Mk1 Cab ATS // V R32

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... deFacelift :)

Мнениеот Жоро Делчев » Нед 18 авг 2013 17:03


Teзи коли са най-ценни в оригиналното си състояние и детайли.Единствената хубава промяна са регулируемото окачване и класически модел джанти.Не трябва да се стремим да ги правим по-нови отколкото са с китайски части и аксесоари,това е моето мнение.Сега колата е в пъти по-добре изглеждаща с истински фарове и цялата й оптика(фарове,мигачи,стопове) е оригинална и в един тон :th_up




Потребителски аватар
bulr1dr
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 07 апр 2006 14:45
Автомобил: Mk1 Cab 1987 + MkV R32 2008
Двигател: от 1600 до 3200
Местоположение: София

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... deFacelift :)

Мнениеот bulr1dr » Нед 18 авг 2013 19:37


Жоро Делчев написа:Teзи коли са най-ценни в оригиналното си състояние и детайли.Единствената хубава промяна са регулируемото окачване и класически модел джанти.Не трябва да се стремим да ги правим по-нови отколкото са с китайски части и аксесоари,това е моето мнение.Сега колата е в пъти по-добре изглеждаща с истински фарове и цялата й оптика(фарове,мигачи,стопове) е оригинална и в един тон :th_up


Много точно казано :th_up Ето няколко по-хубави снимки с новата предница ...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Между другото успях да си намеря и оригинална капачка за резервоара ...

Изображение

Изображение

Много съм доволен от резултата, единственото което остава са едни RML Snowflakes :smile Но тях живи и здрави следващия сезон :)


Потребителски аватар
bulr1dr
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 07 апр 2006 14:45
Автомобил: Mk1 Cab 1987 + MkV R32 2008
Двигател: от 1600 до 3200
Местоположение: София

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... deFacelift :)

Мнениеот bulr1dr » Нед 18 авг 2013 21:09


Bose написа:Най добре изглеждащата единичка в бг :th_up .За салона има ли някаква идея или за сега е с този ?


Салона си остава този със сигурност, имам обаче да подменя разни неща по интериора и да го освежа малко салона :)

bbboiko2004 написа:И мен с 2 та фара по ме радва, но колата си е твоя и си я правиш на теб да ти харесва! Мислил ли си за повече мощност под капака ?


Мислил съм определено, но все още не съм сигурен дали ми се влиза във филма, тъй като не мога да направя трансплантация сам, а ще трябва да я оставя на някой.


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... deFacelift снимки:)

Мнениеот Vw_polo_16v » Нед 18 авг 2013 21:27


Пак казвам че колата изглежда невероятно!!!!

П.П.-- Абе предния номер не стои ли малко накриво?? :))


Потребителски аватар
bulr1dr
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 07 апр 2006 14:45
Автомобил: Mk1 Cab 1987 + MkV R32 2008
Двигател: от 1600 до 3200
Местоположение: София

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... deFacelift снимки:)

Мнениеот bulr1dr » Нед 18 авг 2013 21:36


Vw_polo_16v написа:Пак казвам че колата изглежда невероятно!!!!

П.П.-- Абе предния номер не стои ли малко накриво?? :))


Тя цялата броня седи малко накриво, но все не ми остава време да я наглася :)


Потребителски аватар
bulr1dr
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 07 апр 2006 14:45
Автомобил: Mk1 Cab 1987 + MkV R32 2008
Двигател: от 1600 до 3200
Местоположение: София

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... deFacelift снимки:)

Мнениеот bulr1dr » Съб 05 апр 2014 22:14


Здравейте колеги, мисля че е време малко да я освежа тази моя тема :) След като цяла зима колата основно се караше от точка А до точка Б в сняг, дъжд и мръсотия и изглеждаше така да се каже ужасно :biggrin дойде време малко да я постегна и да я подготвя за летния сезон. Първото нещо което трябваше да се направи беше освежаване на джантите. След един сезон, в който колата се караше и от приятелката ми, бордовете се "поолющиха" малко :mhihi . Отделно алуминият се беше окислил, та последва шкурене, полиране, лъскане и т.н. Тъй като не ми се сваляха гумите, реших да пробвам по мързелив вариант. Спуснах гумите да не разпъват джантите и развих болтовете като на всяка джанта оставих по три болта. Дали е успешен този вариант, ще се разбере като напомпам гумите отново :smile Та така...

Преди:

Изображение

Изображение

След шкурките:

Изображение

и след полирането:

Изображение

Изображение

Не е съвсем като огледало, но като за първи път съм доволен от резултата. За сега съм направил три от джантите или тези които имаха удари. Утре ще правя последната но тя е само окислена, та ще свърша бързо и директно ги качвам :)

Тъй като болтовете ми бяха боядисани черни и след няколко развивания почна да се люпи боята, реших да поръчам направо черни болтове и още нещо ...

Изображение

а именно оригинални ББС капачки за метални вентили :smile

Изображение

между другото, болтовете са за RS но стават перфектно и за RM използва се на макс резбата :th_up


Та да вмъкна и нещо друго интересно ... преди месец на паркинг в квартала открих следното нещо:

Изображение

Изображение

Изображение

Колата е абсолютно същото изпълнение като моята ... цвят, салон, двигател, оборудване ... всичко :eek Мислех да търся собственика да я взимам за части, но след по внимателен оглед се оказа, че е тотал щета. Доста ръжда, салона е пълен с боклуци и тотално изгнил, пластмасите всичките изгорени, гюрука тотал щета ... жалко. Това ме амбицира още повече да възстановя моята като излязла от завода :) По едно време си мислех даже окачването и джантите да сменя, но засега ще си я покарам ниска и раздута :mhihi

Това което очевидно моята е имала, но впоследствие е сменено са броните. След известно ровене в нета се оказа, че броните с хромираните лайстни са абсолютно различни от обикновените, ужасно трудни за намиране са и хромираните лайстни няма от къде да се купят нови. След доста търсене се докопах най-накрая до две брони в доста добро състояние с бонус ... пръскачки за фаровете :)

Изображение

лайстните са малко прегорели и не са в много добро състояние

Изображение

след доста търсене (за финансовата част не ми се говори) се докопах и до две лайстни (долна и горна) за задната броня. Снимки по натам като освежа броните. Търся още две за предната броня, ако някой има или има идея откъде мога да взема подходящи заменяеми да казва :beer

Отделно през последните месеци си набавих и някои други части:

Изображение

Изображение

1. Стелки ... малко ми е модерен този велур, но така и не мога да разбера с какви стелки са си ги купували тия коли едно време :rolleyes
2. Датчик за температура на маслото (все пак и тия уреди трябва да се свържат най-накрая)
3. Двоен датчик за налягане на маслото
4. Тампони на макферсоните (консуматив при тия койлове)
5. Две капачки за над тампоните за красота :mhihi
6. Оригинална предна емблема
7. чисто нов VDO Волтметър за подмяна на амперметъра който имам в момента

отделно чакам нови рамена за чистачките от ГТИ и ново по-голямо казанче с помпа и за пръскачките на фаровете. Тук е момента да помоля за помощ за свързването на системата за пръскането на фаровете. Механически са ясни нещата, но електрическата инсталация не ми е никак ясна (със без реле, къде се свърза и т.н.). Ако някой има идея, ще съм му благодарен за съвет :)

И така следващите дни или седмици ще се работи по освежаването на колата и монтирането на частите :k050


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... освежаване

Мнениеот Marto_cafeto » Нед 06 апр 2014 18:36


Тая кола трябва да седи в музея ! УНИКАТ :scare3 :scare3


Потребителски аватар
Wrofeel_VR6
Мнения: 1670
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 20:39
Автомобил: Passat 3B2 1.8T 20V
Двигател: AEB
Местоположение: Видин

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... освежаване

Мнениеот Wrofeel_VR6 » Нед 06 апр 2014 18:58


Дай малко снимки и на онзи Звяр :twisted ... двигателя :mhihi .
Да беше оставил бележка или да беше питал някой за другия мк1, дори и да казваш че нищо не става от него не се знае кога и на кой ще потрябва тази кола.Някой хора не знаят какво имат и го дават просто ей така.


Потребителски аватар
jamie1
Мнения: 542
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 10:57
Автомобил: Chevrolet Aveo LT
Двигател: DOHC
Местоположение: Сливен

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... освежаване

Мнениеот jamie1 » Нед 06 апр 2014 19:00


Голфчето ти е уникално.Харесва ми как се грижиш за него :th_up


Потребителски аватар
dibo92
Мнения: 47
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 21:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... освежаване

Мнениеот dibo92 » Пет 18 апр 2014 13:25


Страхотна е колата,браво!
Можеш ли да споделиш мнението си за окачването и отпред имало ли е проблеми някакви със минаването на гумата покрай пружината и съответно с какво ет са джантите?


Потребителски аватар
bulr1dr
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 07 апр 2006 14:45
Автомобил: Mk1 Cab 1987 + MkV R32 2008
Двигател: от 1600 до 3200
Местоположение: София

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... освежаване

Мнениеот bulr1dr » Пет 18 апр 2014 21:44


dibo92 написа:Страхотна е колата,браво!
Можеш ли да споделиш мнението си за окачването и отпред имало ли е проблеми някакви със минаването на гумата покрай пружината и съответно с какво ет са джантите?


Мерси колега,

окачването като цяло е пълен боклук, вози доста твърдо и подскача яко, но за 170 евро толкова. Не мога да ти дам обаче обективно мнение, тъй като нямам сравнение. Мисля тази година да го сменям с AP или DTS. И те се водят са от "евтините", но поне говорят, че са доста по добри от JOM, TA-Technik и т.н. Както казват който купува евтино купува два пъти. Та ако имаш пари взимай нещо друго, ако не това ще ти свърши работа за визията (може да се развинтва доста надолу) приготви си обаче нови бъбреци и забрави за писта :mhihi Иначе джантите ми са с ЕТ33 и нямам никакъв проблем с разстоянието до гумата.

И да не съм офф ... work in progress ...

Изображение

и още две нови неща ...

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
kiro rachnata
Мнения: 558
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 18:44
Автомобил: vw
Двигател: бензинов
Местоположение: в средата на България

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... освежаване

Мнениеот kiro rachnata » Съб 19 апр 2014 0:47


Много хубав автомобил :th_up


Потребителски аватар
bulr1dr
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 07 апр 2006 14:45
Автомобил: Mk1 Cab 1987 + MkV R32 2008
Двигател: от 1600 до 3200
Местоположение: София

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... освежаване

Мнениеот bulr1dr » Пон 28 апр 2014 12:45


Така ... тъй като някои от частите са вече монтирани, реших да направя няколко снимки ...

... броните :smile

Изображение

Изображение

новите рамена на чистачките със спойлерче от GTI с хубави чистачки Bosch :)

Изображение

новите стари BBS :biggrin

Изображение

и като цяло визията сега ...

Изображение

Изображение

и междувременно няколко снимки с други интересни машини от ВАГ групата :)

Изображение

Изображение

остава да свържа VDO-уредите и пръскачките на бронята. Както загатнах имам и няколко промени по интериора, но съм ги завършил още :biggrin


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... нови брони :)

Мнениеот RoadRunner » Пон 28 апр 2014 13:10


Колата е невероятна и определено не си сбъркал с фаровете!


Потребителски аватар
chakazulu
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: RS

Re: Felsgrau Mk1 Cab ... нови брони :)

Мнениеот chakazulu » Пон 28 апр 2014 22:50


Колата е бижу. :th_up Това, което ми липсва всеки път като отварям темата, са хубавите снимки. :smile



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта