Corrado Kompressor

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Corrado Kompressor Стара Загора

Мнениеот beyker_boy » Сря 14 ное 2012 10:10


Просто красота. Както от техническа, така и от естетическа гледна точка. Дано скоро я подкараш спокойно и по улиците. Адмирации.




Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado Kompressor Стара Загора

Мнениеот Te4eto » Съб 29 дек 2012 12:35


Здравейте колеги, явно тази година повече няма да карам Корадо. Пояснявам защо- Корадото вече е с ремапната електроника и налягане 1бар на компресора и след ремапа сработва супер с това налягане новите дюзи, за малкото време в което я покарах беше супер, където да я бутнеш върви, ниски високи. От 1000 оборота до регулатор никаде замаляване и ме изкефи много а звука и е супер. За жалост около 3 кръгчета си направих само. Докато карах ми се развила шайбата на генератора оттам хвърля пистовия ремък, той влиза под ангренажния, който забуксува. Това става в порядъка на 1-2 секунди и я изгасих веднага и върнахме на въже, след което видяхме какво е станало. Незнам още колко клапана има ударени но оттогава насам не съм я пипал. Чакам малко да ми мине и тогава, може би след нова година. Да завърша и годината с две от последните снимки.
149.jpg

150.jpg

Весело посрещане на новата година от мен с пожелания да бъде по успешна от старата! :beer


Потребителски аватар
vit_autosofia junior
Мнения: 357
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 20:49
Автомобил: Passat B5 3B Highline
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Corrado Kompressor Стара Загора

Мнениеот vit_autosofia junior » Съб 29 дек 2012 12:45


Много добро Corrado дано да го видим март месец в залата. Весело посрещане на новата година живи и здрави


shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado Kompressor Стара Загора

Мнениеот shanadjiqta » Съб 29 дек 2012 13:36


ще става голяма резачка тва чудо,дано 2013 един болт да не ти се налага да смениш и само да караш :beer


Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado Kompressor Стара Загора

Мнениеот Te4eto » Съб 29 дек 2012 16:17


Ами дано имам малко повечко късмет, все пак колата като цяло си беше готова преди случката и нямаше други проблеми. Да постои малко да отлежи че ми писна малко от ядове. Като се затопли.


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Corrado Kompressor Стара Загора

Мнениеот beyker_boy » Съб 29 дек 2012 18:36


Не при всички е така, но съм забелязал, че колкото повече човек "влага" в нещо и се старае все повече и повече, толкова по на зле отиват нещата. На какво се дължи това явление не мога да кажа. Но е акт, че това явление при мен важи с пълна сила. Аз моето Корадо много си го обичам, но въпреки това не го карам много много. Сега с Полото имам някакви проблеми. След като ги разреша ще напиша подробно какво му е и как се е оправило.
Дано новата година е по-добра за всички.


Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado Kompressor Стара Загора

Мнениеот Te4eto » Съб 15 юни 2013 22:23


Здравейте колеги, след последните несгоди по колата не бях писал в темата от доста време и реших да поосвежа темата и да разкажа какво се случва с колата в последните месеци. След неприятната случка в края на миналата година свалихме главата и резултата беше 8 ударени клапана (всичките всмукателни), тя другите не може да ги удари. Ето и снимка на старата глава
151.jpg

Благодарение на момчетата в сервиза главата беше подменена с друга. Наложи се да сменим и генератора с друг, защото на този шайбата пак направи проблем и тръгна да се развива и стана ясно че няма да стане с него. Та колата си запали, движи се, но като сменихме главата решихме че е твърде разредена с двете гарнитури и подложка (така идваше на 8,6:1) и я сглобихме с две метални гарнитури, също елиминирахме връщащата магистрала на разтоварващия клапан в компресора (получаваше ми се като моторна спирачка като върна газта). Също така 1вия път беше настроена с метанол към бензина и с тези промени електрониката не сработва като преди това. В ниските е доста богата и трябва пак да се коригират смесите. Засега от няколко месеца си стои, че ме удари кризата и доходите ми паднаха драстично и е доста трудно да и правя каквото и да е. Дори на моменти се замислях да я довърша и да я продам, но прекалено ми е на сърце тая кола и колкото и да я мисля остава. За момента ходя от време на време да си я погледам и тука таме правим по някоя дреболийка. Сега съм я оставил да си прави компания с друг представител на модела.
152.jpg


shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado Kompressor Стара Загора

Мнениеот shanadjiqta » Съб 15 юни 2013 22:52


аа сакън,няма да продаваш.Искам те с корадо на околовръстното като доброто старо време :wink да се пускаме с дизела :biggrin


Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado Kompressor Стара Загора

Мнениеот Te4eto » Съб 15 юни 2013 23:07


Няма, остава си! За едни по-добри времена, да се надяваме да не са чак толкова далеч, че има някои идеи които ще се радвам да станат реалност.


Потребителски аватар
Sasho_T3+Corrado
Мнения: 279
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 21:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI VW CORRADO 16V
Двигател: 2E - ABF 1993 9A+ 1995
Местоположение: с. Драговищица, Костинброд
Контакти:

Re: Corrado Kompressor

Мнениеот Sasho_T3+Corrado » Сря 08 ное 2017 22:33


Та докъде стигна с Корадото??



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта