"За" и "Против" големите джанти?

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

"За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот Apokaliptiko » Пон 13 фев 2012 19:11


Темата е по повод,дискусията която се повдигна в друга тема в раздел: "Продава".viewtopic.php?f=58&t=305758.Предлагам всеки да даде собственото си мнение.Инициативата за темата е от мен,Sashko_Trg,driver,MAYKI.Мисля,че съм оцелил раздела в който съм пуснал темата.Благодаря на всички предварително за дадените мнения.




V@lDo
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stz

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот V@lDo » Пон 13 фев 2012 19:15


Teмата е за офф-топик - автомобили с една анкетка.
Моето мнение е ЗА по-корем, но само ако имам втора кола ежедневка :wink:


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот KirilGeorgiev » Пон 13 фев 2012 19:17


Против Освен че се вдига разхода е и доста смешно да видиш кола която е по евтина от джантите дето едва мъкне :kissy:


Потребителски аватар
judasss
Мнения: 1484
Регистриран на: Пон 29 дек 2008 2:39
Автомобил: neshto nezakonno
Двигател: 2.9 VR6
Местоположение: в гаража
Контакти:

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот judasss » Пон 13 фев 2012 19:21


Кое е смешното колега ? Ако джантите прилягат на колата , няма нищо смешно че са по скъпи :?: тва изказване не беше въобще на место...

Аз съм за големите джанти , стига да не се прекалява maikomila


Потребителски аватар
joro_dexter
Мнения: 270
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот joro_dexter » Пон 13 фев 2012 19:31


scare и аз съм ПРОТИВ . Особенно като видя кола с 17/18 цола джанта за сумати пари и в същото време кара с нЕкви галоши !!! :screwy
Ами като нема кинти да си купи гуми , за къв са му тези големи джанти ??? Защото някой му е казал , че е модерно или е красиво ???? facepalm


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот Sashko_Trg » Пон 13 фев 2012 19:35


И аз съм ЗА големите джанти :)


Аз от самото начало когато купих колата исках да сложа големи джанти, но поради финансови причини не можах да си купя веднага и така след около 2 години се сдобих с джантите които исках най-много :) След като ги сложих колата промени стойката си коренно, татко ми разправяше за какво ще си даваш парите за глупости и в момента в който ги сложих, каза А много добре и седят, друг е въпроса вече от другата гледна точка от към проблеми ....

1.Ходова част
2.Разход
3.Комфорт
4.Други неща по-кормилната уредба, като хидравлична рейка, помпи и т.н.

Последна промяна от Sashko_Trg на Пон 13 фев 2012 19:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
gotti88
Мнения: 21
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот gotti88 » Пон 13 фев 2012 19:36


Аз съм за големите джанти, но само ако автомобила го позволява, т.е. да се спазват фабричните размери на джантите. Не ми харесват 20' джанти от А8 на голф или пък Туарег със 17'.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот Благовест » Пон 13 фев 2012 19:37


Всеки си преценява плюсовете и минусите...
Само,дето за плюс май е по-добрата визия...От там всичко е минуси:по-скъпи гуми,по-бързо износване на съединител,забравяш за качване по бордюри,може би една идея по-твърда возия;тези,които са с големи джанти да кажат имат ли разлика в разхода на гориво;по-капризни спрямо пътната настилка-не смятам да ставам абонат на вулканизаторите.И общо взето все "хубави" работи,свързани с разходи death
С една дума такава кола не може да бъде ежедневка...А вече е лукс да си позволиш да поддържаш две коли...
Лично аз ако трябва да променям цолажа,то ще е макс 16 :да:


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот driver » Пон 13 фев 2012 19:40


Темата според мен е за това дали големите джанти натоварват прекалено колата, какво може да се скапе и т.н., а [b]НЕ ДАЛИ НА НЯКОЙ НЕ МУ ХАРЕСВА КАК СТОЯТ НА КОЛАТА НА КУМШИЯТА И ДАЛИ ИМА ПАРИ ДА ИМ СЛОЖИ ГУМИ![/b]

Нека тук да се споделят лични впечатления + и - от карането с "големи" джанти, иначе става поредната тема с глупави изказвания от хора дето даже нямат коли а изказват "компетентни" мнения!


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот Tipsy » Пон 13 фев 2012 19:42


Да се отклоня леко от темата - колега KirilGeorgiev, как по-големите джанти вдигат разхода?

Сега по темата: Зависи за какво се ползва колата и какво се иска от нея. Ако ще се търси комфорт при возия, по-добре да се слагат джанти позволяващи гуми с височина 50-55, ако пък се търси визия - гуми 35-40.


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот Apokaliptiko » Пон 13 фев 2012 19:44


driver написа:Темата според мен е за това дали големите джанти натоварват прекалено колата, какво може да се скапе и т.н., а [b]НЕ ДАЛИ НА НЯКОЙ НЕ МУ ХАРЕСВА КАК СТОЯТ НА КОЛАТА НА КУМШИЯТА И ДАЛИ ИМА ПАРИ ДА ИМ СЛОЖИ ГУМИ![/b]

Нека тук да се споделят лични впечатления + и - от карането с "големи" джанти, иначе става поредната тема с глупави изказвания от хора дето даже нямат коли а изказват "компетентни" мнения!


Точно това е замисълът на темата.Не става въпрос за изказвания от сорта:"Ама гроздето немога да го стигна и затова е кисело....."

Последна промяна от Apokaliptiko на Пон 13 фев 2012 19:46, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот driver » Пон 13 фев 2012 19:45


Ето и моето виждане по въпроса:

Аз карам предимно с 18-19 цола и мога да ви кажа от опит, че 19-ските си тежат - зависи все пак от модела но се отразяват. Колата ми е чипната и кой знае каква разлика няма в ускорението но все пак се усещат спрямо сегашните ми 18-ски които са като перца спрямо другите които съм имал.

Карал съм същите като на колегата които продава 20" АУДИ А8 само, че 19 цола и сменях хидравличната рейка защото и се разказа играта. Не мога да кажа на 100% че е било от 19-ските но си бяха доволно тежки и със сигурност са допринесли за прецакването и.

Според мен оптималния вариянт е 18" не се отразява на динамиката осезаемо и изглежда и вози добре. /не , че не бих сложил пак 19" на Голфчето но задължително ще е някоя отворена и лека джанта.

п.п.
Имах ОЗ суперлегера 19" и джантата тежи 9,5 кг. - с гумата е 19 кг. - тва бяха най леките джанти които съм имал и колата не ги усещаше изобщо.


Потребителски аватар
ico219
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 14 апр 2009 14:38
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ
Местоположение: Плевен

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот ico219 » Пон 13 фев 2012 19:48


Преди карах Голфа (3-ка АБС) със 17-ки. Обаче малките спирачни дискове нещо не се връзваха с тези джанти. Сега си го карам със 15-ките и си ми е супер. На спортно окачване съм и усещам само плюсове от подмяната. А и за какво са и на кола 90 коня по-големи джанти? :dontknow:


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот Apokaliptiko » Пон 13 фев 2012 19:49


Точно така.Всеки може да прецени сам за себе си,как кара,как пази,какво може да поддържа и за какво го прави.


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот PabloEscobar » Пон 13 фев 2012 19:50


Всичко зависи от самата кола! Представете си Голф 1 с 19 цола...



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 153 госта