Проект Passat B5 - черен мат

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот taran » Вто 01 юли 2014 6:12


С пигментите за база,не съм имал проблеми при оцветяването на филера.
Щом си натиснал калника,от него е проблема,не е от пантите.
Ти хубаво и сменяш цвета,ма няма ли да се наложи разходка до БГ за промени в талона.




Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот dimovip » Вто 01 юли 2014 8:54


Стига си писал ми боядисвай :newsm66 чакаме крайния резултат, убеден съм, че комбито ще стане трепач.

Последна промяна от dimovip на Сря 16 юли 2014 12:56, променено общо 1 път.


srmsvetli
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 17 фев 2014 11:44
Автомобил: Passat B5
Двигател: TDI 1.9 110 hp
Местоположение: Kyustendil
Контакти:

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот srmsvetli » Пет 11 юли 2014 14:26


taran написа:Ти хубаво и сменяш цвета,ма няма ли да се наложи разходка до БГ за промени в талона


Е да за нова година като се прибирам ще го сменя,само дано не се заядат на митницата.Иначе изоставам от графика имах страшно много работа но ето малко снимки да поддържам оганя :c020

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Както споменах няколко пъти че при мата основата трябва да е идеална,аз не го спазих разбира се :redface
Забелязват се някой дреболии които ме дразнят,който при гланц нямаше да се забелязват но ще видя може накрая да го пребоядисам отново.

А ето и калниците....

Изображение

Изображение


Значи:
И двете ръце ги пръснах с разредена +10% боя(смес боя и лак и втвърдител) и при първата ръка се забелязва намалена покривателна способност но съвсем малко,но покритието става много по гладко и да ви кажа честно втората ръка защо я пръскам не зная след като и от първата става но така съм почнал така ще продължа.

Ето и калник на слънце,става интересно....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


За протокола:

още 400мл боя(смес боя,лак,втвърдител и разредител)но бяха в повече, може би 300мл.щяха да стигнат.

Поздрави


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот Marto_cafeto » Вто 15 юли 2014 13:04


Давай смело и повече снимки !


srmsvetli
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 17 фев 2014 11:44
Автомобил: Passat B5
Двигател: TDI 1.9 110 hp
Местоположение: Kyustendil
Контакти:

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот srmsvetli » Нед 27 юли 2014 14:07


Здравейте колеги,
ето още някоя снимка...

тук е на основа
Изображение

Изображение

ето я пръснах и само една ръка боя с 10% разредител в нея и е много добре...
Изображение

Изображение

тук е на другият ден вече изсъхнала
Изображение

Изображение

Изображение


качих и капака но преди да го сложа като вдигнах покривалото - познайте,изненада.... :scare3
мишка си свила гнездо в пространството при вентилатора за купето.ох боже разтурих го и купих спрей срещу гризачи и от онези капани лепенки дето гризача минава и се залепя за тях,но понеже трябваше да ходя на работа отложих процедурите за вечерта......ето че вечерта отивам да заложа капана и да напръскам гледам стресла две мишлета ма........... й!!!!заложих капаните и напръсках мишлетата с спрея и си викам сега като се върне да ги храни ще я хвана........и на сутринта :scare3 :scare3 :scare3 гадната мишка свила ново гнездо зад компа и ги пренесла там.....откачих наточих вряла вода в едно шише и ги залях.....е спряха да мърдат и отидох да взема капан като хората че явно е голямичка и се беше измъкнала от лепенките.....връщам се след около час и гадината ги беше махнала от там.....дано не е минала към купето.сега следя за следи и миризма вътре ама май се е махнала.гадост!!!

Иначе ще стане красавица..

Изображение

Изображение

Изображение

За протокола още 100мл боя(една ръка)

Поздрави


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот Fearless » Чет 31 юли 2014 13:25


И аз имах мишка,ама си беше избрала много неприятно място - точно под рейката.Познай какво се случи с главата й като тръгнах :icon_lol После ми създаде главоболия да се чудя как да я махам от там.
Успех с пасата,лачен се получава :th_up


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот taran » Вто 02 сеп 2014 7:13


Пробвах твоята рецепта-добре се получи.Е,сложих една ръка маталик за основа,щото елементите бяха на светъл филер,пък последно,собственика се спря на графитен металик и реших да не рискувам да прозира някъде.
Мата стана равномерен,а в същото време на слънце изпъкват металните частици в металика.


srmsvetli
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 17 фев 2014 11:44
Автомобил: Passat B5
Двигател: TDI 1.9 110 hp
Местоположение: Kyustendil
Контакти:

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот srmsvetli » Нед 07 сеп 2014 14:51


Радвам се че съм бил полезен,да по този начин металните частици остават на повърхността и изпъкват на слънце повече от нормално,но ефектът е страхотен-3D.

Аз имах няколко проблеми с боята,поръчах си още 500мл ама човека нещо беше объркал и вместо точният цвят ми беше пратил само черното без металите вътре и понеже август беше много горещ и много работа въобще не обърнах внимание когато пръснах вратата в 10 часа след работа.А бе пръскам и гледам нещо не е наред лъщи повече от колкото трябва,нанася се като лъскав лак ама пуста умора въобще не отчетох какво става.

На сутринта отидох да видя какво се е получило и.......ужас,нищо общо......един страхотен черен сатен :eek

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Стана ми лошо,всичко това на вратата на която настоях много в подготовката
-внимателно изшкурване
-една ръка праймер(сив)
-пак внимателно шкурене
–втора ръка праймер(вече оцветен)
-пак ама наистина внимателно шкурене за да е перфектно

и накарая УЖАС......

Какво се оказва-не само е забравил металите вътре в боята а и самата боя е от тази дето си има лак в нея
абе манджа с грозде....Звъня му аз и човека ми обяснява че не е възможно да е направил грешка и ми каза да му я пратя боята да види.Пращам аз и да наистина негова грешка и ми вика за да не я изхвърлям щял да я оправи :rolleyes а аз нали се сещате че вече съм я смесил с един литър мат-лак.Ама човека ми казва не се коси ще я оправя-ок вика си аз и чакам.Ето че боята идва вече с металите в нея и аз
-пак на водна шкурка цялата врата
-и пак боя
и пак ужас...........страхотен сатен с перла този път......абе да му...........

Звъня пак на човека и му обяснявам че това не се получава мат а полу мат(сатен)и той ми вика еми да не искаше ли това........тук вече се сещате какво казах за цялата му рода....
Както и да е разбрахме се и айде нова доставка на боя.Този път всичко дойде точно и :
-айде пак водна шкурка
-и айде пак боя
този път всичко стана като по учебник равномерно абе перфектно само не разбрах как на излизане от камерата лепнах маркуча върху боята :banghead :banghead :banghead :banghead
и айде наново викам си 6-ти път ще е на късмет
-айде пак водна шкурка
-айде пак боя
:bowdown този път всичко стана ок.

Ето го и леко нареден..

Изображение

Изображение

Изображение

За протокола още 100мл. боя(без да броим грешките :icon_lol )
и да по добре става като нанесеш първо цвета с лак-гланц за да се разлее добре и да покрие перфектно и тогава боята с мат-лака и става направо божествено.
Поздрави


srmsvetli
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 17 фев 2014 11:44
Автомобил: Passat B5
Двигател: TDI 1.9 110 hp
Местоположение: Kyustendil
Контакти:

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот srmsvetli » Нед 07 сеп 2014 21:39


Колеги имам един въпрос,
нали знаете че тези пасати имат проблем с фаровете,моите светят на кръст като единият е за призимяване на самолети.Та случайно имам оригинални фарове за пасат 5-тица(за тези които държат на подробностите Б5,5)и се чудя дали да не феислифтна?Възможно ли е?Аз си мисля че да ама някой дали го е правил,освен калници капак и броня дали е необходимо нещо друго?


srmsvetli
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 17 фев 2014 11:44
Автомобил: Passat B5
Двигател: TDI 1.9 110 hp
Местоположение: Kyustendil
Контакти:

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот srmsvetli » Чет 11 сеп 2014 20:54


Айде още една врата е готова,този път или ставам все по добър или метода на боядисване е по сполучлив.

Минах я с праймер не цветен на дебело-3 ръце и после с шлайфа почти до нула и после една ръка от грешната боя и пак водна шкурка и накрая финалното покритие с правилния цвят и става перфектно.

Сега вече споделям мнението на колегата по напред в темата че кола се боядисва по лесно от пластмаси на мотор,и по бързо :drunk

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот onazi » Чет 11 сеп 2014 21:01


О, тук има нещо много интересно!
Поздравления :bowdown


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6045
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 11 сеп 2014 21:23


на първо място браво за желанието и постигнатия резултат. Обаче чисто приятелски бих те посъветвал нещо. Сваляй дръжките като боядисваш. Под капачетата остават дори и малки зони с нематирана боя и от там след време е възможно да почне да ти се бели мат-а. Самите дръжки също е хубаво да се матират и боядисат от двете страни, заради същата причина.
Свалят се много лесно, отвиваш винтчето което държи капачето, издърпваш го леко, дърпаш дръжката назад и я изваждаш внимателно.
п.с. Каква е причината да пръскаш детайл по детайл ? Нямаш голямо помещение за цялостно боядисване ли ?


srmsvetli
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 17 фев 2014 11:44
Автомобил: Passat B5
Двигател: TDI 1.9 110 hp
Местоположение: Kyustendil
Контакти:

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот srmsvetli » Чет 11 сеп 2014 21:41


onazi написа:О, тук има нещо много интересно!
Поздравления :bowdown


:headbang :headbang :headbang радвам се че кефа е взаимен...

Колега DoH_KuXoT къде беше по рано да ме светнеш,не се бях замислял за дръжките в смисъл проблема с беленето иначе се старая доста да ги пръсна гладко и то вътрешната страна без да ги свалям и досега само тази врата е леко грапава от долу.Вижте нямам никакво време крада по 15-20мин на ден да работя по колата и нямам никакви нерви да се забавя с ден два заради такива подробности.И да камерата е много малка взехме я за мотори и няма къде да събера цялата кола иначе сега ако някой ме пита дали е по добре цяла или на части с сигурност ще кажа цяла,по лесно и по бързо.

А сега нещо повечко за проекта.

Идеята ми дойде от този пасатор:
Изображение

Изображение

и ето че случайно точно в този момент пиаджио извади нов модел с точният цвят.

Сега чакам преден капак и калници от пасат Б5,5 и какво ще се случи на капака.....

Изображение

само че с матов завършек.(Става въпрос за феис-лифт) :wink

Но освен това ще се различава с факта че няма да има никел никъде,джантите ех тук много мислене и на края...

Изображение

само че може би с малка червена линия? :gruebel

и ето такава лепенка но и тя червена ....

Изображение

само дали няма да стане циганиика?


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот taran » Пет 12 сеп 2014 7:28


Да не губиш време,като пръснеш "грешната"боя за подложка,отгоре направо пръскай правилната,не е необходимо миждинно шлайфане.
Или някаква тъмна база,също става.


Потребителски аватар
Илия.Лосиков
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 06 мар 2017 10:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Проект Passat B5 - черен мат

Мнениеот Илия.Лосиков » Вто 21 мар 2017 6:40


Здравейте, иаках да попитам каква боя ползвате за да не сс пресече лапа при смесването. :beer



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта