Как да монтираме табло от Голф 4 на Голф 3

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Мнениеот leonardo_vd » Нед 28 сеп 2008 10:20


Явно тези с КАН имат проблеми с оборотомера, но не вярвам да не може да се оправи. Аз сега с инсталацията от 4-ка и пак не мога да подкарам оборотомера в 1-ката.




bdemona
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bdemona » Нед 28 сеп 2008 16:57


Прочетох всички мнения от началото на темата и мисля да добавя и от мен малко.

След ровене малко из вортекс-а разбрах и някои притеснителни работи:

1. Оборотомер - ок става ако е 919 (потвърдено и тук и в vwvortex.com) но там има продължение - непоказва вярно обороти и имало някъв начин за настроика с ваг-ком през к-шина на синята букса-
POLO GTI написа:25 K-Проводник (за диагностика)
Е ако неразберем как става настроиката увисваме с оборотите. Почвам да си мисля че затова са две к шини на ОБД2 интерфейсите.

2. Скоростомера - ок и тази екстра става но според vwvortex.com отново има грешка в показанието(най малкото заради различния размер гуми). Тук положението го били решавали с допълнително уредче перобразувател на сигнала за скоросста - http://www.dakotadigital.com/index.cfm/ ... prd127.htm
Аиде още 80 $ за да гледаме и правилно скоростта.

Моля колегите които са си инсталирали вече табла и работят да кажат как стоят нещата - глупости ли говоря или не:) . Но поне го потвърдете с проверка през ваг-ком а не "май показва точно". Аз мога да помагам тук имам кабелче и лаптоп ще изровя отнякъде и може да се проверят показанията много лесно.


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Мнениеот leonardo_vd » Нед 28 сеп 2008 18:59


Ами аз не стигнах до тестове в 3-ката, защото ми трябваше таблото та да запали мотора в 1-ката. ТА да поясня за тези които не знаят какво правя.
Колата е голф 1 ГТИ 83 година ДХ мотор :lol: Сега е с мотор от голф 4 1.8т и мотора не искаше да запали без таблото заради имобилайзера разбира се. Та сега съм пред дилемата за окабеляване на таблото. Въпреки че ползвам и мотор и табло и комп. от 4-ка пак имам проблем с оборотомера. Буксата за диагностика е вързана и на тестовете всички уреди са ОК. И пак оборотомера не работи, също имам проблеми с показанията на маслото. Ползвам само кабела който излиза от датчика на стойката за филтъра, но като заработи мотора лампата за маслото светва. Как да угася другите лампи които не са ми нужни ABS, AirBag ниво на водата в стъкломиещото и гадното бибипкане на таблото.


ico001
Мнения: 57
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 18:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Мнениеот ico001 » Нед 28 сеп 2008 23:47


подаваш им минус и лампите гаснат


ico001
Мнения: 57
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 18:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Мнениеот ico001 » Нед 28 сеп 2008 23:53


тестовете при мен показаха че оборотомера.километража и температурата отчитат вярно нивомера варви на обрано при пълен резервар отчита празен а маслото маи не работи заштото когато дам контакт лампата святка и гасне без да съм запалил :D


bdemona
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bdemona » Пон 29 сеп 2008 7:00


ico001 сподели номерчето по VW на таблото което е сработило.

Аз се ровя в момента из ЕТКА и търся табло до 260 :twisted: , да е за дизел и да има МФА 8) (ако ще сменям нема пак да сложа 0-220 я)


bdemona
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bdemona » Сря 01 окт 2008 17:01


А ще се слага това табло - има морги дето за 120 го дават има и за 200, 250 до 300лв. Във порше бг питах и там са 700 лв с бордовия комп МФА. За ФИС не съм питал че знам над 1000 е. Там обаче искат само и единствено срещу замяна за старо табло - тай че остава варянт само по моргите.

Днес зех букси и до няколко дни ще ги закача по обясненото в темата и почвам да обикалям моргите да видим кое табло ще запали. По принцип съм се насочил към табло от голф 4 дизел 115 коня то показва до 260 :twisted: . Но от днешната обиколка ненамерх такова с 919 - без КАН.


bdemona
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bdemona » Съб 04 окт 2008 8:19


Вчера свърших с закачането на буксите и сега остна да намеря километраж. Леко съм променил дадената схема в началото но ще я споделя като тръгне и съм сигурен че бачка.

http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=109289 - хвърлете едно око тук - ако някой има под ръка да казва.


Потребителски аватар
cardan
Мнения: 1582
Регистриран на: Пон 25 юни 2007 15:49
Автомобил: Audi A4 avant
Двигател: ABC
Местоположение: София Лозен

Мнениеот cardan » Съб 11 окт 2008 22:16


сега последно някой сложил ли е табло в 3ка.


bdemona
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bdemona » Нед 12 окт 2008 12:36


Аз ще слагам - почти съм готов но за сега имам само 920-ка и няма обороти.

До тук:
-Километража през ваг ком се настройва да показва вярно км/ч с малки отклонения от сорта на 5км/ч над 120.
-температура на водата си показва вярно
-ниво на горивото в резервоара си показва вярно но уж над 1/2 се обърквало показанието но не съм пробвал за сега.
-лампичките са проблемни. ABS,Airbag,Лампичката за подгрева се управляват по КАН за 920. За 919 ще разбера като си намеря но невярвам да има проблеми. За налягане на маслото ще ползвам стандартната лампичка а за втория датчик ще ползвам примерно лампата за износени накладки. За нивото на спирачната течност трябва да вържа кабелче от датчика. Всички тия изискващи КАН немога да ги контролирам - само мога да ги изключа през ваг ком-а.
-датчика за външна температура трябва да се смени с такъв от 4-ка че нещо 10 градуса помалко отчита.
-разхода на гориво върви по КАН за 920. За 919 незнам още.
-Трябва да си взема уред за температура на маслото че 4-ковите километражи нямат тази опция.

Като се поизчистят нещата ще пусна схемата по която съм връзвал.


Схемата от началото има една грешка

Букса Голф 3----------------------Букса Голф 4---------------------------------ФУНКЦИЯ .
6---------------------------------зелена 30--------------------------------скорост- изход

вярното е:

Букса Голф 3----------------------Букса Голф 4---------------------------------ФУНКЦИЯ .
7---------------------------------зелена 30--------------------------------скорост- изход

а 6 не се използва


Потребителски аватар
mr_bush
Мнения: 3523
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:59
Автомобил: Vw Transporter T6
Двигател: 2016
Местоположение: Bg

Мнениеот mr_bush » Нед 12 окт 2008 12:55


И аз имам проблем с обортомера :roll: Като вдигне колата над 2К оборота и светва лампата на маслото и нещо почва да пижика :roll: Някой може ли да ми помогне :?:


Потребителски аватар
SIMETO1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто 10 юни 2008 20:27
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 1999
Местоположение: Плевен

Мнениеот SIMETO1 » Нед 12 окт 2008 18:25


дайте снимки да видим как изглежда на Г3


bdemona
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bdemona » Нед 12 окт 2008 19:08


mr_bush написа:И аз имам проблем с обортомера :roll: Като вдигне колата над 2К оборота и светва лампата на маслото и нещо почва да пижика :roll: Някой може ли да ми помогне :?:


Как си вързал кабелите от двата датчика към новото табло? И кажи номера на таблото.

- датчика за налягане намиращ се на фланеца на масления филтър се връзва към "10пин синя букса - Налягане масло". Другия датчик на главата на двигателя трябва да е вързан към някоя лампа дето при подаване на минус"-" светва и си знаеш като светне избраната лампа има проблем.


SIMETO1 написа:дайте снимки да видим как изглежда на Г3


Това е километраж от Ауди ТТ но разположението на уредите е същото. Кликай за уголемяване.

ИзображениеИзображениеИзображение

Последна промяна от bdemona на Нед 02 ное 2008 15:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
cardan
Мнения: 1582
Регистриран на: Пон 25 юни 2007 15:49
Автомобил: Audi A4 avant
Двигател: ABC
Местоположение: София Лозен

Мнениеот cardan » Пон 13 окт 2008 7:48


мен ми е интересно да видя някой който го е сложил вече да го снима и да го качи. снимки от нета и аз мога да ви намеря.


bdemona
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bdemona » Пон 13 окт 2008 18:57


cardan написа:мен ми е интересно да видя някой който го е сложил вече да го снима и да го качи. снимки от нета и аз мога да ви намеря.


Скоро скоро...

Днес слагах 2 без кан и оборотите си отчитаха правилно без никви настройки ама нямаха борд комп. Като намеря с борд слагам и ще има снимки, че и видео ще има :)



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 138 госта