Чип тунинг от Brezel

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
Pirogov
Мнения: 671
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Pirogov » Нед 28 дек 2014 12:24


Да ама е 160 коня и поцепва




valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот valiosport » Нед 28 дек 2014 17:15


Гледам много го знаеш нещата, поне знаеш ли каква е разликата между ARL(150к.с.) и BPX(160к.с.) ...?


Потребителски аватар
Pirogov
Мнения: 671
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Pirogov » Чет 01 яну 2015 22:37


Не кажи ми каква е?


darakiev
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 08 дек 2013 12:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот darakiev » Съб 03 яну 2015 22:11


Колеги, извинявайте, че така си пльосвам въпросът. Правя го, защото не можах да намеря сам нужната ми информация в Интернет и честно казано не знам как по друг начин да се снабдя изобщо с някаква. Разбирам от компютри, но не и от ДВГ, не повече от нещата от обща култура. Не искам да цапам темата, но гледам че и без това е разводнена. Ако решите ми изтрийте поста.

Необходимо ми е да премахна тунинг-а на една кола. VW Passat B5 5.2001 1.8T американска сглобка, ак отова има някакво значение. Старото ECU изгоря и го смених.
Първо - със смяната на ECU-то - премахнал ли съм и модифицираните карти за горивно-въздушните смеси и изобщо софтуерната част? Изобщо има ли начин софтуерно да разбера дали има промени и евентуално - акви са?
Ако не - кажете как да намеря информация по въпроса как да върна оригиналните карти. Кабел си имам.

п.п. не знам дали има промяна и по самия двигател. Това тепърва предстои да се установи. Не ме питайте как се е стигнало до това положение. Нямам почти никаква информация. Естествено техническата част ще я оставя на майстор, както казах - аз съм само по компютрите.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот valiosport » Сря 07 яну 2015 10:06


Pirogov написа:Не кажи ми каква е?

Турбото е същото и двете коли са с GT1749VB, остава софтуера да е друг.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот radi_nrj » Сря 07 яну 2015 10:48


darakiev написа:Първо - със смяната на ECU-то - премахнал ли съм и модифицираните карти за горивно-въздушните смеси и изобщо софтуерната част? Изобщо има ли начин софтуерно да разбера дали има промени и евентуално - акви са?


Ако новото ECU не е пипано си отстранил всички софтуерни намеси правени мотора защото всички настройки са в него.


darakiev
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 08 дек 2013 12:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот darakiev » Съб 10 яну 2015 22:09


Благодаря, колега!

Последна промяна от radotom на Съб 10 яну 2015 22:49, променено общо 1 път.
Причина: Освен бутона Цитат, има и бутон Нов отговор. Използвайте него


Потребителски аватар
vessonik
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 19:39
Автомобил: Golf Plus
Двигател: 1.9 TDI 105 Hp BXE
Местоположение: Sofia

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот vessonik » Пон 02 мар 2015 11:14


Здравейте! Голф Плюс,2009г., 1.9 TDI, BXE, на 35000 км. Моля за мнение какъв чип и какво може да се постигне на този автомобил? Искам да постигна оптимален тунинг без опасност от пренатоварване на съединител и други елементи. Не търся състезателно каране, а оптимизиране на характеристиките на двигател-ходова част! Необходима ли е смяна на някои части, кои и кога? Как се отразява подобен чип на разхода на гориво?


Потребителски аватар
Vankata_84
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 17:58
Автомобил: Polo TDI 9N3
Двигател: BMS 2008 DPF
Местоположение: до Своге

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Vankata_84 » Пон 02 мар 2015 18:39


Ще си позволя да ти отговоря максимално ясно :th_up
Проумей че колата ти и сега се чупи и амортизира. Това дали ще метнеш съединител/маховик зависи много повече от стил на каране, отколкото чип или не. Това което е хубаво да смениш след време е да минеш на висок клас(същия размер) спирачки. Примерно ЕБЦ, като така ще си гарантираш най-важното, СПИРАНЕТО! Окачването отново ще страда много повече от твой грешки отколкото от чипа. Разхода по-лесно ще бъде и по-висок, и по-нисък. След чип особено първите 2 месеца е трудно да се сдържаш да не раздаваш гас, после като свикнеш и пак почне да ти малее може да видиш и по-нисък разход спрямо преди чип.
Надявам се съм те насочил достатъчно кратко и ясно че по-никой начин няма да си повредиш колата. Чиповете(софта) е с произход, като цяло това е големия плюс на чипа при Богомил. Наблюденията ми са върху 3 коли с чип повече от 2 години и над 30 000 км.

