Corrado 1.8 16V G60~Eaton

Раздел за най-стойностните и цялостни проекти!
Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Corrado 1.8 16V G60~Eaton

Мнениеот hose » Пет 05 мар 2010 23:42


Колеги и аз реших да се преместя в този раздел :oops: :oops:
Да започна с това:колата е корадо 1.8 16V,КР мотор,като я купих беше на 15'джанти Intra ET32 7.5J ето я:
Изображение
Изображение
с доста забележки по боята...И реших да й сложа регулируемо окачване,беше ми висока...Това беше началото на края за тази хубава колица :Mr Green Fun Мой приятел от Пловдив ми се обади и ми показа джантата...
RH 17' ЕТ30 8.5J,след като я видях вече бях взел решението за развитието на нещата...Започваме работа по ектериора heavy metal zork Ето го корадото вече с брутално нарязани вежди...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ето я и джантата тук се вижда...
Изображение
тук се заиграхме вече с задната броня защото не пасваше на "ЕТ"-то на веждите...
Изображение
Изображение
[img][img]http://images20.snimka.bg/004492804-big.jpg[/img][/img]
ето я и предната вежда...махнахме и страничните мигачи.
Изображение
всички емблеми и надписи по купето изчезнаха...
Изображение
Изображение
махнахме и лайсните,страничните,сложих решетка без емблема,вежда и .....
Отиде на боя.Ето го готовия продукт...
Изображение
с RH-то, и с дистанционни фланци съответно 46мм отпред и 72 отзад,с регулируемото окачване,с новия Remus,с новите стопове,с новия цвят...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
беше много гот,покарах я така точно 24дни и ми влезе другата муха в главата...Просто колицата ми стана бавна....синдрома на придобитата имунна беззащитност... :horror: и така реших че проекта всъщност тепърва започва.... :banghead:

Последна промяна от hose на Съб 20 мар 2010 21:51, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado 1.8 16V G60

Мнениеот hose » Съб 06 мар 2010 0:33


И така започна се направата на 1.8 16V G60 limited edition :screwy :bishop Намерих си перфектен ладер,в идеално състояние,купих го и си поръчах веднага ревизионен комплект(благодарности към Drago GT :bowdown ),после дойдоха и дюзите 420кубика и една горивна рейка от 1.8Т,електроника от Г60 с всичките му кабеляци+детонационния датчик,дросел,лапата за ладера,кулер от голф Г60 от последните дето са наклонени до казанчето на водата и се почна работа....Е да де ама успоредно с това нещо реших че искам да имам и климатик в корадото... :screwy Така че си купих и всичко необходимо за климата-компресор,радиатор,изпарител,тръбите,които естествено се преобразиха тотално с безброи презаварки и се почна....
Първо направих пълна ревизия на мотора-лагери,биелни и основни,сегменти,гумички на клапаните и всички семеринги,като го разредих,но не с две гарнитури и подложка,до степен 8,3:1 и направих контролен шлайф на главата.Всичката карантия по мотора е сток КР.Понеже не можах да се "уредя" с колектор от Scirroco,обратен и се наложи да си отрежа моя и да го обърна.След това закрепихме рейката,на която и направих първо удължения,след това едни планки с които я захванахме за колектора,и о-пръстените за дюзите и заспа...Дойде ревизионния комплект за ладера,направихме му пълна ревизия-семеринги,уплътнения,лагери и малкия ремък и го качихме на мотора над компресора на климатика,а алтернатора отиде отзад,при хедера,направихме му необходимата стойка-hand made,но се оказа че на шайбата на хидравличната помпа ще трябва да и направим фланец за да хванем съосие.И така всичките джунджорий-колянов вал,алтернатор,водна помпа,компресор климатик и ладера ги захранихме с един ремък с две паразитни ролки,едната обтегач.Наложи се да сменя КР-ия воден радиатор с такъв от Г60,защото входовете му ми упираха в компресора(ладера) а този от Г60-то входът му е от страната на акумулатора и можех спокойно да си го захраня с водата.Направихме турбо пътищата от ладера до кулера и от кулера до дросела.Връшашата магистрала от дросела към ладера не съм я слагал и се разтоварва в атмосферата а ладера съм го запушил отзад.Звука е адски heavy metal zork .Съединителя не съм го пипал,чист сток,карам с масло мотул 10W40.Карам с 68мм шайба,на 0.9бара съм.Запалихме я....,МАЗАЛООО.Голям кеф,в целия диапазон няма никъде замисляне,колата тръгна брутално,за мен поне си е много :mrgreen:
За съжаление докато правехме всичките тези интервенций никой не се сети да снима и затова снимковия материал е доста доста оскъден,за което се извинявам
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение



Искам да отбележа че всичко сме си го правили на ръка всичко е custom made,ниско бюджетен проект и затова е малко не угледен но аз всъщност това целях,всичко да си ми мине през ръцете... :roll:


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado 1.8 16V G60

Мнениеот hose » Съб 06 мар 2010 0:38


Време е и да поздравя колегите без които този проект нямаше да види бял свят-Светли :bowdown Prokopoff,Ivkata,DragoGT,divaka,G60,sooni,alpine,gaz,scirocco gt,Bobby,ако изпускам някой да не се сърди.









p.s.Но за съжаление,проекта не е свършил..... :beat_butt2

to be continued.....


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado 1.8 16V G60

Мнениеот hose » Съб 06 мар 2010 0:45


Изображение


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado 1.8 16V G60~Eaton

Мнениеот hose » Нед 02 сеп 2012 19:25


8)

Изображение


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Corrado 1.8 16V G60~Eaton

Мнениеот paco » Вто 18 дек 2012 15:21


Браво!!! :bowdown джантоците са на точната кола :D

РАСО


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado 1.8 16V G60~Eaton

Мнениеот hose » Вто 18 дек 2012 19:40


paco написа:Браво!!! :bowdown джантоците са на точната кола :D

РАСО





Чакам ги,братле,от момента в който си закупих корадото(сивото)....Това е джантата.... :wink: 8)

Последна промяна от hose на Сря 26 дек 2012 23:18, променено общо 1 път.


Cordoba16vt
Мнения: 540
Регистриран на: Пон 10 юли 2006 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Corrado 1.8 16V G60~Eaton

Мнениеот Cordoba16vt » Нед 23 дек 2012 11:01


Супер и седят , и аз търся такива 16ки :):):)



Върни се в “Цялостни проекти”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта