Ако имате "ЧИП" или ще слагате такъв,....

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
izzo
Мнения: 1224
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 7:06
Автомобил: 96 Puntamera
Двигател: diesel
Местоположение: Kвартала на обречените
Контакти:

Мнениеот izzo » Сря 29 юни 2005 1:47


а ве трийте кфо искате,
ама нема кфо да аргументирам...
wheel horsepower с таа джаджа посмъртно не моеш ми измери....
whatfuckingever




Потребителски аватар
Playmen
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 21 юни 2005 10:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Playmen » Пон 01 авг 2005 3:10


Питане :?:
Мисля да слагам чарджър на пасата. Според вас след като го сложа ли
трябва да ходя до София за чип тунинг на Диното?
Май след като го сложа :roll:


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Съб 08 окт 2005 15:37




Потребителски аватар
izzo
Мнения: 1224
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 7:06
Автомобил: 96 Puntamera
Двигател: diesel
Местоположение: Kвартала на обречените
Контакти:

Мнениеот izzo » Съб 08 окт 2005 16:02


nii написа:хайде готово 8) 2 програми се цъкат с копче


http://giacusa.com/flashloader_handheld.php


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Съб 08 окт 2005 16:10


izzo написа:
nii написа:хайде готово 8) 2 програми се цъкат с копче


http://giacusa.com/flashloader_handheld.php



бай дъ уей: Once the desired programming has been selected, the driver can remove the PC and serial cable. The ECU will retain the last mode selected. ноу гууд май френд

фантастиш! и колко струва??? и трябва да си влачиш лаптопа с тебе... 10х бът ноу 10х


Потребителски аватар
izzo
Мнения: 1224
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 7:06
Автомобил: 96 Puntamera
Двигател: diesel
Местоположение: Kвартала на обречените
Контакти:

Мнениеот izzo » Съб 08 окт 2005 17:46


nii написа:фантастиш! и колко струва??? и трябва да си влачиш лаптопа с тебе... 10х бът ноу 10х


май не си схванал принципа.......прегледа ли сайта преди на плескаш тука....
не ти е нужен лаптоп, затфа са измислили хората таа черната джаджа с бутоните...... а ако си ептен мераклия, и с телефона си можеш.....

айде лека


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Съб 08 окт 2005 19:50


izzo написа:nе ти е нужен лаптоп, затфа са измислили хората таа черната джаджа с бутоните...... а ако си ептен мераклия, и с телефона си можеш.....

мдам, недочел съм.
и пак си остава въпроса - колко искат за джаджата и кое ще ми е по-лесно - да мисля начин някой да ми я довлече от САЩ, или да отида до съседната махала и за някви смешни пари да си тръгна оборудван... щото мойто ЕКУ например няма порт за връзка с комп и GIAC-a не ми върши ама никва работа... :roll:
бай дъ уей тва може да се монтира на практически всяка кола с ЕКУ (ако не се лъжа)


Потребителски аватар
zaio_baio
Мнения: 607
Регистриран на: Сря 11 май 2005 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот zaio_baio » Нед 09 окт 2005 9:09


nii написа:
izzo написа:nе ти е нужен лаптоп, затфа са измислили хората таа черната джаджа с бутоните...... а ако си ептен мераклия, и с телефона си можеш.....

мдам, недочел съм.
и пак си остава въпроса - колко искат за джаджата и кое ще ми е по-лесно - да мисля начин някой да ми я довлече от САЩ, или да отида до съседната махала и за някви смешни пари да си тръгна оборудван... щото мойто ЕКУ например няма порт за връзка с комп и GIAC-a не ми върши ама никва работа... :roll:
бай дъ уей тва може да се монтира на практически всяка кола с ЕКУ (ако не се лъжа)


А пък според мен неможе да се подмени чипа с програмата на ECU-to така лесно докато работи ....... така или иначе според мен е свързано с спиране от захранване или преинициализация (рестарт) - не е е измислено да работи с по голямо адресно пространство и самия чип да се изключи от шината със схема с 3 състояния на изхода ... както се прави..... все едно да ти подменят двигателя докато се движи колата .... фишеци :drinking: :drinking: :No :drinking:


Потребителски аватар
izzo
Мнения: 1224
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 7:06
Автомобил: 96 Puntamera
Двигател: diesel
Местоположение: Kвартала на обречените
Контакти:

Мнениеот izzo » Пон 10 окт 2005 1:41


nii написа:мдам, недочел съм.
и пак си остава въпроса - колко искат за джаджата и кое ще ми е по-лесно - да мисля начин някой да ми я довлече от САЩ, или да отида до съседната махала и за някви смешни пари да си тръгна оборудван... щото мойто ЕКУ например няма порт за връзка с комп и GIAC-a не ми върши ама никва работа... :roll:
бай дъ уей тва може да се монтира на практически всяка кола с ЕКУ (ако не се лъжа)


за смешни кинти смешно оборудване.
хората са казали - качественото е скъпо....

а дали от уса или майна-си-къде-и-да-е-и-на,
ако си мераклия и от патагония че да е...

съгласен съм обаче сос заеко, че в движение
не виждам как ша га да се пруменя настройкиту.
НАААААААААИ много в спряло положение,
ама тогава се обезсмисля леко...
яз ако сопрем, можем и да изключим колата...
па ебем ли го, по умни от мене, ората знаят.....


Потребителски аватар
Golf 3 1.8
Мнения: 1034
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Golf 3 1.8 » Вто 11 окт 2005 13:03


Пичове кво стана бе, нема ли да я има тая далавера с копчето за чипа???Аре ако го прайте дайте некви теуефони и да идваме да се оборудваме :lol:


1net
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 25 юни 2005 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот 1net » Вто 11 окт 2005 13:27


zaio_baio, лесно е... просто подменяш областта от 4ипа която се използва от ЕЦУ-то. Не е нужно да изолираш чипа и т.н...... Ако искаш мога по-подробно да ти го обясня.

и понеже нещете да повярвате, първо, от 3 месеца насам, едно БМВ е36 обикаля с прототипа и си цъка програмките.... много му бил разхода и го направихме само при нужда да пуска спортния чип.... БМВ-та, кво да ви говоря ;)
това едно на ръка, аз си направих две еднакви програми за моя двигател ( просто за експеримента) и единственото различно е ограничителя. При едната е на 3500, а при другата на 4500. И понеже 1 картинка = 1000 думи, а 1 филмче = 10000 думи, ето ми теста: http://www.psytronix.org/products/rom_switch_test.mpg

По принцип ако само настройките на двата чипа са различни няма проблем да се сменят в движение. Ако обаче и управляващата програма ( кодът) е различен, тогава трябва да изключите двигателя, да превключите и да запалите пак..... и дори в този случай е по-лесно, отколкото да разглобявате ЕЦУ-то и да сменяте чипове.

Цени: Това с което тествам на клипчето е най-скъпо защото си е със презаписваем чип ( AT29C512) и кабел... ( който обаче не е гадната жичка от клипчето) цената му е 30лв със доставка по ЕКОНТ Експрес
Устройството го предлагам и със ЕПРОМ като цената е 28лв пак с доставката. Или 23лв без никакъв чип.
Ако някой иска да му пратя устройството с готов записан чип, ще трябва да ми прати програмите по е-меил и да каже коя програма е стандартната ( тази която работи без да е включен ключа). Програмите трябва да са по 32кБайта и услугата не се отразява на цената. За целта обаче не може да поръчате устройство без чип.
Монтаж..... за момента аз нямам възможност, така че или вие се оправяте или аз ще намеря хора които да го правят.
Ако някой от клуба иска да се заеме със монтажите и/или да купи по-голяма количество, нека да пише на taraliasnik _AT_ yahoo.com за да се разберем и да му направя някоя съобразена с количеството отстъпка.

Ако още нещо не е ясно, питайте, пък може да се разберем с някой от вас да тестваме на ваште коли на някоя ваша сбирка.
п.с. съжалявам за размера на клипчето, но не разполагам с подходящия софтуер за по-добра компресия.

повече информация и по-читави снимки: http://www.psytronix.org/xo/modules/wfsection/article.php?articleid=12


1net
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 25 юни 2005 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот 1net » Вто 11 окт 2005 13:34


Golf 3 1.8 написа:Пичове кво стана бе, нема ли да я има тая далавера с копчето за чипа???Аре ако го прайте дайте некви теуефони и да идваме да се оборудваме :lol:


Ако си толкова навит, звънни ми на 0898 614241 - Емо
направо да взема да ти подаря прототипа да си играеш ;) пък хем ще си ми бета-тестер :)


Потребителски аватар
Golf 3 1.8
Мнения: 1034
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Golf 3 1.8 » Вто 11 окт 2005 13:39


1net написа:
Golf 3 1.8 написа:Пичове кво стана бе, нема ли да я има тая далавера с копчето за чипа???Аре ако го прайте дайте некви теуефони и да идваме да се оборудваме :lol:


Ако си толкова навит, звънни ми на 0898 614241 - Емо
направо да взема да ти подаря прототипа да си играеш ;) пък хем ще си ми бета-тестер :)

Абе колега аз съм много навит на тая далавера ама тва с тестването нещо не ми допада... :roll: Аз ли да си играя?Не мерси по хубаво да не си чупа колата.Ако можеш да дадеш гаранция че ще работи както трябва казвай да идвам ако не нема кво да си говориме глупости :? .
става дума за г3 2.0 16в


1net
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 25 юни 2005 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот 1net » Вто 11 окт 2005 13:43


ако чиповете са ти по 32Кб, ще стане. Без обаче да съм ти погледнал самите чипове, не мога да ти гарантирам че ще можеш да ги превключваш в движение..... Така беше и с БМВ-то което споменах. Погледнах му сток чипа и спортния чип. Сравних това което е вътре и се оказа че само таблиците са различни. оттам нататък беше ясно че ще стане. Първо ми кажи какви са ти чиповете. предполагам, че са 28-пинови и са нещо от сорта на 27с256. ако са такива, ти гарантирам че ще стане. Ако имаш програмите като файлове, прати ми ги на мейла и направо ще ти ги запиша и ще го потготвя. Ако ги нямаш, трябва да се видим за да прочета двата чипа и да запиша новия със двете програми.


1net
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 25 юни 2005 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот 1net » Вто 11 окт 2005 13:45


кажи ми поне ЕЦУ-то какво ти е.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 119 госта