....Части ще сменяш като дойде време, за спирачки съм казал, същото важи за съединител(НО само при нужда). :beer


Потребителски аватар
vessonik
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 19:39
Автомобил: Golf Plus
Двигател: 1.9 TDI 105 Hp BXE
Местоположение: Sofia

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот vessonik » Пон 02 мар 2015 21:29


Vankata_84, благодаря за съвета! Въпросът за смяна на части беше, дали е необходимо да се замени някоя, за да е сполучлив тунинга. Не е за такива части, които са заменят пореди естествено износване.
Писах на Богомил, но още не ми е отговорил. В какво се изразява неговото "чипосване"? Променя само софтуера или се добавя чип?


Потребителски аватар
Vankata_84
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 17:58
Автомобил: Polo TDI 9N3
Двигател: BMS 2008 DPF
Местоположение: до Своге

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Vankata_84 » Вто 03 мар 2015 15:59


Процедира се според годината на автомобила и неговите комуникационни възможности. Би трябвало всичко да е през ОБД.

Богомил ми го е казал "самия чип не е чудо"! От ВАГ си знаят че мотора може повече, обаче за да влезе в "еко норма" трябва да бъде 1.9тди до ххх коне, ххх количество изгорели газове! Иначе отива в горна графа, което прави Голфа Фейтън и тн. Предполагам ме разбра.
Части трябва да сменяш според мен само когато е необходимо. Описах какво може да направиш и как да заложиш на висок клас за да си спокоен.
-Иначе хубаво е най-висок клас масло.
-Иначе хубаво е да махнеш катализатори и тн.
-Иначе хубаво е да няма ЕГР.
-Иначе хубаво е да има преден кулер.
-Иначе хубаво е да има спортен филтър с колт интейк.
-Иначе хубаво е спортни тампони на мотора.
-Иначе добре е дюзите да са нови.

Тия неща биха излезнали доста над цената на чипа, а ефекта десетократно по-малък...Та финансово рентабилно е чип и газ. Ако се поддадеш на периферия отиваш в дълбокото море където дълбочината се определя от това какво искаш?!?! Ако идеята ти е просто да се возиш и радваш слагай чип и се вози. Ако ще даваш газ прави това дето съм описал + доработки на охл.система. В крайна сметка го написах най-рентабилно е чип и возене. Другото ако се прави трябва да се знае защо?
Хората не сме вечни, та за някакви ламарини толкова да се притесняваш. Слагай чип няма да съжаляваш.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот valiosport » Вто 03 мар 2015 16:23


cekal написа:В зависимост от състоянието на автомобила, един чип тунинг в Годеч би трябвало да ти добави поне 30 кончета.
Ето тук https://www.youtube.com/watch?v=R3cGQG51FVk Богомил е постигнал 183 добичета, а тук https://www.youtube.com/watch?v=d72ti-TBn9E с нова турбина цели 216 :11
Вкарвай ADLER Godech в чичко гугъл, намирай координати, финикийски знаци, запазвай си час и се пробвай на пустата му astra.

Трябва да се обадя, след някой ден като се позатопли времето, имам да оправям още няколко неща( да чистя колектори, да сменям актуатор и т.н.).
Трябва да питам, дали може да я надуе още малко, щото върви много тоя Опел, щом АRL с чип не може да го надмине...

Ама аз съм си заклет фен VW GTI :a096 :vwknee


Zankow
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 10 ное 2014 13:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот Zankow » Вто 17 мар 2015 21:01


Здравеите искам да попитам един въпрос става дума за пассат б5 и двигател 1.8т АЕБ някои слагал ли е чип как се даржи има ли някакви грешки да показва на компютъра и разхода как е колко се качва.Колко коня вдига чипа.Благодаря предварително.


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот ulipet » Пет 20 мар 2015 11:04


Извинявам се, че питам не точно по темата. Търся AM29F400BB стар нов все тая само да е читав.


Потребителски аватар
manchorov
Мнения: 149
Регистриран на: Пет 16 дек 2011 22:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Чип тунинг от Brezel

Мнениеот manchorov » Пон 23 мар 2015 12:25


Собствениците на магазини за части,и сервизите трябва да издигнат паметник на знайните и незнайни Бг. чип тунери. :))



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта