Спортен филтър? Да или Не?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот skotis » Пон 09 май 2011 15:49


Точна цена трудно, иначе около 60 лв.




GTi Killer
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 27 окт 2006 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград и Пловдив

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот GTi Killer » Съб 18 юни 2011 19:13


Здравейте колеги,
преди време имаше една тема за едно Поло на което му слагаха обикновен филтър,караха го без филтър и с JR филтър и го замерваха на Дино.Някой ако може да намери темата ще съм благодарен.


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот skotis » Пон 20 юни 2011 8:43


Резултатът беше +3 коня някъде, в полза на спортния филтър


Потребителски аватар
kikogsxr
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот kikogsxr » Пон 20 юни 2011 10:00


Колеги, аз вече бях нaправил такава теама, ама се разобедих да си слагам спортен филтър, но сега като чета някой може ли да ме посъветва - да слагам ли, какъв по точно -панелен или конусен, ще гори ли повече колата?

П С колата е Bora v5, AGZ , 150hp , 1999


Потребителски аватар
Buxpo
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 6:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: Кюстендил

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот Buxpo » Пон 20 юни 2011 19:45


kikogsxr написа:Колеги, аз вече бях нaправил такава теама, ама се разобедих да си слагам спортен филтър, но сега като чета някой може ли да ме посъветва - да слагам ли, какъв по точно -панелен или конусен, ще гори ли повече колата?

П С колата е Bora v5, AGZ , 150hp , 1999

От спортния филтър било то панелен или коносувиден колата няма да ти харчи повече от колкото с оригиналния , но не очаквай че като сложиш такъв филтър колата ше литне има но не е кой знае каква разликата , но все пак колата по добре диша при високите обороти особено ако си изолирал добре филтъра от отсека на двигателя за да черпи по студен въздух , другото което е че трябва да гледаш ако ще слагаш конусовиден не трябва да е прекалено малък , защото ефекта ще е точно обратен колата при високите обороти ще почне да тъпче , за това или си купи качествен конусовиден филтер примерно K&N или някоя подобна марка и ще видиш по добрия резултат love.vw


Потребителски аватар
kikogsxr
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот kikogsxr » Вто 21 юни 2011 12:38


Мерси колега, последно въпросче - не е ли по-добре да е панелен K&N или JR, без преработки и т.н.


Потребителски аватар
Buxpo
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 6:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: Кюстендил

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот Buxpo » Вто 21 юни 2011 15:29


Значи ако сложиш панелен печелиш това че то слагаш в кутията на оригиналния и не се занимаваш с това да правиш доработки тръби изолиране и така на татък а също е и предпазен от повече замърсяване, докато ако е коносувиден той черпи може би малко повече въздух от панелния ,но той е изложен на повече замърсяванйя .В крайна сметка зависи какво искаш ти , ако си готов да дадеш да речем 140 лева за филтър земи си и комплект препарати за него те ще ти вършат чудесна работа единият препарат е когато го сложиш един вид омаслител да събира прахта и боклкуците , а другия е точно обратното обезмаслител и като вече е готов за пране филтъра пръскаш го с него изчакваш малко време и го переш убилно с гореща вода и след което е като нов :Mr Green Fun love.vw


Потребителски аватар
kikogsxr
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот kikogsxr » Сря 22 юни 2011 7:40


Мерси колега, май ще е панелен, ама на заплата :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Buxpo
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 6:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: Кюстендил

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот Buxpo » Сря 22 юни 2011 14:18


kikogsxr написа:Мерси колега, май ще е панелен, ама на заплата :Mr Green Fun

Но все пак дори и панелен да е пак си вземи този комплект от двата препарата да си го чистиш както трябва :)


Потребителски аватар
kikogsxr
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот kikogsxr » Сря 22 юни 2011 14:22


Колега комплекта го имам на К&N, трябваше ми за моторчето ми(GSXR 600 SRAD 1999), като го копувах беше с К&N филтър, Мерси за съвета :P


vincenco777
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 09 ное 2008 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот vincenco777 » Съб 27 авг 2011 0:25


[quote="kalopo0o"]Колеги попринцип съм много скаран с ПЦ-то обаче искам да сложа на моя кокал голф 3 АБФ панелен спортен филтър обаче немога да намера цени никаде търса в интернет , обаче съм яко скаран с тоя интернет . Запътил съм се към JR обаче ненамирам цена никаде , ако може някой колега да ми помогне да видя цените просто да се подготва за покупка , че ми се иска да сложа нещо качествено , не ми се кара с хартиен.Мисла си че с панелен JR колата ще мърка.Ако някой има желание да помогне :) Мерси предварително :oops: :dummy:

Колега , сложи ли филтъра и какво ти е впечатлението ,ускорениe ,разход ако си го сложил?


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот ZeroCool » Съб 27 авг 2011 2:40


Аз ей така едно мнение от нищото да вкарам :)

А спортен филтър на кола с АГУ ?
Некаде тука бях чел че тва няма никаф смисъл...но все си мисля, ако сложим спортен филтър и развием гайките на газта? верно ще гори повече ама......няма ли да се усети и друго..все пак повече въздух+повече гориво...не се ли прави тва за да се вдигнат и коне :)


Потребителски аватар
vr_mk2
Мнения: 139
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 7:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот vr_mk2 » Съб 27 авг 2011 8:58


Аз съм карал кола с АГУ и спортен филтър. Няма никакъв проблем, стига да е подбран точния. Като вървеж при правилно настроена кола е относително нормален, разхода също. Всичко това го казвам относително, тъй като преди това въпросната кола не съм я карал с обикновен филтър.


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот emiltd » Съб 27 авг 2011 10:12


ZeroCool написа:Аз ей така едно мнение от нищото да вкарам :)

А спортен филтър на кола с АГУ ?
Некаде тука бях чел че тва няма никаф смисъл...но все си мисля, ако сложим спортен филтър и развием гайките на газта? верно ще гори повече ама......няма ли да се усети и друго..все пак повече въздух+повече гориво...не се ли прави тва за да се вдигнат и коне :)


Газта иска по-малко въздух,затова мисля че един конус ще я спъне особенно във високи обороти.Теоритично има вариант за пускане на повечко газчица и да се компенсира този недостатък,но пък тогава губи смисъл единственото полезно от АГУ...разхода,та въпрос на избор е :wink: Ако искаш да тръгне по-добре колата,има доста начини,един от които е горе долу на цената на един хубав спортен филтър,но е по-ефективен :lol:


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот ZeroCool » Съб 27 авг 2011 20:37


emiltd написа:
ZeroCool написа:Аз ей така едно мнение от нищото да вкарам :)

А спортен филтър на кола с АГУ ?
Некаде тука бях чел че тва няма никаф смисъл...но все си мисля, ако сложим спортен филтър и развием гайките на газта? верно ще гори повече ама......няма ли да се усети и друго..все пак повече въздух+повече гориво...не се ли прави тва за да се вдигнат и коне :)


Газта иска по-малко въздух,затова мисля че един конус ще я спъне особенно във високи обороти.Теоритично има вариант за пускане на повечко газчица и да се компенсира този недостатък,но пък тогава губи смисъл единственото полезно от АГУ...разхода,та въпрос на избор е :wink: Ако искаш да тръгне по-добре колата,има доста начини,един от които е горе долу на цената на един хубав спортен филтър,но е по-ефективен :lol:


По скоро от любопитство повдигнах въпроса, нямам намерение да слагам спортен филтър..поне засега
ако ми попадне от някъде може да си направя експреримен просто да видя какво ще стане като увелича притока на вятър и притока на сокче :)



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта