Чип тунинг от Brezel

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Brezel » Вто 29 окт 2013 11:55


stenly_m написа:
Ако нещо е тръгнало да се чупи ще се счупи, но чипа определено спомага да е доста по-скоро.


знам че малко банално звучи , но пак бих казал

"Зависи кой и как ти е направил чипа. От чип до чипа има огромна разлика. Затова едни са много доволни, други много недоволни"




Xedoc
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 05 ное 2008 20:05
Автомобил: Audi A4 1.8 20V
Двигател: ADR 1996
Местоположение: Стара Загора

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Xedoc » Съб 23 ное 2013 20:48


Благодаря на Brezel за чипа сложен днес на Ауди А3 AGR 90 коня.Преди намесата колата беше с чип правен незнайно от кого и с забележки по вървене,разпределяне на мощността в целия диапазон обороти и така нататък.След намесата на Brezel колата върви прекрасно.Адмирации за фирмата която е създал,и за неговите подизпълнители в страната. :bowdown Дано има повече кадърни и разбиращи от материята хора като него. :th_up

С Уважение :

Младен Даскалов


Потребителски аватар
Jus7_Craz1
Мнения: 59
Регистриран на: Вто 05 яну 2010 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Jus7_Craz1 » Сря 05 фев 2014 1:12


Здравейте .
Искам да попитам за цена на чип + монтаж от ваша страна за Пасат 3B5 Декември 96-та година 1.8 20V 125кс. (не е синхро)

Благодаря предварително за отговора.
С Уважение : Б.З.


Vasil.Rusinov
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 10 фев 2014 11:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Vasil.Rusinov » Пет 21 фев 2014 4:29


Аз мисля да пробвам след няколко месеца, че сега си взех голфчето и нямам много кеш да си позволя чип. Ако имаш някакъв скайп... дай ми го да подържаме връзка и да ми обясниш някой неща да не взема те изгубя :д


pehota
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 03 апр 2012 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот pehota » Пет 21 фев 2014 17:36


Здравейте,

Искам да питам колко ще излезе чип + работа за Passat B6 TDI 2.0, 140 к.с. и с колко ще се увеличи мощността.

Благодаря


bozhan
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 09 сеп 2013 7:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот bozhan » Пет 07 мар 2014 13:47


Здравейте,
бих искал да питам за Skoda Octavia 2 , 1.9 TDI, BXE. Подходяща ли е чип и колко ще струва?
Поздрави :)


ebbe
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 22 май 2008 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот ebbe » Сря 02 апр 2014 22:32


здравейте и от мен.
имам чип слаган от иво/ифидик ..чрез .. брезел/богомил/ и т.н Това нема значение.Проблема ми е друг.колата докато я карах аз немаше проблем сега я кара ЖЕНАТА, след 3-4 месеца каране от нея. колата не е тази която треба да е.Качвам се да карам и .....ГРЕДА .....колата е като куцо магаре.Отивам при нашия СЕЛСКИ майстор и се оказва че е геометрията на турбото ./селския майстор е от тези дето разбира ,ако не, те праща при точния 4овек,имам му доверие/.СЕГА основния въпрос е .ИМА някаква добавка към горивото 1л-100 лв за 50-60 л нафта за почистване на турбото или да си почистя геометрията. Кое е по сигурно.Въпросите са ми основно кън ИВО и БОГОМИЛ /и др. дето ги разбират работите/ такива като мене дето чули недочули,знаят не знаят + ТИХО+.Също така този АГР ми казаха 4е било по добре да го изолирам. така ли или не.и иво да ми пи6е на ли4ни колко е цялата процедура 4е той е моя човек
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРИТЕ, СЪВЕТИТЕ и ПРЕДЛОЖЕНИЯТА


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Vizor » Чет 03 апр 2014 16:26


Трябва да се свали и да се почисти.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот radi_nrj » Чет 03 апр 2014 20:34


Vizor-a го е написал кратко, точно и ясно :th_up


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот feikot » Пет 04 апр 2014 10:25


ebbe написа:здравейте и от мен.
имам чип слаган от иво/ифидик ..чрез .. брезел/богомил/ и т.н Това нема значение.Проблема ми е друг.колата докато я карах аз немаше проблем сега я кара ЖЕНАТА, след 3-4 месеца каране от нея. колата не е тази която треба да е.Качвам се да карам и .....ГРЕДА .....колата е като куцо магаре.Отивам при нашия СЕЛСКИ майстор и се оказва че е геометрията на турбото ./селския майстор е от тези дето разбира ,ако не, те праща при точния 4овек,имам му доверие/.СЕГА основния въпрос е .ИМА някаква добавка към горивото 1л-100 лв за 50-60 л нафта за почистване на турбото или да си почистя геометрията. Кое е по сигурно.Въпросите са ми основно кън ИВО и БОГОМИЛ /и др. дето ги разбират работите/ такива като мене дето чули недочули,знаят не знаят + ТИХО+.Също така този АГР ми казаха 4е било по добре да го изолирам. така ли или не.и иво да ми пи6е на ли4ни колко е цялата процедура 4е той е моя човек
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРИТЕ, СЪВЕТИТЕ и ПРЕДЛОЖЕНИЯТА


Нито чипа,нито горива са проблема при задръстването,а карането "нежно".Можеш да пробваш първо да я почистиш без да я сваляш,като хванеш "шпилката",която излиза от актуатора и влиза в турбото.Вдигни я нагоре,бутни я надолу,ако започне да "чува" (да се мести леко),продължи,но внимателно,да не скъсаш мембраната на актуатора.Раздвижи я да може да се мести поне 5-6 мм. после излез извънградско,на 4та карай със 100-110 даваш газ до дупка за 2-3 секунди и връщаш педала,после пак газ и връщаш,така поне 20-30 пъти и провери (след като изстине колата) и виж пак на ръка дали се мести по-лесно тая шпилка.Ако не мърда,значи си за сваляне на турбината.


ebbe
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 22 май 2008 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот ebbe » Пет 04 апр 2014 22:20


feikot написа:
ebbe написа:здравейте и от мен.
имам чип слаган от иво/ифидик ..чрез .. брезел/богомил/ и т.н Това нема значение.Проблема ми е друг.колата докато я карах аз немаше проблем сега я кара ЖЕНАТА, след 3-4 месеца каране от нея. колата не е тази която треба да е.Качвам се да карам и .....ГРЕДА .....колата е като куцо магаре.Отивам при нашия СЕЛСКИ майстор и се оказва че е геометрията на турбото ./селския майстор е от тези дето разбира ,ако не, те праща при точния 4овек,имам му доверие/.СЕГА основния въпрос е .ИМА някаква добавка към горивото 1л-100 лв за 50-60 л нафта за почистване на турбото или да си почистя геометрията. Кое е по сигурно.Въпросите са ми основно кън ИВО и БОГОМИЛ /и др. дето ги разбират работите/ такива като мене дето чули недочули,знаят не знаят + ТИХО+.Също така този АГР ми казаха 4е било по добре да го изолирам. така ли или не.и иво да ми пи6е на ли4ни колко е цялата процедура 4е той е моя човек
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРИТЕ, СЪВЕТИТЕ и ПРЕДЛОЖЕНИЯТА


Нито чипа,нито горива са проблема при задръстването,а карането "нежно".Можеш да пробваш първо да я почистиш без да я сваляш,като хванеш "шпилката",която излиза от актуатора и влиза в турбото.Вдигни я нагоре,бутни я надолу,ако започне да "чува" (да се мести леко),продължи,но внимателно,да не скъсаш мембраната на актуатора.Раздвижи я да може да се мести поне 5-6 мм. после излез извънградско,на 4та карай със 100-110 даваш газ до дупка за 2-3 секунди и връщаш педала,после пак газ и връщаш,така поне 20-30 пъти и провери (след като изстине колата) и виж пак на ръка дали се мести по-лесно тая шпилка.Ако не мърда,значи си за сваляне на турбината.


ebbe
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 22 май 2008 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот ebbe » Пет 04 апр 2014 22:31


то4но това направи моя селски майстор.
колата в момента е ДОБРЕ.интересното е 4е аз му имам доверие ,на майстора ,НО винаги мимам 1 на ум. а то ще той ще вземе да излезе разбира4..браво на моя майстор.
ходихме изван града, с компа варзан за колата ,дай гас пусни ,дай гас пусни може би 20 - 30 пъти се повтори
май ще излезе голяма работа . и колат в момента е 6 НО треба да се 4исти .


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Brezel » Пон 07 апр 2014 17:35


Здравейте,

много от колите в БГ са без кора от долу (аз моята също я изкъртих по нашите родни пътища). При повечето мотори турбото е надолу с главата или по точно актуатора е надолу с главата. Зимата се вдига кал вода сол луга и още какво ли не и по шпилката се стича в актуатора след което той гние и се скапва. Това е една от причините пролетно време да има тенденциозно повече колеги с проблеми по турбото.

Чистенето на турбо не е шега работа. Половината от клиентите които идват и им кажа че са за чистене, не ме взимат на сериозно, след което става страшно. Ако някой има съмнения че турбото му е за чистене въобще да не чака, че после става късно.


Потребителски аватар
mopowah
Мнения: 322
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 10:19
Автомобил: Mercedes C220d T -- VW ID3 Max
Двигател:
Местоположение: DK

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот mopowah » Пет 11 апр 2014 11:21


Има ли възможност да се извърши услугата в Берлин или другаде в северна Германия? Мерси.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Vizor » Пет 11 апр 2014 13:24


Мога да те пратя в Австрия :D



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 122 госта