Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
djaiwan
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 04 фев 2012 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven
Контакти:

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот djaiwan » Пон 12 ное 2012 17:50


Прикачени файлове
DSCF7270.jpg
DSCF7271.jpg
DSCF7272.jpg
DSCF7273.jpg




Потребителски аватар
mafiacartel
Мнения: 965
Регистриран на: Нед 22 юли 2007 13:19
Автомобил: VW Golf 2 GTI G65
Двигател: PG
Местоположение: гр.Поморие

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот mafiacartel » Пон 12 ное 2012 23:03


djaiwan написа:Ето и клип http://vbox7.com/play:728bdacc00


Смени си външния датчик за температура на въздуха с такъв от голф 4-ка. И тези лампи които светват ти казах че по маса се гасят. И така и не разбрах синия кабел на кой пин си го вързал на таблото ?

Също така може да ти дава отклонение в километража с около 15-20км/h да го имаш на в предвид от там и показателите за изминати километри ще показват други стойности.


djaiwan
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 04 фев 2012 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven
Контакти:

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот djaiwan » Вто 13 ное 2012 21:29


колеги моля ви кажете ми по какъв начин се настроива горивомера.... показва ми пълен зерезвоар.... и кат е пълен покавзва празен... нещо с VAG-COM няма ли да стане ?


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот vucata » Вто 13 ное 2012 21:34


mafiacartel написа:
djaiwan написа:Ето и клип http://vbox7.com/play:728bdacc00


Смени си външния датчик за температура на въздуха с такъв от голф 4-ка. И тези лампи които светват ти казах че по маса се гасят. И така и не разбрах синия кабел на кой пин си го вързал на таблото ?

Също така може да ти дава отклонение в километража с около 15-20км/h да го имаш на в предвид от там и показателите за изминати километри ще показват други стойности.


Тогава каква е идеята да правиш тъпотии...само заради визията ? Километража не е верен, километрите не са верни....бензиномера не работи....баахти и всичко това да съсипеш цялото табло и накрая за едни сини лампичи...че то по-лесно да си сложиш сини диоди и едни стрелки на 3ково табло и да приключиш с разправиите :evil:


Потребителски аватар
mafiacartel
Мнения: 965
Регистриран на: Нед 22 юли 2007 13:19
Автомобил: VW Golf 2 GTI G65
Двигател: PG
Местоположение: гр.Поморие

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот mafiacartel » Вто 13 ное 2012 23:23


vucata написа:
mafiacartel написа:
djaiwan написа:Ето и клип http://vbox7.com/play:728bdacc00


Смени си външния датчик за температура на въздуха с такъв от голф 4-ка. И тези лампи които светват ти казах че по маса се гасят. И така и не разбрах синия кабел на кой пин си го вързал на таблото ?

Също така може да ти дава отклонение в километража с около 15-20км/h да го имаш на в предвид от там и показателите за изминати километри ще показват други стойности.


Тогава каква е идеята да правиш тъпотии...само заради визията ? Километража не е верен, километрите не са верни....бензиномера не работи....баахти и всичко това да съсипеш цялото табло и накрая за едни сини лампичи...че то по-лесно да си сложиш сини диоди и едни стрелки на 3ково табло и да приключиш с разправиите :evil:


Ами забравих да добавя че и стрелката на обортомера е мудна и бавно отреагира спрямо 3-ковото. Но просто визия колега просто за визия е всичко !


Потребителски аватар
mafiacartel
Мнения: 965
Регистриран на: Нед 22 юли 2007 13:19
Автомобил: VW Golf 2 GTI G65
Двигател: PG
Местоположение: гр.Поморие

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот mafiacartel » Вто 13 ное 2012 23:25


djaiwan написа:колеги моля ви кажете ми по какъв начин се настроива горивомера.... показва ми пълен зерезвоар.... и кат е пълен покавзва празен... нещо с VAG-COM няма ли да стане ?


Смени си цялата помпа с такава от голф 4-ка тъй като поплаваците са с различна посока на измерване :D


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот Bai Sando » Вто 13 ное 2012 23:32


И каква е целта от цялата хамалогия,след като половината уреди не показват вярно и разни ламби светят?
На всичкото от горе и пластмасата около километража не съвпада :screwy
Най-лесно си сложете едни плазмени километражи и светещи стрелки и си става супер.Както писаха малко над мен.


Потребителски аватар
mafiacartel
Мнения: 965
Регистриран на: Нед 22 юли 2007 13:19
Автомобил: VW Golf 2 GTI G65
Двигател: PG
Местоположение: гр.Поморие

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот mafiacartel » Вто 13 ное 2012 23:57


Bai Sando написа:И каква е целта от цялата хамалогия,след като половината уреди не показват вярно и разни ламби светят?
На всичкото от горе и пластмасата около километража не съвпада :screwy
Най-лесно си сложете едни плазмени километражи и светещи стрелки и си става супер.Както писаха малко над мен.



:)) колега то тогава каква е логиката на 2-ката да слагат мотор от голф 5 като могат да си купят голф 5 :)) просто си се води модификация нещо което ти си си го направил с желание. love.vw :077:


Потребителски аватар
mafiacartel
Мнения: 965
Регистриран на: Нед 22 юли 2007 13:19
Автомобил: VW Golf 2 GTI G65
Двигател: PG
Местоположение: гр.Поморие

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот mafiacartel » Сря 14 ное 2012 0:00


djaiwan написа:колеги моля ви кажете ми по какъв начин се настроива горивомера.... показва ми пълен зерезвоар.... и кат е пълен покавзва празен... нещо с VAG-COM няма ли да стане ?



Слушай бе колега 5 работи попита и всички ти казах как стават ,а аз те попитах къде върза кабела от алтернатора към таблото и се правиш на интересен ??????


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот Bai Sando » Сря 14 ное 2012 19:30


mafiacartel написа:
Bai Sando написа:И каква е целта от цялата хамалогия,след като половината уреди не показват вярно и разни ламби светят?
На всичкото от горе и пластмасата около километража не съвпада :screwy
Най-лесно си сложете едни плазмени километражи и светещи стрелки и си става супер.Както писаха малко над мен.



:)) колега то тогава каква е логиката на 2-ката да слагат мотор от голф 5 като могат да си купят голф 5 :)) просто си се води модификация нещо което ти си си го направил с желание. love.vw :077:

Е хубаво де,слагаш мотор от 5-ца палиш и караш.Тука слагаш това табло и половината работи не му работят коректно :roll:


djaiwan
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 04 фев 2012 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven
Контакти:

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот djaiwan » Пет 16 ное 2012 9:51


mafiacartel написа:
djaiwan написа:колеги моля ви кажете ми по какъв начин се настроива горивомера.... показва ми пълен зерезвоар.... и кат е пълен покавзва празен... нещо с VAG-COM няма ли да стане ?



Слушай бе колега 5 работи попита и всички ти казах как стават ,а аз те попитах къде върза кабела от алтернатора към таблото и се правиш на интересен ??????

кабела казах и в по горен пост че не помна каде го вързах.... работил съм по схемата ва началото и вобще не съм обърнал снимание кой кабел каде съм вързал... работил съм номер по номер, но ако толко много ти е на зор ок неделя ще проверя точно за въпросния кабел и ще ти напиша


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот policevidin » Пон 14 яну 2013 16:22


Нека попитам и аз нещо, Таблото на Ауди А3 1,9ТДИ ПД, същото ли е като на голф 4 1,9ТДИ....
В смисел: Окабеляването еднакво ли е?
Ето таблото което имам.
Jaeger 8L0920900M
Изображение
Физически буксите стават, но за кабелите (пиновете) не съм сигурен.


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот policevidin » Вто 15 яну 2013 20:02


Такаммм.... рискувах и включих (В домашни условия) двата плюса (постоянният и този при контакт) и минусът Таблото тръгна без проблем по отношение на това то да заработи, светнаха дисплеите,стрелките,и започна да писука заради датчиците и започнаха да се редят символите на ФИС-а. До тук добре НО осветлението не тръгва.. ??? защо? се питам!!!
:Mr Green Fun Питам и вас....


Потребителски аватар
mafiacartel
Мнения: 965
Регистриран на: Нед 22 юли 2007 13:19
Автомобил: VW Golf 2 GTI G65
Двигател: PG
Местоположение: гр.Поморие

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот mafiacartel » Вто 15 яну 2013 22:43


policevidin написа:Такаммм.... рискувах и включих (В домашни условия) двата плюса (постоянният и този при контакт) и минусът Таблото тръгна без проблем по отношение на това то да заработи, светнаха дисплеите,стрелките,и започна да писука заради датчиците и започнаха да се редят символите на ФИС-а. До тук добре НО осветлението не тръгва.. ??? защо? се питам!!!
:Mr Green Fun Питам и вас....


Ами да предположиме че има кабел при пускане на фаровете да пуска и осветлението да го е.аа :)

И аз имам едно питане. Ако сменя датчика за водата от голф 3-ка с такъв от голф 4-ка дали ще има проблем тъй като на куплунга има и други пинове! ?


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Мнениеот policevidin » Вто 15 яну 2013 23:41


mafiacartel написа:
policevidin написа:Такаммм.... рискувах и включих (В домашни условия) двата плюса (постоянният и този при контакт) и минусът Таблото тръгна без проблем по отношение на това то да заработи, светнаха дисплеите,стрелките,и започна да писука заради датчиците и започнаха да се редят символите на ФИС-а. До тук добре НО осветлението не тръгва.. ??? защо? се питам!!!
:Mr Green Fun Питам и вас....


Ами да предположиме че има кабел при пускане на фаровете да пуска и осветлението да го е.аа :)

И аз имам едно питане. Ако сменя датчика за водата от голф 3-ка с такъв от голф 4-ка дали ще има проблем тъй като на куплунга има и други пинове! ?

Намери как да окабелиш датчика, всичко останало е еднакво (двата датчика са с еднакви съпротивления)
Да има но на кой пин се подава + от (габарит) че да светне. Същият кабел го закачвам на табло от Голф 4 и си светка всичко, на това от Аудито нИще. Явно не съвпада с голф4



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта