Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Karturu
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 3:12
Автомобил: VW Golf Mk.3
Двигател: AEA 1995
Местоположение: София

Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Karturu » Сря 25 юни 2014 21:33


Здравейте колеги,

Седя правя някакви планове за промени по голфчето и ми се иска да му сложа едни ангелски очи. Скоро няма да е понеже скъпичко излиза пък и има механични проблеми за оправяне още. Искам обаче да си имам ясна идея какво ще правя в бъдеще но не мога да оправя кое какво е на пазара и какво ше се получи.
Питането ми е за такъв тип фарове:
Изображение
Търся нещо подобно като визия - 2 очи, изрязани отгоре. Искам рефлектора и стъклото да са опушени но не намирам нещо подобно на нашия пазар. Не ми се иска да поръчвам от вън.
Също не съм наясно кое е по-добре - с лупи или без, ксенони или обикновени (но добри) крушки? Опушените стъкла предполагам блокират част от светлината? Ако не се намерят такива с опушени стъкла кое е по-добро като вариант - фолио или пръскане?

Ако може някой да ми предостави малко информация по която и да е по точките ще съм благодарен :)




Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Mario951 » Сря 25 юни 2014 21:49


Може би трудно ще покриеш всички критерии, но попринцип лупа + ксенон е най-добре. Опушени стъкла за фарове не знам да продават, не съм виждал на живо кола с опушени фарове как осветява, но щом повечето хора евентуално махат затъмняването на фара това говори само по себе си според мен. Иначе най-безобидно е фолио-то, като дори има специални фолиа за фарове и стопове който уж почти не ограничават светлината. Ето това долу-горе предполагам ще ти хареса:

http://www.ebay.com/itm/93-98-VW-Golf-Cabrio-MK3-Black-Halo-Projector-Fog-DRL-Headlights-/310991832901?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item48688ec745&vxp=mtr

Търсиш projector headlight :c020

П.П Вече как седят на колата е друг въпрос, тука има бая избор че дори и мисля че същите ги предлагат, но цената е малко по-друга :mhihi

http://www.bktuning.bg/categories.php?CategoryID=88


Karturu
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 3:12
Автомобил: VW Golf Mk.3
Двигател: AEA 1995
Местоположение: София

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Karturu » Сря 25 юни 2014 23:05


Ето това най ми допада като визия:
http://www.bktuning.bg/product.php?ProductID=3816 (черното)

Предполагам че едно фолио ще постигне желания затъмнен ефект. Ето тук изрязвам една снимка от един голф.

far.jpg


Това е всъщност нещото което бих искал да постигна. Не искам във фара да има мигачи и т.н.
Едно не ми е ясно с тези фарове. Ринга е декоративен а рефлектора предоставя светлината? Ринга се води габарита ли ? Също така ксенон - фара трябва да си е за ксенон или се преправя нещо? Там ми е малко тъмна Индия :(

Благодаря за инфото до сега :)


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Mario951 » Сря 25 юни 2014 23:18


Не съм особено запознат с твойте въпроси, но мога да ти кажа някой неща, подробна информация предполагам може да намериш в форума ако се разтърсиш. Ринга си свети не е просто декоративен, чел съм че ги връзват като габарити. Ксенон на фар с рефлектор е крайно НЕпрепоръчително, защото заслепява. Има колеги който са готови да спорят, ама поне аз не съм виждал рефлекторен фар с ксенон да не заслепява. Иначе ако сложиш толкова тъмно фолио на рефлекторен фар, та дори и на фар с лупа, то ще ограничава бая светлината според мен, но може да земеш по качествено фолио и да пробваш...


Karturu
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 3:12
Автомобил: VW Golf Mk.3
Двигател: AEA 1995
Местоположение: София

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Karturu » Чет 26 юни 2014 1:47


Значи да разбирам че фара да е със ксенон е най добре да е с лупи а не с рефлектори ?


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Bro0z3r » Чет 26 юни 2014 6:02


Ксенон, рефлектори и кристални стъкла е възможно най-калпавата комбинация за останалите участници в движението :no Ако стъклото е оребрено по се ядва, но все пак ксенон се слага в лупа, не в рефлектор (изключение прави Renault Laguna 2 и още има-няма десетина модела коли (които не мога да назова :mhihi), които фабрично имат ксенон в рефлекторен фар (крушките им са с цокъл D2(?)R))


Karturu
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 3:12
Автомобил: VW Golf Mk.3
Двигател: AEA 1995
Местоположение: София

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Karturu » Чет 26 юни 2014 10:43


Благодаря за информацията колеги. Снощи се поразчетох и докато се усетя стана 4 в сутринта :screwy
Сега горе долу знам какво да търся, така че съм Ви много благодарен!


Потребителски аватар
svrusev
Мнения: 102
Регистриран на: Чет 12 юли 2012 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Novi pazar

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот svrusev » Чет 26 юни 2014 15:04


Ще ти постна една снимка да се надъхаш повече и нагледно да видиш каква огромна разлика има във визията колега :18b
Прикачени файлове
IMAG0184.jpg


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Bai Sando » Чет 26 юни 2014 19:13


Имах такива фарчета отдавна.От всичките кристални тунинг-измишльотини тия са може би с най-добро качество след кристалната Хела стил голф 4.Горе-долу светят добре,но с ксенон както всеки рефлекторен фар си заслепяват малко отсрещните и трябва да се свалят максимално на долу за да не им пречат.
Аз лично на моите си играх да им сложа лупи и светенето им се подобри в пъти :wink


Karturu
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 3:12
Автомобил: VW Golf Mk.3
Двигател: AEA 1995
Местоположение: София

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Karturu » Чет 26 юни 2014 19:34


Благодаря за снимката колега. Това търся като визия - 2 очи отрязани от горе но ми се иска да са си с лупи и черни от вътре без мигачи. Четох за тези ФК и имаше доста негативни мнения че светели много по-зле от Хелла. За сега не съм намерил модел на фар който да покрива тия параметри. Ще видим с кое ще се прави компромис


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Mario951 » Чет 26 юни 2014 19:44


Е то от рефлектор до лупа има голяма разлика, но от рефлектор до рефлектор не мисля че ще бъде кой знае каква разликата, та дори моето мнение е че би трябвало по-силно да светят новите фарове, защото рефлекторите са нови и отразяват по-добре, вече настройката на фара може и да е по-трудна при ФК-то, но това няма как да го знам аз :biggrin Моя пасатор 91-ви набор са дзверя малко вечерта, не съм особено доволен от фаровете му или може би крушките му са ментаци...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Bai Sando » Чет 26 юни 2014 19:46


И тия стават с лупи но е много филм :mhihi
Изображение
Изображение


Karturu
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 3:12
Автомобил: VW Golf Mk.3
Двигател: AEA 1995
Местоположение: София

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Karturu » Чет 26 юни 2014 19:53


Като цяло искам да мина ксенон но не искам да преча на колегите по пътя. Просто не съм такъв човек. Гледам че има лупи за вграждане но нито имам идея какво се прави по фара нито какви лупи са качествени...абе може да се поразчета но предпочитам фара да си е с лупи. Или поне 1 лупа. Също ще трябва да сменя и ринга на окото понеже искам да е червен и стъклата на фаровете ще трябва да ги затъмня.
Един ден...един ден... ханс ще стане както искам. До сега съм налял 6 хилки в него така като го смятам още 3-4 ще ми трябват да стане така както искам :). Всеки луд с номера си дет се вика

ПС: много е красива твойта, забравих да спомена :bowdown


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Mario951 » Чет 26 юни 2014 19:56


Мммм червени рингове е най-малкото незаконно :biggrin


Karturu
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 3:12
Автомобил: VW Golf Mk.3
Двигател: AEA 1995
Местоположение: София

Re: Въпрос за тунинг фарове Angel Eyes за Голф 3

Мнениеот Karturu » Чет 26 юни 2014 19:59


опааа виж за това не се бях сетил :mhihi
това сигурно ли е между другото? Какви са допустимите цветове, защото по пазара съм виждал най-различни рингове в цветовата гама?



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта