Corrado Kompressor

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Corrado Kompressor

Мнениеот Te4eto » Вто 05 апр 2011 18:54


Дълго време се чудих дали и аз да нправя една темичка и то вече толкова неща се направиха по тази кола и ето я и темата. Та колата е Корадо Г60 1989г. производство 1994г. първа регистрация внос от Холандия аз съм и първия собственик в БГ и 2ри като цяло и я имам от април 2009г. през последните месеци най-много неща и се случиха и случват в момента това ми е първа такава тема и моля да ме извините ако подредбата ми не е много добра :oops: Първия проблем както на всички зле поддържани Г60-та беше компресора, колата беше мъртвец обмислях варианти и аха да я съживя и останах без работа и имаше 8 месеца затишие след което при 1ва възможност се сдобих с ремонтен комплект и реших да ревизирам компресора за което благодаря много на Наско (G60) за отделеното време да разглобим компресора който за мен беше тъмна индия и естествено той се оказа много зле, вътре не стваше за нищо голяма част и стана едно търсене на здрави корпуси за да посъбера един здрав компресор с новия ремонтен комплект. Това е едно от 1-вите неща по колата от които нямам снимков материал. Без толкова приказки вече започвам с развитието на колата в снимки.
Първата снимка на колата като я купих още без номера и с първите джанти с които дойде. Първите снимкии са малко лоши но нямам други от в началото.
IMG007.JPG

Една от 1-вите промени 17" джанти не лоши като за начало и пак за съжаление само една снимка как са на колата с лошо качество.
IMG026.JPG
IMG035.JPG

Наложи се да сменя радиаторчето на парното и сваляне на таблото за целта и така и така беше свалено си пооправих инсталацията която беше в час по труд и техника нз какъв е бил тоз холандец.
IMG034.JPG
Темата продължава след малко.
Прикачени файлове
IMG030.JPG

Последна промяна от Te4eto на Нед 22 сеп 2013 0:18, променено общо 11 пъти.




Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот Te4eto » Вто 05 апр 2011 19:06


Така като гледам не я правя като хората много и ще се опитам да я пооправя. Та продължавам нататък. Дойде ред за нови джанти пак 17".
IMG055.jpg

Ето как стоят и на колата
1.jpg
. Засега искам да видя дали улучих начина на подреждане и да понамаля снимките че оттук нататък стават мн големи и продължавам пак.

Последна промяна от Te4eto на Вто 05 апр 2011 21:07, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот Te4eto » Вто 05 апр 2011 19:27


Така докато бях с новите 17ки пробвах мн желаните от мен джанти 9J но за съжаление тогавашното окчване не ми позволи даже и кръгче с тях.
2.jpg

Ето и малко снимки цялостно на колата и с по-добро качество на които се виждат и забележките и.
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
След като хапна продължавам.

Последна промяна от Te4eto на Вто 05 апр 2011 21:09, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот Te4eto » Вто 05 апр 2011 20:09


Продължавам нататък. Последва желаното от доста време окачване Кони Спорт, нерегулируемо но дотам опират финансите, правя каквото мога с колкото имам.
7.jpg
На тази снимка малко се вижда как е с окачването, отпред съм доволен но отзад ми е височка, зимата наближаваше и се разделих със 17ките като взех тези 15ки на които впоследствие сложих зимни гуми.
8.jpg
Ама то като хвана едно хубаво време и не идва таз зима и не се сдържах просто...
9.jpg
Длъжен бях да ги закупя, все пак трябва да мисля и за идващото лято :D
10.jpg
11.jpg

Последна промяна от Te4eto на Вто 05 апр 2011 21:11, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот Te4eto » Вто 05 апр 2011 20:25


12.jpg
...и есента дойде
13.jpg
с нея и пробемите, компресора след ремонта изкара цяяяло лято и умря, след като го отворих и аз не можах да си обясня точно как затова нямах никакво намерение да хвърлям нова немалка сума пари по него а да я вложа в нещо по надеждно и така след като продадох 17ките за да имам парите за новия се сдобих с Eaton M45, виждаше ми се малко малък но дотам опряха парите нямаше за М62. Благодаря на колегата rado_thunder, много е коректен пича, компресора го купих от него и си работеше нормално и доста съм му звънял по тлефона за съвети винаги ми е отделял време, абе благодарско. Ето го и итънчето
14.jpg
И монтирано на колата
15.jpg
И оттук колеги темата ми започва да ства интересна. Изкарах 2 месеца с новия компресор без проблеми, само с една нова гарнитура-глава и пасване на клапани и нови гумички, и си викам сега е 6 вече ще си покаркам малко спокойно...
16.jpg
...да ама не :D леко счупих и изгорих бутало.

Последна промяна от Te4eto на Вто 05 апр 2011 21:15, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот Te4eto » Вто 05 апр 2011 20:43


Проблема беше буталото на 2ри цилиндър не се вижда на снимките които имам но по-нататък може да снимам буталото как изглежда
17.jpg
И така мотора долу
18.jpg
19.jpg
След което нямаше как да оставя коша толкова мръсен, откак съм я купил не можех да и спра течове и така нататък и всичко беше толкова мръсно, а след ремонта мотора въобще няма да изглежда като преди и му трябва чистичък кош и ето
20.jpg
И обшо взето след като свалих мотора беше зима вече, работа нямаше (занимавам се с дограма и зимата е доста трудна, като няма работа и пари няма) и така щеше да си постои колата се видя, та си казах така и така ще стои има много збележки и реших да продължа с разглабянето поне разполагах с време
21.jpg

Последна промяна от Te4eto на Вто 05 апр 2011 21:18, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот Te4eto » Вто 05 апр 2011 20:55


И лека полека на работа всеки ден с колата си се занимавах за което просто имам най-точните началници винаги ми помагат и ме оставиха да ползвам цеха за да си върша моята работа.
22.jpg
23.jpg
Никога не съм правил нещо такова но реших че няма да я направя по зле отколкото беше а и за мене си я правя и да не е перфектна важно е аз да сия харесвам пък и без пари толкоз и си я застъргах стабилно.
24.jpg
Никога не бях китосвал дотогава и малко отначало полвината от кита отиваше по дрехите ми а другата по колата ама това са дребни работи :D
25.jpg
Предният капак беше най-зле другаде горе длу биваше и в крайна сметка много кит по него ако не издържи много по нататък ще потърся някой по-читав.
26.jpg
За тази вечер мисля да приключа утре пак, че има още много за постване и няма да успея тази вечер.


Потребителски аватар
tupalka
Мнения: 292
Регистриран на: Чет 06 мар 2008 16:53
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот tupalka » Вто 05 апр 2011 21:43


изглежда интересно! Давай още... :applause:


Потребителски аватар
safet_d
Мнения: 210
Регистриран на: Съб 28 юни 2008 8:43
Автомобил: Golf 2
Двигател: EZ 1989
Местоположение: Рудозем/Пловдив

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот safet_d » Вто 05 апр 2011 22:34


Изглежда серозна тема със сериозна работа. Адмирации за постигнатото дотук колега :bowdown Очаквам продължението с нетърпение :wink:
П.П. Пропускаш дребни но важни детайли като смяната на стоповете :Mr Green Fun

Последна промяна от safet_d на Вто 05 апр 2011 22:35, променено общо 1 път.


shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот shanadjiqta » Вто 05 апр 2011 22:35


ще става голям звяр усещам аз :wink:


Потребителски аватар
Te4eto
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:50
Автомобил: VW Corrado
Двигател: KR
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот Te4eto » Вто 05 апр 2011 22:41


Да ти кажа колега замислих се дали да пиша за тях, понеже не съм направил почти нищо само с един спрей за фарове напръсках оранжевото че не ми харесваше така уж за временно докато си купя други ама сега не съм съвсем сигурен дали ще ги сменя, така много ми харесват и засега няма нужда от излишни разходи ама все пак никога не казвай никога. Мисля се получиха много добре
0.jpg


Потребителски аватар
skary9
Мнения: 771
Регистриран на: Съб 21 ное 2009 19:23
Автомобил: Vw MK3
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот skary9 » Вто 05 апр 2011 23:01


Успех с проекта :)


Потребителски аватар
safet_d
Мнения: 210
Регистриран на: Съб 28 юни 2008 8:43
Автомобил: Golf 2
Двигател: EZ 1989
Местоположение: Рудозем/Пловдив

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот safet_d » Вто 05 апр 2011 23:20


На пръв поглед изглеждат като оригинална черно-червена хела :mrgreen: И да ги смениш нека да е с въпросната хела :beer


Потребителски аватар
Tafko
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 31 авг 2010 14:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот Tafko » Сря 06 апр 2011 10:55


Браво! Продължавай :bowdown личи си, че колата се прави с голямо желание :beer . Определено ще следя темата с интерес :oops:


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Corrado G60 Стара Загора

Мнениеот nokiangage » Сря 06 апр 2011 11:07


Поздравления колега :beer , продължавай в същия дух! Супер се получава... :да:



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта