`96 VW Mk3 Cabrio VR6

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

`96 VW Mk3 Cabrio VR6

Мнениеот golf_1 » Чет 08 ное 2012 9:14


Дойде времето и на тази количка :) Не отдавна се сдобих с нея. Колата е 96-та година с 2.0 8v мотор Карман едиция правена в Германия, което не се среща редовно по тукашните земи. И както всяка друга 16 годишна кола имаше свойте забележки, които ще се видят след малко. Екстрите който има колата са може би стандартните за модела, 4 ел.стъкла с комфорт модула,ел.огледала, централно заключване, кожен салон, климатик, абс, модул за дневни светлини и т.н. Малко от предисторията, аз съм трети собственик. Първият собственик я е купил от Фолксваген 97-ма, 10 години след това попада в човекът от който аз я купих, дълго годишен служител във Фолксваген. Стана ясно, че колата е поддържана както подобава и след огледа се разбра, че няма как да се изпусне.

Хайде на огледа

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отне ми около половин час да я огледам обстойно и два тигела, час след това вече си бяхме вкъщи 8)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Таванът леко мръсен, но в перфектно състояние :)

Изображение

Изображение

Дойде понеделник и хайде на преглед и регистрация

Изображение

Запознаване с братята

Изображение

Изображение

и се почна с едно каране по каньони и язовири

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

От тук се започва с промяната. Обмислях дали да не пусна темата на пролет, когато очаквам колата да придобие повече вида които съм замисли, но прецених, че никога не е излишно да се получи някоя странична идея и критика. Нека започна с нещата които се промениха.
Започна се с дреболий.
Поради някаква причина нямаше халогените което някак си ми седи неестествено на мене. Също се забелязва и зайгравката ми с огледалата, капачката и емблемата, малко лигавщини ама.. :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изпадна нещо интересно, чисто новичък ОЕМ от фолксваген комплект сутиен за капака и бронята. Доста полезно за мен, тъй като по-голямата част от времето съм на магистралата и предпазва от камъчетата. В момента сложих само това на капака, за бронята евентуално зимата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


По интериора няма да са големи промените, топка на скоростите от 20 jahre, комплект педали от ТТ заедно с мъртвия педал, едно воланче от Корадо, че тоя американския нещо не ми харесва и още разни неща. Също и долната жабка под еърбега съм подготвил. Предните седалки както става ясно са за претапициране. Малко по-късно снимки на интериора в момента до където съм стигнал.

Още малко от екстериора на колата. Антената от калника изчезна също.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Колата е малко джипче в момента, но тъй като бях доста зает през летния сезон да и се наслаждавам, нямаше време за много работа по нея, но скоро по-сериозно.
Следващите неща които ще последват са койлове и джанти. Целта ми за колата е стилна и изчистена, това е моят идеал за фв с разни дребни елементи.
Много се замислям за широк нож, както и за зелена/черна хела така, че ще ми трябват малко мнения отностно това.

С това започвам тази тема и с надеждата ми да успея да направя една стилна кола.

Последна промяна от golf_1 на Сря 25 сеп 2013 8:46, променено общо 5 пъти.




Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Mk3 Cabby Karmann Edition

Мнениеот Stefan » Чет 08 ное 2012 9:39


Честито, много хубава тройка, много запазена изглежда. Със здраве да си я караш и много безаварийни километри :D

По темата: Според мен е по-добре да си оставиш този нож, който много добре стои на колата, не и слагай широкия :!: Едни джанти Порше много добре ще и залепят, а ако не ти се занимава с фланци, някой BBS :wink:

Успех с развитието по-нататък :beer


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Mk3 Cabby Karmann Edition

Мнениеот radi_nrj » Чет 08 ное 2012 10:02


Stefan написа:По темата: Според мен е по-добре да си оставиш този нож, който много добре стои на колата, не и слагай широкия :!:


Зависи дали и колко ще я смъква. Ако няма да ляга по корем с GTI нож седи по-добре според мен.


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: Mk3 Cabby Karmann Edition

Мнениеот golf_1 » Пет 09 ное 2012 3:50


За ножа ще видиме по-натам, но иначе колата ще се смъкне доста, най-малкото ще я направя на нивото на другата ми 3-ка, ако не даже и по-ниско, вече зависи от джантите.

Днеска сложих тъмни сайдмаркери, че тези оранжевите с нищо не се връзваха.
Ето го и воланчето от корадо, което на мен ми е доста удобно, в другата кола карам със същия от доста време. Ще се използва докато взема от 3.5 волан. :)
Изображение

топкана на скоростния лост и педалите, като разбира се и едно друго табло
Изображение

Изображение

за жабката се чудя кой от двата варианта да направя. Дали да сложа жабката и кората под волана както са в цвета на горната част на таблото или пък да сложа тези които са в цвета на централната конзола, кори на вратите, седалките и т.н.

Изображение

джантите също е ясно, че порше или ббс ще седят най-добре или защо пък не и мерцедес или ауди :Mr Green Fun ,но докато се намери правилния комплект възнамерявам да пробвам с нещо по-различно и днеска взех един комплект 16-ки, пък ще видиме как ще стоят. Имат нужда от малко работа по тях и ще се пробват.

Изображение


Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: Mk3 Cabby Karmann Edition

Мнениеот Special mk3 » Нед 11 ное 2012 21:53


Колата доста ми харесва обичам кабриолетите и този имам много изпъкващ чар,джантата според мен която си взел ще върви с ниско окачване и картината ще е пълна.
Ще следя темата за да видя какво ще се получи.
Успех !


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: Mk3 Cabby Karmann Edition

Мнениеот golf_1 » Вто 13 ное 2012 3:21


Ниското окачване скоро ще е факт, а 16ките изпадат от играта вече след днешната покупка! От известно време се оглеждах за тези джанти и ето, че днеска се появиха на пазара :twisted:

Ето го и следващото парченце от картинката, 17" TSW Imola.

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
VALENTINO_ROSSI
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 21 фев 2007 0:48
Автомобил: MK3 GTI 16V 20YAHRE
Двигател: ABF 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Mk3 Cabrio Karmann Edition

Мнениеот VALENTINO_ROSSI » Вто 13 ное 2012 19:01


Страхотен избор на джанти...TSW-то е брутално.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Mk3 Cabrio Karmann Edition

Мнениеот vucata » Вто 13 ное 2012 19:13


:bowdown страхотна кола. Салона е убийствен ! Много харесвам бялата кожа. Честит да ти е и много безаварийни километри. Един въпрос...на каква цена взе сутиените :beer


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: Mk3 Cabrio Karmann Edition

Мнениеот golf_1 » Сря 14 ное 2012 5:16


Доста евтино изпаднаха за такъв OEM комплект - 90$ :)
Още нещо интересно за интериора, което се замислям дали да не използвам въпреки, че плеъра с usb-то е доста по практичен.

Изображение


Потребителски аватар
Y.J
Мнения: 580
Регистриран на: Чет 14 окт 2010 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Mk3 Cabrio Karmann Edition

Мнениеот Y.J » Сря 14 ное 2012 7:30


искаме снимкии :banana


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: Mk3 Cabrio Karmann Edition

Мнениеот golf_1 » Чет 15 ное 2012 4:25


И аз искам снимки, ама много мразя да пазарувам на тъмно и немога да снимам :lol:
Днеска случайно попаднах на салон като моя, разбрахме се с момчето и го взех, задната седалка е повече от перфектна, от предните има какво да се желае, но определено ще е по-лесно да се възстановят от колкото моите.
Качвам само снимка на задната, защото предните две веднага бяха сложени в колата, че ми омръзна от тия гадни калъфки :)

Изображение

и както споменах и това ще бъде сложено, след като почна да си пия хапчетата редовно и ми омръзнат шаренийте mhihi

Изображение


Потребителски аватар
chochov_w
Мнения: 418
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 5:29
Автомобил: vw mk3
Двигател: гти
Местоположение: Varna

Re: Mk3 Cabrio Karmann Edition

Мнениеот chochov_w » Чет 15 ное 2012 18:06


поздравления за новата придобивка :да:


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: Mk3 Cabrio Karmann Edition

Мнениеот golf_1 » Пет 23 ное 2012 1:46


Така вече е по-добре, вижда се и забележката на шофьорската седалка, но това вече е доста по-лесно да се оправи от колкото състоянието в което бяха моите седалки. Следващата стъпка за интериора е да успея да намеря оригиналните стелки eusa

Изображение


Потребителски аватар
jelevbg
Мнения: 497
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 17:42
Автомобил: Golf III
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Карнобат
Контакти:

Re: Mk3 Cabby Karmann Edition

Мнениеот jelevbg » Пон 26 ное 2012 15:21


Stefan написа:Честито, много хубава тройка, много запазена изглежда. Със здраве да си я караш и много безаварийни километри :D

По темата: Според мен е по-добре да си оставиш този нож, който много добре стои на колата, не и слагай широкия :!: Едни джанти Порше много добре ще и залепят, а ако не ти се занимава с фланци, някой BBS :wink:

Успех с развитието по-нататък :beer

+1 :да:
Хубаво кабрио :)


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: Mk3 Cabrio Karmann Edition

Мнениеот golf_1 » Чет 29 ное 2012 9:09


До края на месеца се надявам силно да съм поръчал и монтирал вече окачването, за да мога да сложа 17-ките, че нямам търпение вече :Mr Green Fun Следващите няколко дни отиваме на малка разходка с колата, но следващата седмица съм замислил да се заема с огледалата от 3.5 и разни дреболий докато дойде времето за окачването :D

Изображение

Изображение

Замислям се дали да сложа и кожата на бронята, ~1000мили ще навъртя извън градско :roll:



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта