1975 Mk1 Golf LS - "Rustaman Vibration"

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: 1975 Mk1 Golf LS

Мнениеот Stefan » Чет 28 фев 2013 11:23


А как стоят нещата с техническия преглед и движението й покрай полицайте :rolleyes




Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: 1975 Mk1 Golf LS

Мнениеот madcap » Чет 28 фев 2013 22:07


Иво направо си е Арлекин-рат :) Инетресен ще ми е вътрешния дизайн :)


Потребителски аватар
420
R.I.P. High Roller
Мнения: 341
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 22:55
Автомобил: Golf Mk1
Двигател: DX
Местоположение: София

Re: 1975 Mk1 Golf LS

Мнениеот 420 » Чет 28 фев 2013 22:54


Благодаря за положителните отзиви, и на мен започва да ми харесва. И въпреки първоначалните планове, все повече се замислям дали да не си я оставя така; вчера докато я превозвахме видях реакциите на хората и ми стана много весело.

Голфмк1, понеже предишният собственик работеше на митницата, предните гуми са отворени навън - да загребват. :icon_lol Едно от нещата, за които я извадих от гаража е реглаж на предния мост. Стъпка по стъпка - все пак, тъкмо съм започнал. Това в случай, че се обръщаш към мен понеже правя колата сам, а си писал в мн.ч.

За движението по пътищата ще те информирам... в движение :smile - скоро моторчето ще е в по-добро здраве, мисля да мина технически преглед (само оптимист!) и по някое време ще цъфна в КАТ за да сменя цвета и по документи.

Вътре няма да има изненади освен лепенките... и един :censored2 . С него обаче нещо изоставам. :neutral

Последна промяна от 420 на Нед 17 мар 2013 22:15, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: 1975 Mk1 Golf LS

Мнениеот Stefan » Пет 01 мар 2013 13:06


Едно предложение от мен ако ти допада идеята :wink И двете врати стоят някак постни на останалия фон. Измисли някое лого от сорта на една от вратите със боя и шаблон, след което го състари като го притриеш леко със шкурка така че да изглежда че вратата е взета от някоя сервизна кола :biggrin

Изображение


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 1975 Mk1 Golf LS

Мнениеот stefan4o » Пет 01 мар 2013 14:02


Ако ще я правиш шоукар не е лоша идеята. Ама кола в такова състояние да се движи по пътищата (не че не съм виждал и в по-лошо, ама поне не им личи толкоз)... ще е приключение пътуването с нея, има реален шанс да се върнеш с кръгла лепенка на предното стъкло :icon_lol


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: 1975 Mk1 Golf LS

Мнениеот Petrolhead » Пет 01 мар 2013 14:25


stefan4o написа:Ако ще я правиш шоукар не е лоша идеята. Ама кола в такова състояние да се движи по пътищата (не че не съм виждал и в по-лошо, ама поне не им личи толкоз)... ще е приключение пътуването с нея, има реален шанс да се върнеш с кръгла лепенка на предното стъкло :icon_lol

много трудно е да стане. полицаите не са такива идиоти, реално се кефят на подобни извращания.

като бях ръждив са ме спирали само да пипнат капака да видят че наистина е ръжда.
аз не бих пипнал по боята повече нищо. оправи купето да няма гнило, дупки и тн и газззз


Потребителски аватар
T.C.T.
Мнения: 1234
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СофиЯ

Re: 1975 Mk1 Golf LS

Мнениеот T.C.T. » Пет 01 мар 2013 17:00


Автора може да е амбреаж :Mr Green Fun, но си мисля че ще вземе правилното решение,а то е да изпъне колата в заводски вид,
после да и сложи полирания BBS и да я пусне да лази.RAT style-a е за комерса,единичките не го заслужават.


Потребителски аватар
420
R.I.P. High Roller
Мнения: 341
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 22:55
Автомобил: Golf Mk1
Двигател: DX
Местоположение: София

Re: 1975 Mk1 Golf LS

Мнениеот 420 » Съб 02 мар 2013 1:17


T.C.T. написа:Автора може да е амбреаж :Mr Green Fun, но си мисля че ще вземе правилното решение,а то е да изпъне колата в заводски вид,
после да и сложи полирания BBS и да я пусне да лази.RAT style-a е за комерса,единичките не го заслужават.


Айде моля ти се без подобни препратки... голям педал съм, но десен. :18b Ааама ха, ще ме обижда на политически убеждения той :Mr Green Fun И се научи да си използваш члена по предназначение (говоря граматически :mhihi )! :icon_lol

За колата не знам какво да ви кажа. Ще поживеем, ще видим. Аз не я направих рат, само я лиших от няколко кила кит и боя. Сложих стъкла, брони, лайстни, окачване и джанти. И няколко други интересни неща, които дълго време съм искал да имам. В момента изглежда що-годе така, както когато за последен път е била във фабричен вид. И все още не е готова. За пропорционалните време и опит, които съм "вложил в проекта", съм доволен.

Количката е това което е, така както е - един фолксваген с история и живот, които не искам да отнемам като я възстановя пред или встрани от вас. Това е причината и да си карам голфчето, с което се обърнах на Калояново така, както е - издрано и очукано. Повечето, които ми четете глупостите, сте наясно, че фолксваген не е просто кола - това е член от семейството. Всъщност, моето се изгради благодарение на голфчетата ми, прекарали сме много време и сме имали незабравими моменти в тях, затова особено държа на историята им. Заради това, засега фабрично-оцелелия-жълто-метален/ръждив-очукано-посъбран вид остава. Вътре (ще)е с оригиналния интериор от 75-та; зеленият капак и някои от стъклата също са от годината на производство.

Помните ли Следж Хамър?

-Спокойно, знам какво правя.
Изображение

Последна промяна от 420 на Нед 10 мар 2013 11:57, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: 1975 Mk1 Golf LS

Мнениеот Stefan » Съб 02 мар 2013 14:08


Изображение


Потребителски аватар
Luchouuuu
Мнения: 91
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:25
Автомобил: Mk4 Variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: 1975 Mk1 Golf LS

Мнениеот Luchouuuu » Сря 06 мар 2013 9:54


https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Количката е известна не само в БГ :)


Потребителски аватар
420
R.I.P. High Roller
Мнения: 341
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 22:55
Автомобил: Golf Mk1
Двигател: DX
Местоположение: София

Re: 1975 Mk1 Golf LS - "Rustaman Vibration"

Мнениеот 420 » Съб 09 мар 2013 23:26


Рисунката е забавна, единствено ми прави впечатление това Volkswagon, а снимката в японската страничка много ме зарадва. :th_up

Днес снимах малко разлики. Малката ключалка има още един болт отдолу, дупката за който се появи след снимката. Естетика ще се търси по-натам. :mrgreen Вратите са от по-новия модел, заради това трябваше да се пипнат. Добре, че имах чарковете. Можете да видите разликата и в колонките на самите купета.
Това е още едно от готините неща на единичките - наследствен белег, предаден от костенурката - "живият" дизайн, еволюцията на модела, разликата в купетата, произведени само с няколко месеца разлика. Също така фаровете през първата година не са били Хела, а Бош (в момента не знам с какви съм, но глася Бош-овете), задните лампички над номера нямат черната пластмаса, добавена за 76-та, лайстните на праговете са алуминиеви вместо пластмасови, рейката се захваща на друго място, седалките ми са със слама и пружини, няма пресовки за задни колани и има дупки за тапи под пантите на задния капак. Парното се включва с плъзгащо се лостче вместо с копче, скоростите са обозначени на пепелника, както и, разбира се, култовата извивка между задните стопове. Тези, които са на колата са от серията, произведени за Дойче Пост - базови модели без индикатор за задна скорост. Пощенските коли също са били жълти, което ме устройва идеално. :icon_lol
Разликите са общо над 60, но не мога да ги изброя. Ако някой се интересува може да посети някоя от страниците, посветени на тези коли:
http://www.swallowtail.info
http://www.golf1-ig.de/

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Някой няма ли да намери кусури или нещо друго, на лична основа примерно? Хайде, не бъдете срамежливи - нали сте физически гиганти. :mhihi :mhihi :Mr Green Fun :mhihi Дали пък не стана ясно, че имам достатъчно самочувствие да не се връзвам на тъпотии? А може би не знаете какъв нов съвет да ми дадете? При всеки случай започва да ми доскучава и се замислям дали начините, по които гледаме на колите не са прекалено различни.


Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: 1975 Mk1 Golf LS - "Rustaman Vibration"

Мнениеот Kirocco » Пон 11 мар 2013 11:06


Уникално е брат всичко което правиш :bowdown . Темата е супер яка и я следя с голям интерес. Единичката е жестока и само, който не се е захванал с подобно нещо, той не може да го оцени. Харесва ми, че споделяш опита си с всички нас. Извини ме, че ти спамя темата...и успех с манията... :th_up :love.vw

Последна промяна от Kirocco на Вто 12 мар 2013 18:27, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
420
R.I.P. High Roller
Мнения: 341
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 22:55
Автомобил: Golf Mk1
Двигател: DX
Местоположение: София

Re: 1975 Mk1 Golf LS - "Rustaman Vibration"

Мнениеот 420 » Пон 11 мар 2013 13:27


Благодаря ти много! Искаше ми се да знам има ли интерес, понеже мненията спряха, а аз съм близо до края и започнах да се чудя какво става, доскуча ми и взех да закачам момчетата. Точно понеже гледам да обясня някои разлики и неща, които смятам за крайно интересни, а не срещам достатъчно отзиви се зачудих какво правя и защо. Мнението на човек като теб, който толкова детайлно и старателно направи бижу от старото сироко, ме радва и обнадеждава двойно. Не бих си и помислил да го приема за спам - не заради похвалите, а заради това, че идва от запален автомобилист и ценител на старите фолксвагени.
:th_up :beer

Да не съм офф:

Изображение


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: 1975 Mk1 Golf LS - "Rustaman Vibration"

Мнениеот beyker_boy » Пон 11 мар 2013 13:47


Кой какво казва и какви мнениа дава не е много важно. Аз много рядко си позволявам да пиша на някой в темите. Още повече да давам мнения и квалификации. Но доколкото съм запознат с това, което правиш съм сигурен, че колата ще стане уникална, както и другите Голф-чета, които си направил. Пък и ме съмнява само моето мнение да е такова, още повече, че твоите коли се знаят от безбройните посетители на Феста. Детайлите при теб се изпипват до край. Прови си колата, както на теб ти харесва. То и това е смисъла - теб да те радва. В близко време ще мина до магазина ти, да видя как стоят нещата с Корадо-то.


pesho_gti
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 16 яну 2005 19:39
Автомобил: audi a4
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1975 Mk1 Golf LS - "Rustaman Vibration"

Мнениеот pesho_gti » Пон 11 мар 2013 14:13


Има има интерес даже голям а колата е просто :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта