Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот radi_nrj » Сря 03 сеп 2014 12:29


От евтините койлове TA-Technix е най-твърдо.

Последна промяна от radi_nrj на Пон 23 фев 2015 11:22, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4182
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот bbboiko2004 » Чет 04 сеп 2014 14:06


Така е, като се смъкне на макс е почти буквално заварено и разчиташ само на гумите като демпфер


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Вто 04 ное 2014 20:41


RISTEE написа:Абф-а ще е с механика и най вероятно ще си с двойни карбуратори или дросели ? На какво си се спрял ? Успех !


Като гледам колко зле продължава да си върви бюджета, предполагам, че първоначално ще палим добитъка с почти стоков мотор (АБФ) и впоследствие ще се събира втори мотор не чак толкова стоков :Mr Green Fun Иначе целта е дросели, мега, сгъстяване малко, валове ше видим кви, 4 в 1 колектор, механични повдигачи, има кой да се погрижи за останалите доработки по главата.
ПОДЧЕРТАВАМ ДЕБЕЛО В тая тема в близките 40-50 години сигурно няма да видите да си купя спешЪл биели, бутала, сухи картери, cosworth глави и т.н. !!! ВСИЧКО !!! тук е така да се каже сиромашки тЮнинг и са безпочвени коментари от сорта на мегата е смотана вземи си еди коя си за 5 бона :scare3
Иначе в момента прекарвам "водопровода" (rollcage-a) , но като завърша поне грубата част по него ще споделя някоя и друга по-подробна снимка :c020

Изображение

Поздрави :th_up и надявам се все по-често да пиша тук с нови снимки :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот Kirocco » Сря 05 ное 2014 12:41


Браво, браво само така! Ама искам да има и хомологация за движение по пътната мрежа! :biggrin


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Чет 06 ное 2014 10:54


За това бъди сигурен :th_up То с тия "гениални мозъци" от БФАС може никога да не стигне до официално състезание, но хомологацията за шосейно добиче няма кой да ми я вземе :Mr Green Fun


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Нед 23 ное 2014 23:30


Междувременно кройките на "водопровода" продължават ( на снимките нещата са в процес на кроене и в краен вид ще са различни).

Изображение

И нещеш ли си докарах едно донорче да не оставам без работа в свободното време :Mr Green Fun :

Изображение

Изображение

За съжаление следващите две седмици няма да имам достъп до играчката, та следващото включване ще е след това.


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Пет 06 фев 2015 15:34


Живо здраво дами и господа :beer
Последните дни имах време да почопля паметника и резултата е на лице:

Изображение

Изображение

Междувременно взех едно ето такова кресло:
(снимката е примерна...да не реши някой че се разхождам из америка със седалки :Mr Green Fun )

Изображение

както и едно кайшче 6 точково:

Изображение

Направих монтажа на седалките (за сега имам една седалка но предстои да станат две). За целта съм използвал правоъгълен профил и стандартни шини за спортни седалки. Профилите заварявам за купето (желателно е да е на подсилващи планки). Преди да ги заваря за купето съм вкарал стоманени втулки в отворите за монтаж и са заварени. Това гарантира че няма да се смачка профила при стягане и усилва значително конструкцията :wink

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И сме готови да си бръмчим в гаража :mhihi

Изображение

Изображение

Спирам за сега че работа ме чака... скоро още подробности. Ше ме извините за грозните снимки ама телефона толко може :beer

Поздрави :th_up


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Нед 08 фев 2015 14:34


тъй.... с монтажа на седалките приключих и от двете страни:

Изображение

Изображение

Постоянно излизат дребни но добре прикрити ръждици и ми късат нервите а и време губят много :banghead

Изображение

Но и с тях поприключвам вече. Ролкейджа бе успешно скроен и вече прилежно демонтиран, за да бъде щателно почистена всяка тръба и впоследствие заварена окончателно.

Изображение

Малките модификации на купето за монтажните крака на клетката също приключиха :

Изображение

Изображение

В момента кипи довършителна обработка на скрити ръждички по пода и започва пак сглобяване на клетката и всичко останало по реда на нещата.

Изображение


Рапорт даден... продължавам с пълна сила :death


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Чет 19 фев 2015 22:23


... и понеже си нямам друга работа, вкъщи взе че пристигна малко закъснял подарък за 2-и февруари :11 Напълно комплектована глава за Suzuki GSXR 750 K2 :Mr Green Fun

Изображение

И естествено от нея ще се ползва най-важното:

Изображение

В близките дни ще си поиграя да подложа дистанционни втулки между отделните дросели, за да бъдат напаснати максимално точно срещу портовете на ABF глава. Работата разбира се почна на секундата...просто не можах да се сдържа :screwy

Изображение

Изображение

Някой ако има идеи къде в Пловдив могат да ми отрежат фланец по гарнитурата на стария колектор примерно ще съм благодарен. Ако ли не ще пообиколим фирмите една по една :th_up


Потребителски аватар
RISTEE
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 09 юли 2010 20:11
Автомобил: Vw mk2 GT special
Двигател: 1.8 RP
Местоположение: riogrande

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот RISTEE » Съб 21 фев 2015 20:05


В момента мисля че bobby продаваше фланец но но не знам към тези дросели дали ще стане ?
Успех следя с интерес !


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Нед 22 фев 2015 19:21


Благодаря за съдействието на всички...получих и на ЛС координати на хора които могат да свършат ценна работа. Иначе за фланеца... ми трябва фланец само към главата и то без отворите за дюзите...останалото фантазията ми ще го направи :Mr Green Fun
Дроселките са разфасовани и чакат щателно почистване и монтаж на новите дистанционни втулки.

Изображение

Ще има доста заигравка по напасването на осите на отделните дросели след раздалечаването им, но мисля че ще се получат нещата. Предстои тест на няколко вида дюзи за да се реша кои да използвам. Приемам и съвети в това отношение... например на кой колко му е голям :mhihi ... дебита на дюзите... не друго :wink


Потребителски аватар
RISTEE
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 09 юли 2010 20:11
Автомобил: Vw mk2 GT special
Двигател: 1.8 RP
Местоположение: riogrande

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот RISTEE » Пон 23 фев 2015 15:37


Ако все пак си намериш фланец с отвор за дюзи има ли вариант да се сложат тапи ?
Предполагам няма да пречат на потока ?


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Пон 23 фев 2015 15:55


Варианти винаги има... все пак сме българчета и умеем да импровизираме :mhihi Например да се наварят отворите и после да се изпилят колкото е необходимо. Но със съдействие на колеги от форума фланеца вече е поръчан тук в Пловдив, какъвто трябва да бъде и ще е готов след няколко дни. Хората си имат готов чертеж на фланеца и не бе нужно да нося гарнитури или да правя чертеж наново. 10мм стомана без отворите за дюзи на цена около 30лв. Ще ползвам стомана, защото нея имам възможност лесно да обработвам и заварявам впоследствие, докато алуминия усложнява и оскъпява нещата.


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Пет 24 апр 2015 8:04


Някой може ли да помогне с информация къде в Пловдив (в краен случай от София) да намеря материали за стъкломат... имам цяла бака със смола, но ми трябват големи парчета от плата, ускорители, втвърдители, отделители. Става дума за изработка на таван и преден капак. Ако някой има инфо да драсне едно ЛС.

Благодаря предварително :th_up


mart091
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 04 апр 2009 17:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот mart091 » Пон 27 апр 2015 16:19


На брезовска има една фирма която се занимава със стъкломат там можеш да потърсиш
Иначе проекта е екстра. Успех



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта