Project Corrado Megahertz - Кожа

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4190
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот bbboiko2004 » Вто 30 юни 2015 15:33


Много радва, всички идеи без една ми харесват, а именно задната броня и праговете. Ще стане прекалено накичено според мен. В момента стойката му е много добра. Ако искаш по- ниско, го свали но не го сваляй изкуствено с прагове. :th_up




Потребителски аватар
passat_b5
Мнения: 227
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 22:33
Автомобил: Vw Passat b5 - Audi a4 b7
Двигател: 1.8T
Контакти:

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот passat_b5 » Вто 30 юни 2015 20:19


Красота... :th_up Колега качвай само повече снимки да ни радваш с този неповторим автомобил, поздравления и успех за напред. :18b


Потребителски аватар
djdarkness
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 17:25
Автомобил: Corrado
Двигател: 9a
Местоположение: Димитровград

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот djdarkness » Вто 30 юни 2015 20:23


Задницата иска още надолу. Гумите ми се струват високи. 245/40/17. Чудя се колко по ниски мога да взема, за да мога да я сваля още. Ако са на 35, колко трябва да е широчината без да се стречват.


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот beyker_boy » Чет 02 юли 2015 16:16


Добре се получава колата, поздравления. Като цяло и аз като колегата по-горе мисля, че без прагове си стои доста добре. Успех с реализирането на идеите за в бъдеще.


ivan_venelinov
Мнения: 82
Регистриран на: Сря 12 мар 2014 16:07
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 1Y 1994
Местоположение: Казанлък

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот ivan_venelinov » Чет 02 юли 2015 21:28


Браво колега хубаво проектче :th_up


Потребителски аватар
djdarkness
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 17:25
Автомобил: Corrado
Двигател: 9a
Местоположение: Димитровград

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот djdarkness » Пон 06 юли 2015 21:10


Ето и фаровете отблизо. Беше доста трудно да реша къда да бъдат мигачите. Гледах какви ли не самонаправии и нищо не ми хареса. Пък и се искаше смелост да отвориш чисто нов фар, който си чакал 1 месец да пристигне, за да му стопиш рефлектора с поялник, за да направиш дупки, но ефекта е на лице и си залужаваше. Свети достатъчно силно, а вечер направо заслепява. Струваше по малко от 5лв да се направи това изпълнение.
11722419_1095237520504975_5818423044909451409_o.jpg
11698891_1095237703838290_5707828588761032760_o.jpg


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот R.o.s.e.n » Вто 07 юли 2015 8:34


Браво и за фаровете, както и преди ти писах колата става страхотно според мен. Поздравления отново за труда, които влагаш по детайлите. :th_up


Потребителски аватар
Silverlight
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 29 яну 2015 20:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот Silverlight » Вто 07 юли 2015 18:40


Много добър проект колега всичко е измислено и изпълнено на доста високо ниво. Единственото, което не ме кефи е че си решил да слагаш Brock-ове преди малко гледах снимки с такива джанти и ми се струва грозно. Аз бих заложил на такива:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/Volkswagen_Corrado_-_Flickr_-_jns001.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f8/Volkswagen_Corrado_-_Flickr_-_jns001_(1).jpg


Потребителски аватар
djdarkness
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 17:25
Автомобил: Corrado
Двигател: 9a
Местоположение: Димитровград

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот djdarkness » Вто 07 юли 2015 19:33


Silverlight написа: Единственото, което не ме кефи е че си решил да слагаш Brock-ове преди малко гледах снимки с такива джанти и ми се струва грозно.


Не съм казал, че ще ги сменя на 100%. Просто искам да видя и с тях как ще стои, преди да съм дал цифра за тези да се полират.
Тези дни отивам да търся алуминий парче, за да почва стругаря да прави капачките.


Потребителски аватар
djdarkness
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 17:25
Автомобил: Corrado
Двигател: 9a
Местоположение: Димитровград

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот djdarkness » Сря 08 юли 2015 20:06


Една Мокра Снимка.
12.jpg


И малко ъпдейт по комфорта - Тъкмо бяхме сложили климатик на колата, но изпадна оферта да е климатроник и ейго на ! ! !
4.jpg


Продължавам да действам ! ! !

ПП Препоръчайте ми марка ксенон. Спрял съм се на 4300 келвина, правилно ли съм се насочил ?


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот pe6kata » Чет 09 юли 2015 8:27


Климатроникът ти е на италианската фирма "Диавия", която допълнително оборудва коли, които фабрично са без климатик. Монтирай си климатроник от голф3, това нещо е недоразумение.

Корадо-то си е красива кола- оригинално е доста раздута, има хубава линия, всичко по колата си е на място. Има много детайли по нея, а детайлите са мноого важни за цялостния облик не една кола-дават и завършеност. Недей да залиташ по някакви клишета като "изчистен тунинг" - изчистена визия означава да няма нищо допълнително и излишно, а не да отстраниш детайлите по колата. Иска точната джанта и окачване, всичко останало изисква много фино да се пипа, иначе се рискува постигнатия разултат да е отрицателен.

Визията на предната броня не искам да я коментирам, както и на на предницата изобщо, номерата никак не стоят на място.
Допълнителното раздуване на корадо в степента, в която си го направил, се прави още от самия калник, броните се разширяват, не е само да е удължи веждата отгоре, а в краищата да излезеш на нула.

Широки джанти вървят със стречнати гуми. На 10же най-добре стои 235/35/17, говорим за умерен стреч за нормално ежедневно каране. Колата е малка и ако сложиш на тази джанта гуми, които не са стречнати, ще е меко казано нелепо.

Седалките може да смениш само с такива от дълбокото корадово рекаро или друго модел на рекаро от по-висок клас, но в същия стил. Да сложиш от фиат купе си е престъпление, ако си решил да правиш стойностна кола.

Ако се пипа фино с визията - добавки, брони, прагове, има много сполучливи китове на Риегер и определено стоят добре. Корадото е доста ниско, а фабрично прага му е изтеглен нагоре, което я прави визуално висока, а реално карантията му на няколко пръста от асвалта. Една от снимките със задницата на червеното корадо е с много интересна и добре излеждаща задна броня, макар че аз не си падам по този тунинг.

Успех с колата.


Потребителски аватар
djdarkness
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 17:25
Автомобил: Corrado
Двигател: 9a
Местоположение: Димитровград

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот djdarkness » Чет 09 юли 2015 12:50


Благодаря за критиката. И на мен гумите ми се струваха не на място. Ако сложа 235/35 отзад, за 8,5j отпред какъв би бил размера. Относно калниците и броните, ще се правят подобрения преди боя със сигурност.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот pe6kata » Чет 09 юли 2015 13:27


8,5J изглежда добре с 205/40/17 - масов размер за 17-ка. Отделно че този размер е максимално близък до оригиналния като външен диаметър на гумата.

Аз съм в почти същата конфигурация 9J отпред с 215/40/17 и 10J с 245/35/17. За отзад неможах да намеря 235/35/17 като обувах колата. Всяка марка гуми, макар и със един и същ размер, стои различно на джантата. В моя случай съм с континентал конти контакт и стреча е добър.

Повечето ти идеи за колата при мен са реализирани- пътя по който си тръгнал, аз съм го минал вече. С радост бих ти помогнал с нещо, стига да мога :th_up


Потребителски аватар
djdarkness
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 17:25
Автомобил: Corrado
Двигател: 9a
Местоположение: Димитровград

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот djdarkness » Чет 09 юли 2015 14:22


Колата нямаше да я вадя от боди шопа докато не стане готова, но работната кола счупи скоростна кутия и останах на сухо. И сега от 2 седмици съм с нея и си я снимам и намирам кусури само. Като цяло имаме пречка в преден десен калник. Майстора мисли, че не е от тази кола и е правен уж за нея защото повечето ръбове не пасват и беше в кит целия, или е бил ударен и е изправен г/д. На вратата иска нагоре, на капака иска навътре и отпред до фара трябва да е заоблен, а той е прав и оттам веждата е правена по гумата и като я гледаш изглежда по малка от лявата и се изнервям много. Той твърди че бронята иска на дясно и затова калника изглежда така, стенда уж не бил добре. разкрачена била :banghead и каза че няма да бара повече защото не знае кое да бара. И сега моята задача е да разглобявам първо да видя дали гумите са като хората, после бронята и накрая да меря калниците къде им е разликата, за да му кажа къде е проблема. Ако можех да намеря друг калник ще се прави наново, обмислям да взема от някой колега и да правим отливка. Или се чудя ако дам левия на автокозметично ателие дали няма да могат да направят огледален калник за отдясно. Като цяло тук ми е проблема в момента. Задната броня му бях казал да я раздуе цялата, накрая я направи така защото повече му харесвало или не му се е занимавало нз. Но тя ще се прави наново, така че ще оправим проблема. Сега като се загледах и предната ще иска малко да се разшири. До 1 седмица ежедневката трябва да е готова и ще мога да разглобявам смело.

И две снимки от снощи ( телефона е много зле )
На долната снимка се вижда как десния калник иска да се прибере към капака.
Прикачени файлове
5.jpg
45.jpg


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Project Corrado Megahertz

Мнениеот pe6kata » Чет 09 юли 2015 16:10


Колата ти е фейслифтова, а най-вероятно калника във времето ти е подменен с такъв от корадо преди фейса. Разликите са точно такива, каквито си описал.
Фейслифтовото корадо ползва различни фарове, преден капак, калници, брони, халогени и мигачи.



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта