Въпрос към проект

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
bambino1993
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 01 юли 2009 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Въпрос към проект

Мнениеот bambino1993 » Съб 01 ное 2014 17:52


Здравейте !
Може би скоро ще съм собственик на голф 2 , 1.6 75 коня .Цялата идея за закупуването й е да я тунинговам.
Имам само един единствен въпрос .Кратък и по-възможност желая кратък отговор (не от сорта купи си друга кола)
Можете ли да ми обясните , как да изкарам абсолютно всичко от колата. Под абсолютно всичко имам впредвид всичко от таблото където е километража до жабката включително и централната конзола до доло .
Идеята ми е да го махна , да сложа друг скоростомер , имам идея за цялата конзола направена от стъкломат + таблет и интернет . Даже мисля да вмъкна ония дръжки от порше кайен до скоростният лост .

Обаче не знам откъде да започна . Дори и да започна как е най лесният начин да запомня всеки кабел закъде е ?

Просто ако някой знае , да ми помогне как да разглобя тази част от колата.

Благодаря Ви предварително на отзовалите се !




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Въпрос към проект

Мнениеот muns61 » Съб 01 ное 2014 19:32


Като те чета, ако нямаш пари за майстори, нищо няма да направиш...


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Въпрос към проект

Мнениеот brazy » Съб 01 ное 2014 20:09


За да не заприличаме на форум от един виц , най-лесния начин е да слагаш етикетчета примерно сваляш някое копче пишеш на етикетче " аварийни " примерно и го залепваш на снопчето дето си свалил от копчето. Но иначе да както и колегата е казал ако не си сигурен дали ще можеш не се и захващай, защото винаги е по лесно да разглобиш нещо от колкото да го сглобиш. :beer


G&G
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 14 май 2013 13:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос към проект

Мнениеот G&G » Съб 01 ное 2014 20:48


Тези дръжки за които казваш мисля че ще трябва да свършиш доста работа,защото това са перките за превключване на скоростите.


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Въпрос към проект

Мнениеот brazy » Съб 01 ное 2014 22:14


http://bestcars.uol.com.br/bc/wp-content/uploads/2012/09/Porsche-Cayenne-S-Diesel-09.jpg тези дръжки колегата има в предвид ..па се си мисля че не са за скоростите :gruebel май ги бъркащ с перата на волана :mhihi


bambino1993
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 01 юли 2009 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Въпрос към проект

Мнениеот bambino1993 » Нед 02 ное 2014 0:01


Въпросът ми относно запомнянето може да е звучал доста кретенски .Закоето се извинявам .Идеята ми беше ,че например при новият скоростомер датчиците сигурно са разпределени на различни места . Може да са едно до друго ,но как да разбера кой кабел къде да влезне при условието ,че ще се използва друг скоростомер (не съм избрал още какъв) . СД няма да има ,на негово място ще бъде един мощен таблет 7 инча . Интересно ми е как ще стане да променя врътките от релсови във врътки и как ще се промени мястото откъдето ще обдухват.
Не ми е силната страна да обяснявам , още по-малко да тунинговам . Това ще ми бъде нещо като хоби за следващите седмици и искам да бъде перфектно .


И да колегата точно е показал - дръжките до скоростният лост :)


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Въпрос към проект

Мнениеот brazy » Нед 02 ное 2014 0:28


трябва ти схемата на едното табло и на другото и да видиш как ще трябва да се пренареждат пинчетата отделно незнам при теб как е но примен скоростомера е с жило ,а има и електронен за които ти трябва някакъв модул( не съм запознат ) , за парното идея си нямам но сигурно има начин ако се вземе донорна инсталация от друга кола все ще се напасне. А за промяната на мястото ....час по трудово рязане напасване и всичко по канален ред докато не се получи ....И с толкова промени надявам се колега седмиците да са повечко че не е малко работата .Успех все пак .

П.С. Имаше една статия за някакъв пич дето си е изградил цялата кола от пяна(монтажна) както и интериора .Та ако ти влезе мухата какъо на мен и това е вариант : http://wonderfulengineering.com/this-guy-covered-his-car-with-putty-what-happened-next-will-blow-you-away/


bambino1993
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 01 юли 2009 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Въпрос към проект

Мнениеот bambino1993 » Нед 02 ное 2014 13:12


Благодаря пак !
Можете ли да ми дадете линк към сайтове ,където предлагат други километражи (скоростомери) ? Или да ме насочите откой модели мога да взема такъв и да стане за голфъра ?

Също така си харесах и един волан от VW 2005 година , би ли било възможно да се монтира на сегашният волан или дупките са различни и съществуват ли преходници затова ?

Сега ми хрумна една идея , да пренаправя сегашният волан , но имате ли някаква информация от какво е направен самият волан ? Може ли да претърпи промени (рязане) и дали би имал фатален край самият волан ако са поодреже туй онуй ?


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Въпрос към проект

Мнениеот brazy » Нед 02 ное 2014 17:00


Колега внимавай само да не стане голфа циганска мечта (това в кръга на шегата ) иначе волана е направен от арматурно желязо облицовано с нешо като пяна и отгоре друго покритие . Скоростомер с малко познания по ел.схеми може да стане от почти всичко ама не знам каква ти е идеята за волана идея си нямам трябва да се видят шлиците на единя и другия


Потребителски аватар
Koko95
Мнения: 290
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:27
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: ATD
Местоположение: Видин/Fuengirola

Re: Въпрос към проект

Мнениеот Koko95 » Пон 03 ное 2014 1:19


Няма невъзможни неща , само не способни "тунери" :stumm



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта