Изкривени гуми след неправилно съхранение

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
rld
Мнения: 565
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Изкривени гуми след неправилно съхранение

Мнениеот rld » Чет 16 май 2024 16:05


Hankook бих избрал за да не съсипвам от стоене GoodYear-а




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Изкривени гуми след неправилно съхранение

Мнениеот stefan4o » Чет 16 май 2024 17:03


Добре, че не си видял някоя скъпа кола със сръбски или китайски гуми. Те хич не са малко.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12846
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Изкривени гуми след неправилно съхранение

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 16 май 2024 19:22


Ханкук не е лош избор.


batjoro
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 15:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Изкривени гуми след неправилно съхранение

Мнениеот batjoro » Пет 17 май 2024 15:41


Иначе днес видях една S-класа и хоп на нея - Hankook Ventus Prime4. Може ли вашия коментар за тези гуми, щом има такива коли с тях изглежда не отстъпват на премиум марките

Това е много грешен извод!
Аз пък като бях тази пролет на една гумаджийница да слагам летните гуми видях как дойдоха едни "от боята" с Майбах да слагат "некви летни втора употреба"
Какъв извод да си направя - че щом нещо е на колелата на Майбах е премиум?


batjoro
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 15:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Изкривени гуми след неправилно съхранение

Мнениеот batjoro » Пет 17 май 2024 15:41


Иначе днес видях една S-класа и хоп на нея - Hankook Ventus Prime4. Може ли вашия коментар за тези гуми, щом има такива коли с тях изглежда не отстъпват на премиум марките

Това е много грешен извод!
Аз пък като бях тази пролет на една гумаджийница да слагам летните гуми видях как дойдоха едни "от боята" с Майбах да слагат "некви летни втора употреба"
Какъв извод да си направя - че щом нещо е на колелата на Майбах е премиум?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Изкривени гуми след неправилно съхранение

Мнениеот Stivi » Съб 18 май 2024 12:06


Vincent1 написа:Иначе днес видях една S-класа и хоп на нея - Hankook Ventus Prime4. Може ли вашия коментар за тези гуми, щом има такива коли с тях изглежда не отстъпват на премиум марките.

Карал съм с предишният модел, много добри гуми, единственият недостатък /по мое мнение/ по-бързичко се изтъркват, ако не въртиш много километри са добър избор !


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2200
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изкривени гуми след неправилно съхранение

Мнениеот w_smith » Съб 18 май 2024 14:40


batjoro написа:
Иначе днес видях една S-класа и хоп на нея - Hankook Ventus Prime4. Може ли вашия коментар за тези гуми, щом има такива коли с тях изглежда не отстъпват на премиум марките

Това е много грешен извод!

Начинът на достигане до извода е грешен, но изводът парадоксално не е грешен. Ханкуук са супер гуми и наистина отстъпват на "премиум" с мноого малко.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7675
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Изкривени гуми след неправилно съхранение

Мнениеот goppa » Нед 19 май 2024 19:57


Аз не разбирам защо на кола която почти не се кара трябва да се поддържат 2 комплекта гуми? Или карай само със зимните или си вземи всесезонни.


nikmar
Мнения: 351
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Изкривени гуми след неправилно съхранение

Мнениеот nikmar » Пон 20 май 2024 8:37


Към Vincent1: "момчето ми обясни/показа че гумите "поддават" отсрани там, където пише дот-а и това ги прави непотребни"...

Колега, можеш ли да уточниш, какво точно е имал предвид този юнак, че нещо не ми се връзва такава информация. Когато някой иска да продаде нещо, той винаги критикува подобни продукти (гуми) като си намира какви ли не аргументи. Аз тези "мишелинки" не бих ги хвърлил, освен ако има балони или вътрешно разкъсване (разтягане) на стоманената плетка.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Изкривени гуми след неправилно съхранение

Мнениеот ktamen » Пон 20 май 2024 8:50


goppa написа:Аз не разбирам защо на кола която почти не се кара трябва да се поддържат 2 комплекта гуми? Или карай само със зимните или си вземи всесезонни.

По същата причина, поради която 4 хубави гуми се изхвърлят без дори да се пробват дали имат някакъв проблем.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8439
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Изкривени гуми след неправилно съхранение

Мнениеот samo_pechka » Пон 20 май 2024 9:05


Някъде по-назад в темата...
samo_pechka написа:Най-кривата гума отзад. Останалите - къде дойде. Слагай ги , ще се разтъпчат . Може да мине малко време и километри, но с каране ще се "наместят" .
....
Но щом ще се кара рядко, в момента колата с какви е? Зимни? Що не си караш с тях? Никой не се е пребил лятно време със зимни, ако има акъл де. Караш съобразено и не виждам проблем. Вдигаш и налягането с 0.2 бара горница над препоръчаното според натоварването ( ако си със зимни ) .

Ей така и един спец навремето не успя да ме убеди, че гумите на гуфи са се скапали от стоене 6 месеца докато си намеря нова глава за мотора. Това в гараж, на тъмно. Гумите бяха на колата монтирани. Едната поспадна малко ( на един бар) , но другите в ред напомпани. Първите 10-ина км се усещаше ямката . Сложих я отзад , разтъпка се и така 30к.км... Нямаше и помен от проблем



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта