Skoda Octavia MK1 4x4 Elegance TDI, 2004, EDL, ATD, 130hp

Audi, Seat, Skoda
pn3r
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот pn3r » Съб 22 юли 2017 17:03

Купих я 2015, току що вкарана от Италия, първата регистрация в България е от мен.
Ниво на оборудване - Elegance:
EDL - електронно управление на предния диференциал - в комбинация с Haldex-а (4x4), колата потегля с три гарантирано-блокирани колела;
Бордови компютър;
Темпомат;
Централно дистанционно заключване с налични два ключа (двубутонни, сгаваеми);
Фабрична аларма (с 3тонална сирена);
Парктроник;
SkodaAuto SYMPHONY MP3;

Моторът е ATD PD, фабрично 100hp, ремапнат е от Пепино до 130hp, промени коренно поведението в положителна посока;

Облужванана е лично от мен, от Трансексперт и от Еуратек. За периода до сега съм сменил всички консумативи (ремъци, ролки, малса, филтри, антифриз, тампони и акумулатор) с оригинални от VW/Skoda или с марка произвеждаща за VW/Skoda части;

Следващите километри са от сегашното показание на таблото:

160 700 - Haldex обслужване (масло + филтър - OEM) - лично;
161 070 - Двигател обслужване (масло - 5W40 Motul + филтри - Knecht / Mahle) - лично;
168 392 - Заден диференциал (масло - OEM) - лично;
168 431 - Скоростна кутия и трансферна кутия (масло - OEM) - лично;
169 200 - Спирачни маркучи (предини и задни) + спирачна течност (ATE) - лично;
172 441 - Двигател обслужване (масло - 5W40 Pentosynth + филтри - Knecht / Mahle) - лично;
174 750 - Спирачни дискове - предни + задни, накладки - предни и задни (ATE) - лично;
- Акумулатор - Bosch S5 77Ah с 24м, гаранция от 05/12/2016 през Трансексперт;
174 897 - Ангренажна линия - ремъци и ролки, пистова линия - ремъци и ролки (Contitech + Litens / INA) - Трансексперт;
- Тампони предни - макферсон + тампони задни - г.п. пружина, д.п. пружина (OEM) - Трансексперт;
176 792 - Двигател обслужване (масло - 5W40 Motul + филтри - Knecht / Mahle) - лично;
176 898 - Лагери макферсон (ОЕМ) - Еуратек;

При посещението в Еуратек, успяхме да извадим сервизна история от 2010 до 2014 (предполагаемото последно посещение на колата в италиански сервиз преди да дойде в България). Тогава турбината е сменена / рециклирана. Тогава е влязва в сервиз на 205 000 км (реални). На 179 800 км (реални) са сменили съединител и маховик.

Предви извадената история и километрите, които съм изминал тук, колата е на не повече от 230 000 км (реални).

Забележки - външно - дребни драскотини и дефекти по някои панели, интериор - плата на корите на вратите е увиснал, лявата горна подпора на шофьорска седалка е износена, но здрава.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Продавам я, защото съм извън страната и няма кой да я кара. ГО и преглед до 03/2018.
Предвид обслужването и първоначалната инвестиция цената щеше да е 6000 лв.
В момента челното стъкло е с пукнатина и за смяна, и колелата се нуждаят от баланс (предполагам, че има и крива джанта). Не разполагам с време, за това цената е:
5700 лв.

В България съм още седмица - до 29/07. За този период - 5500 лв. След това продажбата ще е по-трудна, защото ще се наложи да ангажирам приятели.
Коментар при преглед. Може да се види в Берковица и София.

За контакт - ЛС тук във форума или на тел. О988986668

kapeto
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Skoda Octavia MK1 4x4 Elegance TDI, 2004, EDL, ATD, 130hp

Мнениеот kapeto » Пон 21 авг 2017 19:35

Каква е тази трансферна кутия?

Върни се в “Братовчедите”