Проектче до някаде реализирано :) golf 3 ..:: освежаване ::.

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
ivsnara
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 16 окт 2008 2:03
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: Дизел
Местоположение: София

Проектче до някаде реализирано :) golf 3 ..:: освежаване ::.

Мнениеот ivsnara » Пет 07 ное 2008 18:58


Здравейте на вскички от скоро съм във форума понеже не бях в Българията и наскоро се прибрах има няма месец... Та ето и моята историйка преди 2 годинки ми взеха голф 3-ка 1.9 чист дизел 94г. единствените екстри са ел фарове и ел шебидах... и голфчето изглеждаше така... Изображение Изображение
Извинявам се за снимките и лошото качество но тези ги намерих в нета понеже нямам снимки от 1вите дни на голфчето... Така като 1 млад запален маняк :) реших да подобря визията както ватре така и ванка на голфчето ето какво имах на предвид.. Изображение
тука бях сложил червени диоди бях ги забелязал на др червена кола преди това и ми хареса... реших да и взема и тасове временно .. Изображение
последва затамняване на стаклата на задните врати както и на багажника.. както и забравих да спомена за веждите на фаровете.. Изображение Изображение
такаа.. следваше интериора.. нова тапицерия със нова топка за скоростният лост.. Изображение
реших докато имам пари да и направя и музичка.. понеже беше с оригиналният касетофон и само едни предни пищялки и нищо др се наложи да взема : CD JVC , Елипси за отзаде за кората JVC , нови пищялки за отпреде Pioneer, и отзаде за в багажника една бас касичка 15' HERTZ и усилвател към него Tunder двуканален ето и малко снимчици... Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
така... може да се каже че заварших до някаде замисленото тогава със Биксенон ..За съйаление сега нямам снимки понеже не съм знаел тогава че след година ще ми се наложи да покажа :) ..Та наложими се да замина изван Бг да побачкам лятото и след 6 месечни маки се прибрах и се залових пак за голфето... и разбрах и за форума.Регистрирах се и доста идеи сам откраднал от тука както сам си купил и някои работи ... та продалжавам да обеснявам и да показвам с снимков материал... Така 1вото нещо беше така желаните от близо 1 година ал джанти и се спрях на momo и с тях си взех и ниско профилни гуми ... Изображение
такааа следваше снижаването на купето или така нареченото спортно окачване но за целта аз подмених само прожините със спортни и ето ефектът.. Изображение
така за тази помощ искам да благодаря специално на P.Solberg :) така и докато имам още пари реших да я постегна както си му е редът понеже забелязох доста раждичка на калниците на тавана каде ли не ето малко снимки да видите и обяснение какво исках да променя... тука явно някои ме е подпрял леко и ме е ужулил докато ме нямаше в бг Изображение
Ръждичка тук там Изображение Изображение
след спортното окачване калничето не издаржа :) Изображение т
ака тука тази лайсна и този стикер са планувани да изчезнат :) Изображение
Планувано е и боядисването на пласмасите на огледалата Изображение
сащо ще се боядиса бронята ,ще се премахне емблемата и ще се монтира широкият нож, Изображение
задната броня сащо ще се боядисва емблемата ще се премахне както и надписа голф целта е да се изчисти от всякаде... Изображение
номера също трябва да се уплатни че не е захванат хубаво и така с тая вата :) не вари Изображение
.... Закарах колицата на тенекиджия добар може да се каже познат е ,а аз през това време се запасих с някои работи от форума и от магазина ето малко снимчици .. Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Това бяха нещата с които се снабдих и отидох да ги занеса в сервизчето да ми ги монтират накрая след като я поиспанат така да се каже и пребоядисат... ами дойде мига да видите резултатът на 2 годишни усилия и спестявания ето го и него... Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
До тука се видя предницата със новите придобивки ето сега и задницата... Изображение Изображение
Ето най накрая и снимка с xenon-чето Изображение Изображение
Ето ме и мене гордият притежател на туй чудо :) Изображение
Ами това е от мене за сега от тук нататък сте вие приемам всякакви поздравления ,критики ,съвети и идеи... Ам оства ми за сега което сам замислил да сложа отзаде накрайник искам само накрайник защото е дизелче и не ми са дават пари а и няма да стане звукът както на бензинките но поне искам отзаде да има фаца :)...

..:: THE END ::..

Последна промяна от ivsnara на Пет 07 ное 2008 20:23, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот snupeca » Пет 07 ное 2008 19:08


Абре колега :lol: Добре се получава ама накрайник.... хич не ме кефи - виждал съм и е грозно.(ти си знаеш де) Най-добре си намери сток двуцевката от TDI ако питаш мен :wink:


Потребителски аватар
ivsnara
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 16 окт 2008 2:03
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: Дизел
Местоположение: София

Мнениеот ivsnara » Пет 07 ное 2008 19:13


snupeca написа:Абре колега :lol: Добре се получава ама накрайник.... хич не ме кефи - виждал съм и е грозно.(ти си знаеш де) Най-добре си намери сток двуцевката от TDI ако питаш мен :wink:
Колега точно нещо подобно междо др тарся и се надявам да намеря скоро ще имам снимчици...


Потребителски аватар
Adrian-AAA
Мнения: 1319
Регистриран на: Съб 10 мар 2007 21:07
Автомобил: Golf 2 and 3
Двигател: AAA and AFN
Местоположение: София(BG)/Lübeck(DE)

Мнениеот Adrian-AAA » Пет 07 ное 2008 19:18


като ги видя тия джипси стопове и не ми се влиза да разглеждам повече по тия теми


Потребителски аватар
ivsnara
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 16 окт 2008 2:03
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: Дизел
Местоположение: София

Мнениеот ivsnara » Пет 07 ное 2008 19:19


anndroo написа:като ги видя тия джипси стопове и не ми се влиза да разглеждам повече по тия теми
Всеки си има мнение и на всеки го уважавам...


zmeev_2
Мнения: 451
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 22:06
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот zmeev_2 » Пет 07 ное 2008 19:19


Колега до тук добре но като си започнал да кристализираш направи го до край и по правилния и най подходящ начин,малко със стоповете си збъркал но...ниското окачване си е ниско,няма две мнения с тези пружини не може да се постигне кой знае какво виж в платени обяви Doktora продава окачвания на доста добри цени...и замисли се за други джанти(нещо с бордче)...тогава вече можеш да видиш колата си наистина променена,и задоволяваща очите ти,ако наистина искаш една добра външна визия.... :roll:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Пет 07 ное 2008 19:33


Е, колега, тя моята кола е по-тунингована от твоята... Този т.нар. "тунинг", който си направил е по-скоро козметика и освежаване според мен, ама явно всеки го разбира по различен начин.
Тъй като искаш критики ще започна с тях:
1. Никога не съм разбирал хората, които слагат тапицерии тип "МЕТРО" (дето ги продават по големите супермаркети), дървени топчета по седалките и други такива щуротии...
2. Стоповете ти с този "хромиран" обков са... малко калайджийски тип (който е виждал кола на калайджии или т.нар. каракачани знае за какво говоря)
3. Джантите - не са лоши, явно си вложил парички там, но по-скоро биха отивали на Ферари с тази форма, отколкото на Голф, погледни из американските форуми, там почти няма лоша джанта на Мк3 и Мк2 на потребителите...
Явно се стараеш, важно е на теб да ти харесва, но аз такава кола не бих я загледал на улицата, просто няма нещо по външния й вид, което да ме впечатли, дотолкоз, че да се обърна след нея...
Поздрави


Потребителски аватар
ivsnara
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 16 окт 2008 2:03
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: Дизел
Местоположение: София

Мнениеот ivsnara » Пет 07 ное 2008 19:35


stefan4o написа:Е, колега, тя моята кола е по-тунингована от твоята... Този т.нар. "тунинг", който си направил е по-скоро козметика и освежаване според мен, ама явно всеки го разбира по различен начин.
Тъй като искаш критики ще започна с тях:
1. Никога не съм разбирал хората, които слагат тапицерии тип "МЕТРО" (дето ги продават по големите супермаркети), дървени топчета по седалките и други такива щуротии...
2. Стоповете ти с този "хромиран" обков са... малко калайджийски тип (който е виждал кола на калайджии или т.нар. каракачани знае за какво говоря)
3. Джантите - не са лоши, явно си вложил парички там, но по-скоро биха отивали на Ферари с тази форма, отколкото на Голф, погледни из американските форуми, там почти няма лоша джанта на Мк3 и Мк2 на потребителите...
Явно се стараеш, важно е на теб да ти харесва, но аз такава кола не бих я загледал на улицата, просто няма нещо по външния й вид, което да ме впечатли, дотолкоз, че да се обърна след нея...
Поздрави

Благодаря за мнението ..за тапицерията си прав тя е временна като се снабдя с лев мисля да направя нещо по вапроса ...


devil_vas
Мнения: 1367
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 13:25
Автомобил: BMW 330Cd 261hp 591nm
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот devil_vas » Пет 07 ное 2008 20:13


винаги съм знаел, че тунинга и това да си доработваш нещо по колата, трябва да е съобрзено с това - дали можеш да заделиш необходимите средства, за да се постигнеш нужния резултат.
да знам че на всеки му се иска да има "тунинг" автомобил, но в повечето случай желанията се разминават с действителността.

3-пъти отварям темата и се чудя дали да пиша, ама няма начин трябва да си го кажа...
та какво виждаме - стопове, решетка, джанти (с размерите на капачки от бира), ксенонче, калъфки за седалките... сега ми кажи честно, това ли е представата ти за тунинг?

вече имаме доста качеастени тунинги в раздела. моля ви учете се от тях. отделно форумите вортекс са отворени за всеки, четете, учете се, събирайте пари и ако правите нещо, го правете както трябва. да не говорим да пускате колата си по форумите. какво точно да видим тук, и бъдещ проект ли е това да си боядисаш панелите на страничните огледала или да си търсиш гърне от дизел :roll:

п.с. нищо лично, просто много ми идват вече тези теми със освежаването и козметичните промени. общо взето който си купи джанти и кристалки и веднага пуска тема за тунинга на колата си, което е неразбираемо за мен (а и за множеството от четящи този раздел).


Потребителски аватар
ivsnara
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 16 окт 2008 2:03
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: Дизел
Местоположение: София

Мнениеот ivsnara » Пет 07 ное 2008 20:17


devil_vas написа:винаги съм знаел, че тунинга и това да си доработваш нещо по колата, трябва да е съобрзено с това - дали можеш да заделиш необходимите средства, за да се постигнеш нужния резултат.
да знам че на всеки му се иска да има "тунинг" автомобил, но в повечето случай желанията се разминават с действителността.

3-пъти отварям темата и се чудя дали да пиша, ама няма начин трябва да си го кажа...
та какво виждаме - стопове, решетка, джанти (с размерите на капачки от бира), ксенонче, калъфки за седалките... сега ми кажи честно, това ли е представата ти за тунинг?

вече имаме доста качеастени тунинги в раздела. моля ви учете се от тях. отделно форумите вортекс са отворени за всеки, четете, учете се, събирайте пари и ако правите нещо, го правете както трябва. да не говорим да пускате колата си по форумите. какво точно да видим тук, и бъдещ проект ли е това да си боядисаш панелите на страничните огледала или да си търсиш гърне от дизел :roll:

п.с. нищо лично, просто много ми идват вече тези теми със освежаването и козметичните промени. общо взето който си купи джанти и кристалки и веднага пуска тема за тунинга на колата си, което е неразбираемо за мен (а и за множеството от четящи този раздел).

Добре можеби си прав че не сам избрал подходящият раздел ако може да се премести темата в ОФФ извинявам се за което просто съм нов а не сам има предвид че съм я тунинговал освежаване е правилната обосновка...


Потребителски аватар
pro
Мнения: 766
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 14:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pro » Пет 07 ное 2008 20:29


Махни и онова гадното лепещо-то от стоповете(много е селско)


Потребителски аватар
ivsnara
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 16 окт 2008 2:03
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: Дизел
Местоположение: София

Мнениеот ivsnara » Пет 07 ное 2008 20:32


pro написа:Махни и онова гадното лепещо-то от стоповете(много е селско)

Стоповете са така оригинални нищо не е лепено по ях просто са хромирани целите стопове !!!!! И не мога да рабера какво толкова не ви харесват стоповете кристални почти сащите като отигиналните са просто са хромирани ??? да не мислите че са без пари..... Изображение
Всеки случай е по добре от еднообразните кристални стопове които всеки 2ри слага ..... ся като си различен от др даи да го распанем на краст???
Тези по добре ли са !!!
Изображение


Потребителски аватар
PL 16v
Мнения: 262
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен / Майнц

Мнениеот PL 16v » Пет 07 ное 2008 20:40


Много добре се освежило голфето,каквото си искал си го направил по твой вкус. :wink:


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот martineli » Пет 07 ное 2008 20:57


аа ти си от 64 блок нали
аз се имам много с мариян от 4 вход ама скоро не съм минавал и не съм видял кво си направил
ама добре е станало
жалко само че е чисто дизелче
ама и тва се лекува


Потребителски аватар
ivsnara
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 16 окт 2008 2:03
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: Дизел
Местоположение: София

Мнениеот ivsnara » Пет 07 ное 2008 21:04


martineli написа:аа ти си от 64 блок нали
аз се имам много с мариян от 4 вход ама скоро не съм минавал и не съм видял кво си направил
ама добре е станало
жалко само че е чисто дизелче
ама и тва се лекува

Дам сащия и аз сам болен заради 1.9 чист дизел ама до година ще му правя силож тунинг такаче :) дай боже да стане сичко ...



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта