В момента е Вто 20 ное 2018 10:28
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Нед 09 юли 2017 21:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Здравейте колеги,

Става дума за Audi B5. Кода на джантите би трябвало да е "4B0 601 025 N", а на капачките "4B0 601 165 J". Намерих оригиналните OEM капачки, но не мисля да дам по близо 30 паунда на капачка. Някой знае ли дали може да се намери аналог на тях на по-приемлива цена за близо 20 годишна кола? Намерих на почти всички останали джанти аналози най-вече за А8, но се затруднявам за моята да намеря. Питам някой колега ако вече има опит, защото знам, че тези капачки често обичат да ги крадат. Моите просто е нарушено хромираното покритие защото са били карани и като зимни. Става дума за следната джанта:

Изображение

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Пон 17 юли 2017 0:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Ауто1 имат такива капачки на склад, но не знам колко бройки. Проблемът е, че нямат магазин в Русе. Към мен цената им е малко под 38 лева за бройка и може да пробваш да се договориш за същата позовавайки се на техен клиент с профил.
Ако това ти е скъпо ти препоръчвам повече да не си губиш времето или да разчиташ, че "Господ е българин"! :mhihi
Цената на ПоршеБГ е 66.47 лв и не разбирам какви са тези 30 паунда, които считаш за евтино, но не са по джоба ти?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Пон 17 юли 2017 20:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Мога да ти съдействам за 40лв на брой.Но щом си имаш и не ти липсваш не виждам смисъл да взимаш нови.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Пон 17 юли 2017 21:08 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf 4 Variant
Двигател: 1.9 TDI 110hp AHF
Виж в Аliexpress. От там си купих за голфа 4бр за 9$, сигурно има и за Ауди.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Пон 17 юли 2017 22:51 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
vanesto написа:
голфа 4бр за 9$

Колега, това се реплики и в повечето случаи са некачествени. Аз също имах глупостта да си взема ножчета Жилет от един мишок също поръчани от Алиекспрес.
Няма такова менте! Направо скубеха и след 3-4 разговора онзи се съгласи да ми върне парите ако не искше да се разправя с някои държавни органи. Не знам какво е станало с другите потърпевши? :neutral

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Вто 18 юли 2017 5:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf 4 Variant
Двигател: 1.9 TDI 110hp AHF
Да, реплики са, но колегата търси аналог на ОЕМ капачки, аз така разбрах. Аз след като два пъти купувах оригинални и ми ги сваляха, взех тези, и вече над 2г никой не ги бара, пък и да ги свалят, ще си поръчам пак такива, боли ме ханша, няма да ставам спонсор на наркоманчетата в ОЛХ.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Вто 18 юли 2017 21:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Виждам, че въпросът ми е възбудил дискусия. Мисля, че достатъчно ясно съм се изразил, но да - питам някой знае ли конкретно за тея джанти да се продават китайски реплики (аналог) на оригиналните капачки? Аз не успях да намеря в Ali Express за тези джанти конкретно. Питам просто ако някой вече е поръчвал, съгласен съм, че това е VW форум, но мисля че който има Ауди знае какво представлява техния форум и посещаемостта.

Хич не ми е спешно или важно, получих и оферти на лично съобщение за капачки в предполагаемо добро състояние, но просто не искам да се пазаря и да се занимавам с куриери в момента. Пък и да не стане така аз да си купя капачки, пък някой съсед на продавача да остане без капачки :h020

Може да заключите темата. Почесахме малко езици, ясно е че няма да оставя в Порше по 68 лв за капачка, а колко е разумната цена за капачка 2-ра употреба според всеки е различно.

Благодаря за отделеното време и се извинявам за загубеното на някои колеги.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Вто 13 фев 2018 20:48 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Добър вечер, не исках да създавам нова тема за маловажен въпрос, и тази горе-долу съвпада с въпроса ми ... При избор на капачки кое се гледа точно, диаметъра на самата глава на капачката, средата или щипките? Днес измерих диаметъра им и е както следва - където трябва да легне главата е около 52мм, средата около 50мм,а където са щипките отива към над 52мм до 55мм. /размера на джантите е 16-ки/

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Вто 13 фев 2018 21:09 
Извън линия

Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Предполагам говориш за Голф4?
56мм са масово.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Вто 13 фев 2018 21:18 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Въпроса ми е комплексен, защото съвсем се обърках и реално не знам какво да поръчам, лети джанти са, не им знам модела.
Та за това питам кое точно да премеря и кое се гледа.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Вто 13 фев 2018 22:36 
Извън линия

Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Дай снимка.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Вто 13 фев 2018 23:25 
Извън линия

Автомобил: MK2
Двигател: RP
Колега имам такива капачки , около 55мм лицев размер, 52мм към щипките. Номера им е 1j0 601 171

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Сря 14 фев 2018 8:53 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Изображение
Джантите са такива. 16ки
Никъде не намирам за тая джанта капачки, нямам претенции, може да е изчистен дизайн без всякакви лога, трябва ми да не се замърсява вътре толкова.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Аналог на OEM капачка за 15 годишна джанта? Публикувано: Сря 14 фев 2018 12:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
В Алиекспрес е пълно с капачки,само трябва да знаеш диаметъра.
Предполагам и в олх ще има.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 14 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00