техникса ,който си е.... :stumm

Поръчаи от колегата тошара 390лв излезе моя джом и вози доста по меко за спортно окачване :mhihi



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта